Prijava

Ali si zato smetnuo s uma da u vecim mestima postoje i kuce i dvorista i ljudi koji se bave usluznom delatnoscu i zovu se MESARI(prim aut: od srpske reci meso). Osim ako pod vece mesto ne mislis na njujork

Ма нисам мислио на Њујорк, али на Дорћолу, на Врачару или у блоковима нема дворишта где људи кољу свиње. Једно су кланице, друго је кад неко у дворишту своје куће стави корито, казан за топљење чварака, коље свињу, шури је и развлачи свињска црева и изнутрице.

inače nasmejao sam se na ovaj post jer sam dobar sa ps-om, nije toliko smešno bilo

hahaha e, pa, ostao bih nepopušenog kurca da je videla mesara Miloša kako ulazi kod mene u kuću

edit: zaključasmo temu pa sam premetnuo post ispod

Ja ne znam zasto ovi ljudi lazu da prodaju kuce sa dvoristem mater im jebem. http://www.gohome.rs/kuće+DORĆOL+BEOGRAD/

A na nbg cuvaju fazon krave i koze a ne svinje ahhaha

ma ne radi se to tako.samo treba da znate coveka koji gaji i kolje svinje nebitno odakle ste.on vam donosi meso a ne zivu svinju jbt

Kako ako nemas dvoriste? Znaci treba veliko dvoriste i ogromna svinja puna iznutrica da bi se isplatilo. Dzaba ti but, pecenica i rebra ako nemas masti, cvaraka i kavurmu hahaha

Mesar moze da uradi sve pa i da napravi cvarke i kavurmu

Па на то сам и мислио, а овај као да је из Стубице, а не из Бечмена, па морам да му цртам. Зато постоје регистроване кланице, мање или веће. Где сте видели нпр. на Дорћолу да неко у дворишту своје куће стави корито, казан за топљење чварака, коље свињу, шури је и развлачи свињска црева и изнутрице?

По мањим местима још може да се нађе да неко индивдуално коље по кућама (скеч), али све су сад преузеле кланице.

treba samo zamrzivac

У мањим местима људи још увек кољу свиње да имају меса преко зиме.

oh da li je moguce da su toliko zatucani

Imas bas glupavu pretpostavku u vezi dorcola majmuncino glupava posto vidim da si nbg vec izbacio kao sto uvek malo po malo menjas pocetnu tvrdnju kad ispadnes glup

mesar ne mora da bude iz bg

Znate zašto se Novi Beograd tako zove?
Jer je nov, nije izmazan svinjskom krvlju HA HA HA

I kolko je kilo svinjetine žive vage i kolko na 150kg svinje dobijes mesa? Lupio sam 150kg neam pojma kolke.su.

pitali miša u kojem selu najbolje živi, a on im odgovori u onom gde nema mačaka

Imas bas glupavu pretpostavku u vezi dorcola majmuncino glupava posto vidim da si nbg vec izbacio kao sto uvek malo po malo menjas pocetnu tvrdnju kad ispadnes glup

Па видиш, то где ти живиш је најближе где си живео у Београду. На Дорћолу сам био 5 година и нису ми никад замирисали свеже топљени чварци, нити свеже месо на улици. Кад сам ишао у Сурчин јесу, али на Дорћолу нису. А тек на НБГ никако. А ни на Врачару, Коњарнику... Не знам који део Београда да ти наведем, а да није приградско насеље.

pa zato što je nov

Znate zašto se Novi Beograd tako zove?
Jer je nov, nije izmazan svinjskom krvlju HA HA HA

hahahah