Prijava

Da je tako, ne bi se firme spajale i pravile jos vece,ili velike kupovale nesto manje. Ukrupnjavanje je najbolji nacin.

Cetiri, Srbija, Republika Srpska, Severno Kosovo, i CG.
Ista varijanta kao sada sa Srbijom i RS, maksimalno iscrpljivanje i zaludjivanje stranih govana.

Bombas, ukrupnjavanje je uvek na necju stetu. Na slucaju Evrope ce se jos jednom pokazati da je to greska.

Kakvo bre kurcevo pripajanje, cetiri Srpske drzave nezavisne i kraj,

Pazi, ovakvo je bilo stanje kod Švaba 1815.
http://www.age-of-the-sage.org/history/1848/german-confederation-1815.jpg
Pa su uspeli da stignu do ovoga.
http://theglobalstate.com/wp-content/uploads/2015/01/3v5p.jpg
Pa do ovoga.
http://orig04.deviantart.net/a32a/f/2010/016/1/f/the_german_empire__1940_by_edthomasten.jpg
Pa je bilo ovo.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/08/15/article-0-0D713D9900000578-669_634x405.jpg
A danas su tu gde su, malo su se sjebali u proceni, ali opet idu napred.
http://www.lonelyplanet.com/maps/europe/germany/map_of_germany.jpg
Mogu ovde da kopipejstujem i mape Srbije kroz istoriju, ali besmisleno... Ne znam zašto bi istorija bila zaustavljena u trenutku kada se Jugoslavija raspala.

Balije u životu drži jedino mržnja prema nama.
Kad vidim da neki Beogradjani idu na doček NGda slušaju Merlina u Sarajevu. Balije mrze i vas u Srbiji samo to jedno 50% Srbije ne kapira. Kao da nisu klali Srbe pre 20 godina. I opet bi samo čekaju priliku. Dovoljno je samo pogledati komentare. Odvojiti se od BiH znači mnogo veću šansu za opstanak Srba.
Ako RS ode u kurac vrlo brzo će sjebati Srbiju do kraja.

kome je u interesu da se cima toliko za tako prilicno nebitne stvari o kojima pricater u 21. veku,a u 22-om ce biti skroz nebitne...sad ce interes i politika da se menja zbog nekih lozackih prica

hahaha prusija prezaboravljena inace

I uopšte, nerviraju me svi koji su u fazonu: Promena granica u Evropi i svetu više neće biti, što je bilo, bilo je, ajde sad da se uhvatimo za ruke i pevamo pesmu ljubavi. Ja baš ne vidim ni jedan jedini razlog zašto bi otcepljenje Kosova od Srbije bilo poslednja promena granica u Evropi (u svetu pogotovo). Šta je, došo Fukujama, rekao: kraj istorije, gotovo? Kurac. Ako neko iole zna nešto o istoriji, zna da su se s vremena na vreme svi kleli u večni mir i suverenitet i nepovredivost država i njihovih granica, pa eto...

kome je u interesu da se cima toliko za tako prilicno nebitne stvari o kojima pricater u 21. veku,a u 22-om ce biti skroz nebitne...

Koji si ti utopista, zaista veruješ da ćemo se u drugoj polovini 21. veka i početkom 22. držati za ruke i pevati Odu radosti... Ja mislim da će sve da se vraća, na drugi način, možda manje krvavo, možda više, više haj-tek sigurno, ali dobroćudnje nikako. Ne znam na čemu zasnivaš optimizam.

Pa sigurno je da će biti još mnogo promena, kao što će biti i ratova. Rat= drugacija granica

Najjači rat bi bio rat islam vs hrišćanstvo. Mislim da bi se većina prijavila u dobrovoljce. I hrišćanatvo bi pobedilo ubedljivo.

pa prebrz i ogroman razvoj tehnologije i nauke i jos mnogo stvari mi to govori,koga boli kurac za apsolutno sve ovo o cemu pricate...a prvom polovinom 20. verka i ranije nije bas tako bilo,a pogotovo u predhodnim vekovima...ne mogu se porediti 21. vek i osta;li vekovi osim druge polovine 20.og al to samo zato sto smo tek na 17% ovog veka

dobro u aziji i africi je kanalcina i bice jos dugo

na cemu ti zasnivas uverenje da ce u evropi zapostaviti svoj ogroman razvoj tehnologije i nauke i krenuti da ratuju ko indijanci?

pa prebrz i ogroman razvoj tehnologije i nauke i jos mnogo stvari mi to govori,koga boli kurac za apsolutno sve ovo o cemu pricate...

