Prijava

Ahahah pakao i raj, da.
Isus sedi sa desne strane boga oca, a jeste li se ikad zapitali ko sedi sa leve?

SokOdZove
i još jedu govna sa gravitacijom, kao to je sila toliko jaka da sve ljude drži prikovane za zemlju a ne može jedan običan balon ispunjen helijumom i ljudi ćute i to gutaju

Ko još ćuti dok guta balon ispunjen helijumom SKEČ

Lepe su se ovde rasprave vodile, želeo bih samo da apdejtujem svoju trenutnu tačku gledišta vezano za vernike, ateiste i nihiliste:
Svi se slažemo da je ljudima potreban smisao da bi normalno živeli. Treba im neko ko će opravdati sve njihove radnje (bio to gospod, naučna istraživanja metafizike ili instiktivni nagon) kako ne bi osećali besmislenost svih svojih životnih odluka. Zbog ovog traženja racionalnosti u svemu nastaju konflikti i ostala sranja. Patnja nastaje iz želje i u mnogim slučajevima je iluzorna. Prava patnja po Epikuru npr nije uopšte toliko velika kolikom je mi činimo (akutni bol je osetan samo na početku i ne traje dugo, a hronični iako se oseća konstantno, nakon određenog vremena se stapa u čovekovu svest i postaje praktično neprimetan). Mnogi tvrde da je naš mozak tj. um zapravo naše šesto čulo i da sva ostala čula služe kako bi kroz njega u potpunosti osetili život. Postoji um (koji stalno priča) i svest (koja, jelte, sluša). Čovek je vekovima učen da su misli najvažnija ljudska moć koja ga svrstava iznad svih ostalih živih organizama. Više se vrednosti polaže u reč (po Bibliji na početku beše reč i reč beše u Boga), nego u direktno čulno iskustvo. Stoga je ljudska svest sklona trovanju koje joj u vidu artikulisanih glasova mislima šalje um, jer je od najranijih dana govor primarna ljudska aktivnost. Svest odraslog čoveka nije drugačija od svesti tek rođene bebe, lakoverna je i prihvata sve što joj se servira, a bogami dosta toga je na meniju: laži koje nam uteruju bespotrebne strahove, doktrine koje od tebe čine patriotu, borca za neka prava, autentičnu kopiju ljudi čije savete slušaš, viteza koji zbog kodeksa časti juriša u bratoubilački rat itd. Dakle sve je to nametnuto i kada se nakupiš dovoljno ideja koje ti daje kultura formiraš čvrst ego.
Ovo nije toliko ni bitno ukoliko si konformista i ne zanima te puno prokreacija i istraživanje tvojih ličnih zadovoljstava van granica kulture i društva. Mene lično zanima pa sam hteo da podelim sa vama jer vas ima sigurno koji delite ako ne istu, onda makar sličnu ideju i želite da se malo više upustite u istraživanje sopstvene individualnosti
https://youtu.be/NpWNnftuY8M

želeo bih samo da apdejtujem svoju trenutnu tačku gledišta vezano za vernike, ateiste i nihiliste:

ko je ovde stao s čitanjem ja sam

to ti je jer je bog tako rekao i tako ti je

da ti kažem trifors par reči

i ja sam kao mlađani junoša tamo negde 2003 - 04 tripovao po krstarica forumu razna sranja, filozofije, epikure i ostalo, mislio da se razumem u sve i svašta i pisao gluposti i lepo je da se čovek razvija, napreduje, sazreva i uči, ali

to nas ovde prosto ne interesuje, verovatno postoje forumi gde možeš iskazati svoje stavove i gde će biti prihvaćeni u potpunosti, ovde je to sada samo gubljenje vremena i truda

evo par stihova srbende i nobelovca boba dylana, pa mozes porazmisliti o njima a i ne moras
Advertising signs that con you
Into thinking you're the one
That can do what's never been done
That can win what's never been won
Meantime life outside goes on
All around you

sve najlepse, nemoj se obeshrabriti, sve je to deo sazrevanja

i kad sam već nešto pri savetima večeras da dodam i ovo: batali te youtube snimke za učenje bilo čega ako to nije princip rada struga ili glodalice npr.
znači samo egzaktne nauke; učenje sociologije, psihologije, filozofije na yt batali, to se uči iz ozbiljnih štiva sa ozbiljnom posvećenošću, jbg ali tako je

znači evo jedan primer samo iz tvog izlaganja: svest odraslog čoveka nije drugačija od svesti tek rođene bebe
pa ovo može da izjavi samo yt stručnjak evo ne znam

Ali nije loše u mladosti ranoooj, imati svoje mišljenje i braniti ga, ma koliko bilo glupo, jer to je način da jednog dana spoznaš da si som, i da tako doživiš prosvetljenje bez da ideš na Tibet

Pričam o svesti koja ostaje sklona spoljašnjem uticaju, mozak se razvija naravno, um se izgrađuje učenjem i rekreacijom

Edit: ovo što si spomenuo za čitanje i kako youtube ne valja, znam ja to sve brt opušteno, evo npr čitao sam baš nešto malo Junga i on ima slične ideje za svest gde je čak prebacuje na viši nivo, takozvanu kolektivnu svest koja nas sve prožima poput talasa na radio prijemniku bla bla bla

Ne bavim se ja ovim stvarima jer želim da izvučem neku višu poruku ili prosvetljenje iz njih , već su mi jednostavno zanimljive i vidim više smisla u mojoj ideji nego u učenjima mnogih slavnih gurua, od Hrista pa do Bude

Mada su i oni neka slična zapažanja imali samo pogrešno protumačena

vidim više smisla u mojoj ideji nego u učenjima mnogih slavnih gurua, od Hrista pa do Bude

Mada su i oni neka slična zapažanja imali samo pogrešno protumačena

Xd

i kad sam već nešto pri savetima večeras da dodam i ovo: batali te youtube snimke za učenje bilo čega ako to nije princip rada struga ili glodalice npr.
znači samo egzaktne nauke; učenje sociologije, psihologije, filozofije na yt batali, to se uči iz ozbiljnih štiva sa ozbiljnom posvećenošću, jbg ali tako je

Tacno tako. Nauka tezi da nadje veze i ponavljanja, da prepozna zakone i svede ih na jednacine i definicije koje ce vaziti generalno. Kod drustvenih nauka problem je to sto tronozac kaze - nisu egzaktne. Tu se za sad samo naziru odredjeni sabloni, i jos uvijek nema velikih "otkrica", kao F=ma recimo, ali to ne znaci da nikakav napredak nije napravljen.

Upravo mi kroz glavu prodje misao "a sta seres ti to sad"

ko je video tešu danas u knezu ja sam

Slatko mi je kad pokrenem neku bomba temu a dauni ostavljaju postove "moze lock" haha a tema brebne 50 strana

Izasao jos jedan video o teoriji simulacije mada bilo je i boljih.. Jesmo li bese komentarisali uopste na vuki o ovome, je li ludost, sta je nelogicno i nemoguce ovde ajte nesto xd

https://youtu.be/tlTKTTt47WE

Zašto je Bog dao nekima sve, a meni ništa?