BORBA TITANA 2017 - Rezultati i posledice predsedničkih izbora

  1. NAMENSKE?? Jesi li siguran?

  2. pa onaj ko ima 49% nije vlasnik

  3. Nisam procitao nacrt zakona, ali je provuceno u razgovoru povodom druge neke teme. A sagovornici su ozbiljni ljudi.

  4. Nadam se da ce taj establisment otici sa ove tragicne pol.scene i da ce stranci biti turisti u ovoj zemlji.

  5. PuppetMaster
    pa onaj ko ima 49% nije vlasnik

    Ne znam o cemu pricate ali jeste vlasnik.

  6. Zar te posedovanje minimum 51% deonica ne cini vlasnikom?

  7. i sa 0,000000001 si ti vlasnik xd

  8. Cini te većinskim vlasnikom.

  9. okej, VECINSKI vlasnik xd

    zar sa manje od 51% nisi suvlasnik?

  10. podbacio se mylosh-88

  11. Ne, ako imas bilo koliko vlasničkih akcija ti si vlasnik. Verovatno misliš na većinski vlasnik, da se on postaje sa 51%, ali praksa je pokazala (jedan americki investitor je fino objasnio to, al ne znam kako se zove yt) da možeš biti većinski vlasnik i sa 5-6% fazon, npr. ako se radi o akcijama neke zajebane firme, npr. sa 5-6% akcija Ajfona ti ne da si većinski vlasnik nego jebeš. Tako da ni za većinskog vlasnika u suštini ne moraš imati više od pola emitovanih akcija.

    Čak je zakonom definisano da ako kupiš više od 25% akcija nekog preduzeća moraš da dostaviš ponudu za preuzimanje, čisto da skontaš kako to nije baš realno da se radi svaki dan.

  12. Znam ugrubo to o cemu pricas, postoje akcije razlicitih vrednosti. Recimo osnivaci Googla, Pejdz i Brin, imaju akcije vece vrednosti i ako nemaju preko 51% posto, tj. nisu vecinski vlasnici, mogu da odlucuju manje vise o svemu bez dogovora sa ostalim suvlasnicima.

  13. Brt ako ti imas 10 posto a svi ostali po 1 opet si vecinski vlasnik sta

  14. Izraz suvlasnik se vise koristi za preduzeca koja nisu na berzi, npr. dragan i dragana imaju pecenjaru, tj. dragan ima al se razveo od dragane, pa onda nema vise on nego pise suvlasnici dragan i dragana jebiga.

    Za preduzeca koja su izasla na berzu se podrazumeva da ima vise vlasnika je l tako, ne bi bili na berzi ako su sve akcije kod tebe, to znaci ne trgujes, a akcijama ako ne trgujes akcijama koji ces kurac na berzi.

    Inace, kad se vec dotakoste toga, zanimljivije sta se desava sa Energoprojektom, tj. on je drzavno preduzece sa nekih 30+ posto drzavnih akcija. Jos nekih 3-4% imalo je Dunav osiguranje. (kupilo da bi se ono stabilizovalo na racun stabilnosti eprojekta, da ne sirim pricu). DRZAVA tj. dosiguranje resi da odjednom sve to proda, sto je retko glup potez, i neocekivan, i odma u sat sve kupi "neko". Cim drzava proda tako to odjednom privatni investitori misle neko sranje se desava cim se drzava povlaci, i oni prodaju svoje akcije, opet isti taj neko kupi i te privatne akcije, i uzme dobar deo energoprojekta ispod realne cene (jer kad istovaris pun kurac akcija obaras im cenu), a taj neko je vrv neki konzorcijum koji posluje ovde i ima uticaj u drzavi jer ne bi mogao dragan (onaj sto je suvlasnik pecenjare) da uradi tako nesto. TL;DR u sustini nece biti dobro po energo ni po drzavu to je sigurno. *Energoprojekt je uspesno preduzece koje posluje sa profitom.

  15. Znam ugrubo to o cemu pricas, postoje akcije razlicitih vrednosti. Recimo osnivaci Googla, Pejdz i Brin, imaju akcije vece vrednosti i ako nemaju preko 51% posto, tj. nisu vecinski vlasnici, mogu da odlucuju manje vise o svemu bez dogovora sa ostalim suvlasnicima.

    Objasnio pseto u jednoj recenici. Inace akcija je akcija, razlicite vrednosti su za razlicite firme, akcije 1 firme su takve kakve jesu, s tim sto ti mozes tortu seci na svadbarske parcice, i na sirotinjske, kako krenes da seces tako seces. Samo sto se akcije onih cuvenih americkih preduzeca iz garaze seku svadbarski, a akcije gugla eto seku sirotinjski, jer ako bi njih sekao svadbarski ne bi realno moglo da se trguje sa njima. Zamisli da se Iphone sece svadbarski, firma koja vredi oko 700 milijardi, iseces na 100 delova kurac neko da kupi i 1 posto.

  16. haha dio jesi ispratio protiv koga je podneta krivicna prijava u vezi energoprojekta ?
    http://www.anti.media/my-images/inner-images-800/84Screen%20Shot%202017-03-14%20at%2017.15.18.png

  17. Nisam, tj. ne znam sta je ovde za prijavu krivicnu, jedino sto mi bode oci je cena u evrima, jer mora da bude cena u dinarima ili da se naglasi cena u evrima, u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu na dan isplate. (ne znam ako drzava posluje za posao preko da li mora da bude po ovom pravilu)

    Cuo sam da je podneta neka krivicna protiv Vuka Jeremica ali nisam pratio.

  18. ma sliku sam dao kao hint haha

    kacio sam vec link al nikoga ne boli kurac jbg
    http://www.anti.media/medijska-mreza/dosije/dosije-vuk-jeremic/

    ima dole o energoprojektu kad skrolujes malo
    ovo je neka grupa koja juri jeremiju valjda, odma su pale uvrede botine vucicev sljam izmislja, al oni sacekali kraj izbora pa podneli krivicnu prijavu da ne bi kao uticali, evo dokumenta i sranja sve u tekstu, da je glupost ne bi imalo materijala za krivicnu prijavu, a vidim da i sam znas da je bilo muljanja oko energoprojekta pa eto

  19. Inace akcija je akcija, razlicite vrednosti su za razlicite firme, akcije 1 firme su takve kakve jesu, s tim sto ti mozes tortu seci na svadbarske parcice,

    A, B i C klase akcija, evo konkretno za Google govorim.

  20. Ovo što izijem kaže za izmenu zakona o namenskoj mi je sasvim logično