Prebrz i ogroman razvoj tehnologije i nauke doveo je do stvaranja blokovskog sveta, razvoja sredstava za uništavanje, Hladnog rata i mnogo ratova u manjim zemljama zato što ovi što imaju atomske bombe ne smeju direktno jedni sa drugima da se pokače, nego ratuju proksi metodom, a mi smo tu u proksi statusu. Tehnologija se razvija, ali ne primećujem da broj ratova opada, već se samo proširuju metodi i polja: kače na avione lasere, razvijaju neke pičke materine hipersonične projektile, nevidljive avione, stvaraju sajber-armije, usput sjebavaju sve živo na planeti (do 2020. nestaće dve trećine vrsta kičmenjaka koji su postojali do pre sto godina), da ne pišem dalje, nego da te pitam opet, otkud ti taj optimizam? Nauka i tehnika se razvijaju, ali ljudski moral stoji, ili nazaduje. Uostalom, Evropa odavno nije samostalan igrač, Ameri postavljaju rakete, Rusi sa svoje strane, rovare svi, propagandni rat, društva u Evropi se menjaju iz temelja, nema više domorodačkog stanovništva, loš natalitet, nema ko da radi, a kad nema ko da radi - recesija, propast kapitalističkog sistama, moraju da uvoze muslimane, koji se opet ne slažu sa zapadnim sistemom vrednosti, i tako, malo će biti problema.

nisam rekao da danas su politicari manja govna nego nekada,nego nekada im je u interesu bilo da ljuto ratuju,danas i nije bas,skroz druge metode...i te metode su preuzele dalji tok istorije isto kao sto je u pecinskom dobu celik preuzeo kamen...naravno kamenjara je ostalo i dalje,ali cekic je poceo da vodi glavnu rec

torazulu vec isprognozirao sledeceg hitlera,a ja sam lud ovde izgleda

mislim da vi treba malo vise da se bacite na objasnjavanje kad vec prognozirate ratove ljute,ono malo zasto,kako i sve to,a ne ja da objasnjavam zasto to NECE biti...

menjanje granica,ratovanje itd,to su jake reci ajde obrazlozite ih malo

U pravu si, nije potrebno više da izvode đake iz škole i da ih streljaju ko Nemci, sad su suptilniji metodi, ali da se sva ta mašinerija superiornog oružja i hipnotičke kontrole pojedinaca i društava razvija (a razvija se, znaš to) radi dobra ljudi, to ne verujem. Samo, gledaj ratove po svetu, pa pogledaj situaciju ovde na Balkanu (i nemoj da generalizuješ, tipa, napredak nauke, ti fazoni), pa slobodno reci da će nauka i tehnološki razvoj da nadvlada ponovno izbijanje rata koji je zamrznut na pola, i samo čeka varnicu da se opet desi.

mislim da vi treba malo vise da se bacite na objasnjavanje kad vec prognozirate ratove ljute,ono malo zasto,kako i sve to,a ne ja da objasnjavam zasto to NECE biti...

Pa kako, ako ih je bilo u svakom veku do sada bar dva-tri, ne vidim razlog zašto ih i u ovom veku neće biti bar toliko.

evo kako ja to gledam

SAD
EU
rusija
nikome od njih nije u interesu da ratuju medjusobno
ostatak sveta ili su njihove bicarke ili su u kanalu teskom i mnogo slabije im ide sa naukom i tehnologijom...apsolutno ne mogu da se suprotstave ikome od onih 3 i slabije od njih dosta ucestvuju u nauci i tehnologiji

e mi sa balkana spadamo u njihove bicarke i ne pitamo se bas mnogo za granice koje i da se promene i dalje cemo ostati bicarke neke od ili od sve 3 one nabrojane sile

SAD
EU
rusija
nikome od njih nije u interesu da ratuju medjusobno

EU je kurac od organizacije, nije čak ni država, i ne utiče ni na šta, osim što ponekad pomogne Amerima, ali jadno i mlako. SAD i Rusija ne smeju da ratuju međusobno, ako neće da unište svet, ali to im nikada nije smetalo da izazivaju proksi ratove, u kojima je tokom Hladnog rata poginulo desetine miliona ljudi.
Tako da opet ne vidim neku svetlu budućnost, osim ako se ne dogovore šta je čije. Što je opet u kurac lepo.