Prijava

Pa izgleda da idemo neocekivano na varijantu 1. unekoliko modifikovanu, Tramp je nateran da nastavi da sprovodi neoliberalnu politiku, koprcao se u pocetku, ali je legao na rudu. Znaci bice svasta.

Svako ko je mislio da Amerika nije razradjen globalni sistem koji funkcioniše nezavisno od politike i da će se Trampovim dolaskom nešto promeniti je blago rečeno- debil

Svako ko sere i pametuje nakon razvoja dogadjaja i zavrsenog posla je blago receno-seronja.

Svako ko je mislio da Amerika nije razradjen globalni sistem koji funkcioniše nezavisno od politike i da će se Trampovim dolaskom nešto promeniti je blago rečeno- debil

ово просто није тачно. кроз цео 20 век је се америчка политика мењала у зависности од председника и администрације. истина је да се не мења главна константа као што је на пример вођење хладног рата, али то је једноставно неумитно. нећеш сигурно пустити руса комунисту да победи.

трамп је већ променио много ствари у односу на прошлу администрацију, што трговинских споразума, унутрашњих питања, па и спољних.

Menja se samo onaj privid od prave situacije što se servira javnosti, suština je ostala ista. Živiš u zabludi.

то није тачно човече. у најбољем случају је делимично тачно. у смислу да ће наравно као свака нормална земља пратити своје интересе на најбољи начин.

у смислу да ће наравно као свака нормална земља пратити своје интересе на најбољи начин.

Ti interesi nisu nešto od boga dato i strogo definisano, već se menjaju, već prema proceni onoga ko vlada. Verovatno ima u Americi onih koji misle da im je interes zemlje da bude svetski šerif, a ima i onih koji misle da je interes zemlje da malo oladi i pozabavi se svojim unutrašnjim problemima. Ima onih kojima je interes rat, a i onih kojima je interes mir. Ne razumem to insistiranje na zajedničkom interesu.

Inače, glupo mi da kažem: rekao sam, ali od početka sam tvrdio, baš na ovoj temi, da je Tramp matori govnar i opasnost za svet. A oduševljeni desnoomladinci slavili, kao, propast levičara, ponovo stare vrednosti, Trampe Srbine... Nego danas niko neće da prizna da nije bio u pravu, već, kao: au, sjebali su Trampa, sad mora da radi ono šta mu kažu. Zar nije od početka bilo jasno da ima da radi ono što mu kažu? Još je ovako lično neuravnotežen, opasan ludak, i još mora da se pravda pred svojima zbog priča o ruskoj pomoći pri dolasku na vlasti, i sad je logično da bude oštar prema Rusima, pre svega da se opere od tih priča. Bojim se većeg sranja, jer je lik definitivno nenormalan, a još ucenjen.

па то сам и рекао. мења се као и политика, могуће је и тако даље. не знам шта си ти мени објаснио сад што ја нисам буквално написао.

а ово друго за трампа, треба пустити још то. ово је један релативно мали напад на једну писту разумеш. обама је хтео 2011. да уђе јако у рат свом силом.

Valdemare, nisi u pravu.
Jel pokusao da uradi sve sto je najavljivao od prvog dana, ogranicenje ulaska muslimanima, okidanje obamakera, bolji odnosi sa rusijom, zid ka meksiku, odjebavanje klimarskapromena lobija-jeste. Sve su mu sjebali osim keystonea XL -za sad.
I da- obecao je da ce isusiti mocvaru i ukinuti deepstate, ali izgleda da oni pre mogu da ukinu njega.
Mada, mozda i uspe, imam neke nagovestaje.
JA jesam bio za Trampa i ostajem pri tome da je bolje sto je dosao on od vestice. Cak i ako nastavi ovako sve ce brze da se zavrsi.

kažu da se vodi rat u tunelima od vladivostoka do moskve
ameri prokopali skoro do sibira, sve se bodu noževima u mraku, ne smiju da pucaju zbog metana
ima li ko info za ovo, čuh maloprije u prodavnici

Jel pokusao da uradi sve sto je najavljivao od prvog dana

Ako se kandidovao za predsednika, onda je trebalo da zna šta sve može, a šta ne može. Verovatno je da nije znao. Izgleda da blage veze nema sa vezom. Sa svojom neupućenošću, neuravnoteženošću i klimavom pozicijom on ne može biti predsednik koji će da sprovodi svoju volju, makar (pretpostavimo) bila dobra. Može biti samo opasniji.

Uostalom, za nas nije važno da li je on republikanac ili demokrata, konzervativac ili levičar. Klinton je demokrata, pa nas je bombardovao. Buš je republikanac, pa je napravio krvavo sranje po svetu. Ja i dalje mislim da od Amerikanaca, ko god na vlasti, ništa ne možemo dobro da očekujemo, i da je naivno i malo tužno zanositi se.

Ako se kandidovao za predsednika, onda je trebalo da zna šta sve može, a šta ne može.

Po ovoj logici ni djindjic pokojni nije imao veze s vezom.

Po ovoj logici ni djindjic pokojni nije imao veze s vezom.

Nije ti dobra analogija. Mislio sam šta može da izgura politički, kroz institucije, na mestu na koje je došao. I ne znam odakle sad Đinđić, kao, ja ću sad da kažem: neee, nisi u pravu, Đinđić je bio genijalni vizionar itd... Mrzeo sam ga i nisam mislio da vodi zemlju dobro. Čudno kako ljudi mogu da pretpostave da si za nekoga samo ako si protiv nekoga drugog.

Uostalom, ne znam čemu sad potreba da brane Trampa mladi desničari koji su bili za njega. Prekršio je sve što je obećao na unutrašnjem planu, povećao vojni budžet za nekih 60 milijardi dolara, krenuo po svetu da maše revolverima, da preti i bombarduje, što je isto obećao da neće raditi, e pa ne može: nije on kriv, krivi su oni oko njega. Te sam priče slušao i o Titu i o Miloševiću - kao, nisu oni krivi, krivi su oni oko njih. E kako se narod oduševljava harizmatičnim budalama, tako će mu i biti. A isto važi i za ovog našeg AV-a.

Predsjednik je samo lutka, ne pita se on tu skoro nista moja lolo

Nije to on sjedi i ovi ga zovu hocemo li granatirati, i onda cekaju njegovu odluku kao u filmovima, dok on razmislja i face pravi
Ili za slicne situacije, kakav crni predsjednik

To je jasno, nego mi nije jasno kako to svima nije jasno, i kako ima ljudi koji još uvek svršavaju pri pomenu njegovog imena, ili bar imaju potrebu da ga brane, kao, dobar je on, hteo bi, al jebi ga, ne može.

Nisam rekao da si djindjicev fan mada priznajem da sam mislio to potajno u svoja 4 zida

Nisam nikad bio fan nekog političara, žalosno mi je to.

Nije on nikakav Djindjic vec ZORAN botino