Prijava

Moja top lista:
1.Srebrenice ti si meni mila dabogda se triput ponovila
2. Srebrenica malo je malo je i Markale nama dosta je kad vas više ne bude
3 Ne volim te Alija zato što si balija

Nego, da vratim temu na kolosek...
https://www.youtube.com/watch?v=j-0AXkGxPGU

Pesma je o snu kozačkog junaka Stepke Razina, u kojem mu je najavljena smrt.

Ой, то не вечер, то не вечер,
Мне малым-мало спалось,
Мне малым-мало спалось,
Ох, да во сне привиделось...

Мне во сне привиделось,
Будто конь мой вороной
Разыгрался, расплясался,
Разрезвился подо мной.

Налетели ветры злые
Со восточной стороны.
Ой, да сорвали чёрну шапку
С моей буйной головы.

А есаул догадлив был —
Он сумел сон мой разгадать.
"Ох, пропадёт, — он говорил,
Твоя буйна голова."

Ой, то не вечер, то не вечер,
Мне малым-мало спалось,
Мне малым-мало спалось,
Ох, да во сне привиделось...

Ох, да во сне привиделось...
Ох, да во сне привиделось...

ENG

Oh, this evening, this evening
I hardly slept at all,
I hardly slept at all,
Oh, I saw in my dream.

I saw in my dream,
As my raven horse
Was playing up, dancing,
Frolicking around beneath me.

An ill wind struck me
From the East
Oh, and ripped the black hat
From my raging head.

And the Captain was a soothsayer,
He could interpret my dream.
“Oh, you will lose” – he told me,
“Your raging head.”

Oh, this evening, this evening
I hardly slept at all,
I hardly slept at all,
Oh, I saw in my dream.

Oh, I saw in my dream.
Oh, I saw in my dream.

Šta se koji kurac vrtite oko Alije i Srebrenice i Knina i Kosova, valjda ovo treba da bude tema o najlepšim ratnim pesmama, a ne najlepšim pesmama o ratu u bivšoj Jugoslaviji? (pogotovo što se peva o stvarima gde smo popili po pičci, osim o Srebrenici, gde je razbijanje pičke neprijatelju bilo nešto čime se ne treba hvaliti).

Лимени, јао како си мицаст! Ево, сад ће Партизанка да ти вида јуначке ране, јер подржаваш и потхрањујеш женску глупост, сујету и будалаштину. А глупи људи воле да буду збуњени високим речима и њањавим текстовима, тако да - само удри, оне то воле!

Ја сам те искрено похвалио за исказану врлину као човека, ти си ми одговорио са - Ех. Који је то ниво културе, нисам сигуран, али у сваком случају, срдачан поздрав уз по мени једну од најјачих ратних песама Првог светског рата:
https://www.youtube.com/watch?v=KVYpxCi7n34

И још:
https://www.youtube.com/watch?v=7kbJigBDmc8

Лимени, јао како си мицаст! Ево, сад ће Партизанка да ти вида јуначке ране, јер подржаваш и потхрањујеш женску глупост, сујету и будалаштину. А глупи људи воле да буду збуњени високим речима и њањавим текстовима, тако да - само удри, оне то воле!

Грањка, често речи које кажеш о некоме другом говоре више о теби него о њему. Знаш шта мислим о томе што си написао а ја цитирао, па да не идемо даље, трошење тастатуре и прстију, ја те нећу вређати иако ти вређаш, па макар сад не мене директно. Ти ићи бити Рамбо Тарзан, ја ићи својим путем, лепо мени, лепо теби. Ти наћи неку ћурку чијом ћеш инфериорношћу хранити его, мени таква самопотврда није потребна, па се не дружим са глупима, сујетнима и будаластима, ране сам видам, а покажи толико карактера да пљујеш друге у постовима упућеним њима, а не мени. Hego, ја знаm за твоје галантне каваљерске изјаве, постове и поруке, тако да, негде лажеш, а где, то само ти знаш. Ако хоћеш принтскринове, може и то. Али не мора, схватићу то као твоје умеће манипулисања, како рече, њањавим вискоким нечим нечим. Само, из оног што сам прочитао, нисам стекао утисак како баш владаш тиме, морао би мало да повежбаш.

Ја сам те искрено похвалио за исказану врлину као човека, ти си ми одговорио са - Ех.

Извини, требало је на твоју похвалу да одговорим салвама и ватрометом задовољства што си ме похвалио, а не емоцијом коју сам доживео читајући твоје речи и сећајући се своје интимне историје.

Lepota je subjektivna.

Zamena teza, Kosovka devojka vida rane, partizanke streljaju za jubuku i šišaju na ćelavo domaće izdajnike, ili obrnuto (ovako napisano ne zvuči pošteno). Aa da, krpimo i čarape.

Drugarice, tvoj profil kao ličnosti skoro skroz se poklapa sa Granjkinom listom iracionalnih predrasuda zbog kojih on može da mrzi ili bar potcenjuje i omalovažava čoveka (Granjka bi rekao - ženu), pa mu nemoj zameriti, kako čovek sa predrasudama može biti objektivan... Cccc... pitam se je li oženjen i da li tim prstima kojima kuca takve stvari o ženama prolazi kroz kosu svoje suprute, ili mazi ćerku po glavi... Ako ima ženu, devojku, zna li ona uopšte šta on misli o njoj? Ako zna, a i dalje je s njim, to je nezdrav odnos, i to je za žaljenje, ne treba ljudsko biće da bude podložno nekome ko tako misli o njemu. Ako (kao što predlaže) laska i pothranjuje njenu sujetu slatikim rečima, onda je, recimo neiskren, a neiskrenost nije dobra u ljubavi, možda je znak da ljubavi tu i nema, već surovo nadigravanje, manipulacija i dominacija (ne u onom lepom smislu) - a zašto bi neko to voleo da ima, takav odnos, ja ne razumem. Ako je pak singl, pa ništa, onda je sve to teoretisanje. A ako troluje, uspeo je od mene da izmami nekoliko redova u kojima izgleda da ga shvatam ozbiljno.