Prijava

Ovaj članak i komentari su me bacili na razmišljanje

B92: Vratio se iz Nemačke zbog "od ponedeljka do petka" http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=11&dd=11&nav_id=1324143

Da li je bolje otići preko, imati novac ali biti totalni tuđin ceo život. Ili ostati u Srbiji gde čim izađeš iz kuće sretneš poznata lica, napijaš se i roštiljaš sa kumovima, drugovima, i ostalom bagrom al nemaš para..

Ja sam više za ostati ovde, ostavih koment na ovoj vesti ali..

Šta je bolje, evo ne znam?

Предаун чланак.

To inostranstvo je zlatni kavez, imaš para ali nemaš ništa drugo. Stranac si ceo život. Sve ono što si voleo i radio u rodnoj zemlji toga tamo nema.

Tamo si robot koji dobro zarađuje a nema s kim da popriča u kafani za susednim stolom, našali se na pijaci, pozove društvo da gledaju utakmicu i napiju se do kraja.

Sve ima svoje, tamo imaš para, ovde imaš život za koji se boriš..

Stranac si ceo život.

И у Србији си странац ако ниси припадник "владајуће елите". Штавише, гори си од странца. Странци уживају виши ниво правне заштите.

Ma, tebra, ovaj komentar iznad sam prekopirao, a on u prevodu znači: nisam nikad otišao dalje od pedeset kilometara od mesta gde sam se rodio, pa ne znam kako drugi ljudi na planeti rade i provode se, ali mi to ne brani da pričam na tu temu jer se nisam iscimao ni za šta u životu i lakše mi je da verujem da bolje ne može da mi bude

Evo Rađ je kopirao moj koment.

Ja srećom imao gde da idem kod rodjaka, od italije, svajcarske, norveske..dolazila tetka iz australije.

Svi oni imaju para al kad ih pitas sta se radi, nemaju odgovor.

Da pitas nekog najsiromasnijeg ovde, on juce bio na nekoj slavi, danas u kladionici pio pivo, sutra ide da rostilja sa drugovima na vikendici...

Edit: al sam poklopio rađa nenamerno. Xd

Pa kapiram da je dosadno ljudima kojima je život - pos'o kuća birtija, jer je u inostranstvu isto to samo bez ovog najzanimljivijeg dela - birtija.

zato naši ljudi uglavnom idu u Beč jer tamo mogu i birtiju da nađu

Informacija iz prve ruke, do jaja je inostranstvo, fali familija ali guzata brazilka nadomesti bol

ako imaš para srbija je najljepše mjesto za živjeti, svi misle tamo vani teče mjed i mleko, ali ne kapiraju da TUDJE SUNCE NE GRIJE kao ovo naše sunce

Pa ovaj I nema para kad je jeftina radna snaga,tj to sto on radi moze da radi svako nigde na svetu se ne zivi vrhunski od nosenja gajbica,samo sto je bolje biti sirotinja u nemackoj nego u bosni al to je problem sirotinje jer I ne zna za bolje da ima do kafane da ode da nije gladan I njemu dosta

Nigdje ne sija sunce kao ovde.

RADJ EDIT: -_-omg

hahaha pa za ovo ti i nije trebao omg -_-, samo za one tvoje kilometarske postove gde mislimo da si retardiran, a zapravo se zajebavaš xD

dolazila tetka iz australije

Nešto najjjače što sam pročitao na sajtu u poslednje vreme...krute jebo

Ili ostati u Srbiji gde čim izađeš iz kuće sretneš poznata lica, napijaš se i roštiljaš sa kumovima, drugovima, i ostalom bagrom

Ovako ti zivi sva sirotinja nasa napolju,deca idu u srpske skole oni odma posle posla odlaze u srpske klubove,slave,rostilji vikendom sve je tu. Jezik pricaju srpski osim kad su na poslu I generalno su lose integrisani bez obzira dal su prva il treca generacija. Pa kad sam bio kod kumova u svedskoj I pustio da me oni vodaju osetio sam se kao u vladicinom hanu nikakve razlike njima nema s od svetske nisam video.

OK, ako tebi ne odgovara Vladičin Han, ima kome odgovara...

Genralno živimo ko kurac (koji ne jebe) i opterećujemo se nepotrebnim stvarima. Ta opterećenja nam nameće loše vođstvo. Činjenica je da smo mazohisti i da većina voli da im je kita makar malo u dupetu. Sasvim je normalno da ideš na posao, a posle da odmaraš kući čitajući, spavajući, jebavajući. Nije normalno da se s posla ide u kafanu (osim petkom), da se ne radi i da se nema obaveza.

каква фудбалерска лобања, нисам морао да читам, целу сам причу сазнао из његовог мајмунског погледа

To inostranstvo je zlatni kavez, imaš para ali nemaš ništa drugo. Stranac si ceo život. Sve ono što si voleo i radio u rodnoj zemlji toga tamo nema.

Tamo si robot koji dobro zarađuje a nema s kim da popriča u kafani za susednim stolom, našali se na pijaci, pozove društvo da gledaju utakmicu i napiju se do kraja.

Sve ima svoje, tamo imaš para, ovde imaš život za koji se boriš..

https://www.youtube.com/watch?v=1R47VHSwXUw

Ma, tebra, ovaj komentar iznad sam prekopirao, a on u prevodu znači: nisam nikad otišao dalje od pedeset kilometara od mesta gde sam se rodio, pa ne znam kako drugi ljudi na planeti rade i provode se, ali mi to ne brani da pričam na tu temu jer se nisam iscimao ni za šta u životu i lakše mi je da verujem da bolje ne može da mi bude

МА НИГДЕ НАМ КО КОД НАС ЈЕС ДА ШВАБЕ ИМАЈУ ПАРЕ АЛ НЕМАЈУ ДУШУ
http://s4.postimg.org/o8c98fta5/Kerefest.jpg
ЖИВИ У РЕКОВЦУ БИО НАЈДАЉЕ ДО ЈАГОДИНЕ ДА КУПИ ФРЕЗУ

Ja biram da budem imucan u srbiji

Radim u Austriji šest dana u nedelji i verujte da mi je u firmi pedeset puta lakše raditi s Švabama nego s našima jer su govna kakvih nema.
Tačnije kad kažem našima podrazumevam i ove muslimane i Hrvate iz Bosne kakva govna kako ću ih podaviti čitaćete sutra u novinama da sam oh sve masakrirao naterali su me da svoj bes iskaljujem u čekaonici i da psujem dugogodišnje onlajn prijatelje