Prijava

Najpovoljnije ti je grejanje na vodu.

Dok i za to ne uvedu neki porez ili nesto.

Nisam radjard ali mogu da uputim xddd

najpovoljnije u smislu mesečnog računa koji će biti mali nakon što montiraš ceo sistem, ali:

-ulaganje u startu od 7-10 soma evra za pumpe, izmenjivače toplote, bušenje dva solidna bunara, na ovo dodaj i 2-3 soma evra za radijatore ako ih već nemaš,
-pretpostavka da uopšte imaš vodu na placu,
-bunari moraju da budu udaljeni 10-15 metara, pa bi trebalo da imaš makar 20-30 ari placa na raspolaganju,
-ako krenu i komšije oko tebe da se greju na isti način, pa crpe istu vodu ko i ti, može da se desi da nemate dovoljan protok vode, pa svi u isto vreme vraćate rashlađenu vodu u zemljište i onda ona nema dovoljno toplote da ugreje svaku kuću kako treba,
-računaj da ako se sjebu sonde ili šta li već ubadaju u zemlju, moraš da otkopavaš 5-10-15 metara zemlje opet da ih zameniš/očistiš,
-ovo što kažeš, pap, za porez neki, možda i do toga dođe, mada ne verujem još makar deset godina

ima smisla da ga radiš malo van grada gde imaš dovoljno prostora i PRIVATNU vodu, a kuća ti je solidno velika i spratna, ugradiš odma dok zidaš pun para i uvedeš podno grijanje usput

bezbolnija varijanta je toplotna pumpa vazduh-voda, što je u suštini samo nadrkani klima uređaj koji se vezuje na radijatore, veći račun nego na vodu, ali može da se kupi za četiri i po soma i ne moraš da oreš i bunariš po dvorištu

a ti coa napiši kakva ti je kuća, etaže, kvadratura, kolko ljudi, jel imaš radijatore i slično, pa da vidimo da ti nađemo neki sistem grejanja sladak ko bombona :-)

Ma nemam ja problem s grejanjem sad pa da vidimo šta i kako, samo sam pitao jer smo nešto ranije srali o tome pa sam se obavezao da proverim i dokažem da je TA peć zastarela i da se ne isplati više u toj meri, to je sve, pa je papet pomenuo grejanje i sinulo mi je da pitam eto

Ali za ovo gore grejanje na vodu sad prvi put čujem ovako malo podrobnije, iako mi ne treba trenutno, valja znati

ma to ti je i stvar kućnih navika i LAJFSTAJLA, kod nas grejanje na klime ispadne jeftnije nego na TA peći

solidna slavska tema za razgovor na aranđelovdan

ja sam ponosni vlasnik jedne TA peci

koja ti je omiljena lasica?

Kako da bradu poboljsam facial hair? mislim ne mora radjard neka odgovori ko moze i ko zna. Imam ali onako je proredjena malo kada pustim i nije to to

Možeš imalinom da mažeš...

ponovo se rodi :D

Obrij to paperje i budi čovek

jer jbg valjda nema tih sredstava

требају ми слушалице неке, рече папет да си му препоручио неке шаоми пинстон али ја неби тео такве што се набијају у уво јер ми непријатно са тим срањем него онако стандардне јебига како да кажем па знаш ли можда шта ваља до сома - сома и по

u ta GOWNA što ne ulaze u uvo se ne razumem, ali mislim da bi morao da daš makar 50-60 evra da bi takve slušalice zvučale približno in-ear sluškama od soma i po, provericu kad dođem gajbi

u ta GOWNA što ne ulaze u uvo se ne razumem

Bravo

Nemoj mu ni proveravati sta ima da se brukas zbog budale...