Prijava

A što je onda mom rođaku, takođe muslimanu dao sve?

Nekom je četkicom dodao krunu

Nekome opet prosjački štap

Nekom u čašu do vrha punu

Šeretski, kradom dospe još kap

A što je onda mom rođaku, takođe muslimanu dao sve?

Onima kojima je dao vise, od njih ce vise i traziti, kad se bude svodio racun.. :)

RADJ- to je raj pun radjarda kuplunga

kakav bi to svet bio kad bi svi bili jednaki, to bi znacilo da svi isto izgledaju i imaju jednaku inteligenciju.jedino tako se niko ne bi izdvajao.onda bi se ljudi zalili-jebem ti ovakav jednolican svet svaki dan sve isto

Ove teme su tako 2009 godana fazon

bas razmiljsljam o tome povremeno labo sto si ti rekao, ali najpravednije bio bilo da su svi ljudi identicni da su klonovi, da je pun sve klonova. Jer ovako ako neko je estetski ili intelektualno los, ne mozes da mu kazes to i da mu prebacujes jer on za to nije zasluzan. kolko puta si cuo da neko nekom kaze glup je ili ruzna je. To je nesto najgore po meni sto jedan covek moze da izgovori nekom drugom i najokrutnije a pritom najbesmislenije.

e da kao klonovi i da su svi isti u svakom smislu.ne mogu ni da zamislim kako bi to dosadan svet bio.tu ne bi moglo da ima nikakvog napretka ni u cemu.ljudi krive gospoda za neke gluposti i zale se na nepravdu.npr zena kaze-sto je ana lepsa od mene to nije posteno, boze bas si kvaran sto si anu napravio lepom a mene nisi.i sta sad gospod bog treba da stvori svet gde svi izgledaju isto.ili onaj je bogat a ja nisam bas nepravedno-pa sto nisi ucio skolu da i ti budes plasticni hirurg.jedu ljudi govna, krive boga za nepravdu i patnju a u 99% slucajeva sami je stvaraju

Na pitanje zašto je bog meni dao da budem ružan/na, budisti bi odgovorili ovako: lepo i ružno su dve strane istog novčića, ako uklonite ružnoću iz sveta uklonićete i sve lepo, jer se lepo ne može poznati bez ružnog i obrnuto. Patiti jer smo ružni znači da živimo u iluziji, jer sve ružno u sebi sadrži i lepotu, pre svega izdvojenu unikatnu i savršenu baš zbog svoje posebnosti.
Ljudima trebaju prijatelji, ali im više od prijatelja trebaju neprijatelji koje će kuditi i osuđivati ih da bi se njihov ego hranio i da bi se zajedno sa svojim prijateljima osećali uzvišenijim i kao da žive smislen život koji je bolji od života njihovih neprijatelja. Ako ste lepi, nemojte se ustručavati da primetite ružnoću drugih ljudi i da je uporedite sa svojom lepotom, jer ćete tada otkriti nerazdvojnu sponu između vaših međusobnih karakteristika i otkrićete pritajenu ružnoću u sebi, kao i lepotu u drugima.

Kao neko ko je prelep, poslušaću ovaj savet i uporediti sopstvenu lepotu sa ružnoćom drugih ljudi

e zaista triforce koncept vredan govneta, mada nisam kompetentan da govorim o tome

ili onaj je bogat a ja nisam bas nepravedno-pa sto nisi ucio skolu da i ti budes plasticni hirurg

mozda nije mogao da uci skolu zato sto je estetski ili intelektualno los od rodjenja.

onaj je bogat

novac je najpravednija stvar u svemu ovome, da ga nije, oni obdareniji po rodjenju bi se jos vise kurcili

Dobro, onima kojima je dao više će više i tražiti, ali i dalje mi nije jasno zašto sam baš JA taj koji ima manje? Išta on meni ima da traži gore? A najviše me zanima šta ako sam se ja snašao na mućke i uspeo u životu (prevario nekog i ta prevara mi je donela raskoš) i sad pred bogom stojimo ja (koji nisam dobio ništa od njega) i neki tatin sin (koji je od rođenja imao sve što poželi), a mi došli gore sa istim imanjem, kako sad one meni može da traži više ili jednako kao i njemu, a nije mi dao ništa?

Znik brt, da ne bi previše lupao glavu - bog ne postoji i neće ti ništa uzeti ne brini se