Prijava

JEBEM VAM MAJKU KRVAVU SVIMA U PIČKU I TEBI I TEBI I TEBI A POSEBNO TEBI

Idem za koji dan na par godina da zivim i radim u evropu.
ovde: Zena, spora, dete, brzo, ja trcim izmedju. Nema ni jarana ni derneka. Ima para. while kuca poso poso kuca;
tamo: isti kurac. Ima manje para.

@Triforce:
Od kada radim u Srbiji, ja radim za strance. Jednom mi se zalomilo da radim za Srbiju i to je bio zivot: Vojska, roboti picke materine. Smrzo sam se i radio sam 15 sati na terenu, naplacivao 8, ali su to bili ljudi. Od stranaca. Najgori su bili Turci. Mada ja generalno tolerisem i islam i Turke i sve koji se tako osecaju (na loj). Ne gresi dusu. Stranci su govna, svi do jednog. U suprotnom, ne bi Srbin ginuo na braniku otadzbine, vajkada, a i redje.

Офц да је боље палити у државу у којој се не руши по центру града ноћу са фантомкама, шта ћу овде где су најцењенији контраверзни бизнисмени, где је високо школство нула што се тиче практичног знања, где су неписмени људи директори и шефови, где се кримоси у сред бела дана међусобно пушкарају, где је пиво лошег квалитета и боли глава од њега до јаја сутра, где су улице препуне керова луталица и бескућника, где нас је просто срамота како нам добро иде...

Mašite poentu, svi se slažemo da je ovde sranje a tamo bolje, al na komentare ovih likova sam mislio. Ono, imaš para al posle posla sedis kao gluva kučka u sobi jer nemas nikog svog.

Potpisujem svaku rec. Nisam mlad kao momak iz teksta, imam platu preko 10000 evra neto ali u petak popodne kad dodjem u stan ne znam sta cu sa sobom i cekam ponedeljak da opet idem na posao. Probao sam svasta, i da istrazujem grad i da putujem po okolini i svetu (sednem na avion pa malo u Spaniju, malo u Norvesku, malo u Nemacku), povremeno nadjem neku zanimaciju subotom sa kolegama ali nedeljom su svi po kucama.. ko nije probao nek cuti. Kad me pitaju zasto se ne vratim - kazem hocu, krenem da planiram i onda legne 10000 na racun, zacarani krug :(
(Prazan iznutra, 11. novembar 2017 16:34)

Pisem ovo kao neko ko je bio na obe strane !I tvrdim da je bolje biti kuci ! Naravno bitno je da li imate odgovornost prema nekom , porodicu ...decu ,zenu ili ste sami , mladji kao ovaj decko iz Bosne !Ja sam neko ko je bio u i radio u zapadnom sistemu da bih zaradio i sa tim novcima ostvario biznis plan koji sam zamislio i od njega ziveo ne bogato vec pristojno u svojoj zemlji!Imam dovoljno godina da vam kazem kako je kafa u kladionici sa ortacima ,slave..proslave u kafani neceg lepog ili rostilj u prirodi sa rakijanjem i odlasci na basket , utakmice BOLJI od zivota isprogramiranog od ponedeljka do petka radis , vikendom kao zivis , od plate do plate sa ljudima koji te postuju ali nisu ni priblizno tvog tj.naseg temperamenta !Naravno opet je sve stvar izbora i nismo svi isti ..nemamo svi iste prioritete u zivotu ali postujem odluku ovog mladica !

Tilmo ovo su neki pacenici sve taj da ima 10k evra petkom bi sa porodicom I prijateljima pucao po 300 evra u restoranu a sutra igrao golf sa poslovnim partnerima cuj 10k evra bleji na b92 ne jebi me. Ne kapiram poentu ljudi zive isto kao I ovde druze se sa drugim srbima ili ne srbima,problem je u tom palanackom mentalitetu to je nauceno da bude svoj na svome izmestis ga malo I ne moze da se snadje.

ima klubova i kafica 30 puta boljih nego u srb ali im ne odgovara muzika.znam jednog sto je napustio posao u nemackoj da bi isao na drugarovu svadbu pod satrom.takvih stvari tamo nema i to moze samo da bude plus.i u nemackoj postoji prijateljstvo ne druze se ljudi samo u srb jedino sto je radnim danima pusto po gradu, ima I ovde ljudi koji ne izlaze radnim danima zbog posla

Tilmo ovo su neki pacenici sve taj da ima 10k evra petkom bi sa porodicom I prijateljima pucao po 300 evra u restoranu a sutra igrao golf sa poslovnim partnerima cuj 10k evra bleji na b92 ne jebi me.

A gde da bleji, da cita komentare na sajtu Roleksa i Prade? I bogati ljudi citaju vesti.

Ljudi sa 10k evra mesecno ne jadikuju na b92 poprilicno sam siguran u to

Ne jadikuje, ostavio covek komentar... Radi sam napolju jedno vreme za oko 4.500 evra mesecno, nikad vise nisam provodio na internetu nego tad, sta koji kurac da radim kad nikog ne znam, sednem posle posla i drkam govno

moj je utisak da su ljudi mnogo otvoreniji nego ovde, prilaze, zapitkuju svi su prijateljski nastrojeni..jedna sto zivi u australiji mi je pricala da joj se ne svidja ta otvorenost kao tamo ti pridje nepoznat lik pocne d prica sa tobom kao da te zna 100 god odma si mu prijatelj

Ja sam se bio baš zagrejao da palim preko, odem januara ove god kod burazera u Noarvešku. Dan-dva smo majali po gradu, al to kupovine neke, odemo na piće al to nije to. Posle samo sedimo kući, dodju neke komšije Norvežabi brbljaju nesto, svrate neki naši sa jos glupljim temama o poslu.

Pitam ja burazera, šta vi koj kurac radite ovde po ceo dan, on mi nista ne odgovara. Tek posle dva dana mi kaze, brate razmisljao sam o onome sto si me pitao i nemam sta da ti odgovorim, ne radimo nista. E od tad sam promenio misljenje i debelo se razmisljam sta da radim.

Doduse taj burazer kupio neku bembaru pre neki dan i eno ga u Milanu na odmoru. Xd

niko konkretno da kaze sta tamo nema a ovde ima.sto je tamo smaranje..kafica ima klubova ima, ljudi se druze, ne razumem.jedino ako neko ne zna jezik ili mu ne odgovara sto ne moze da ode u neku birtiju da slusa vendi, jami

ladno sam pročitao da se tema zove inćuni u inostranstvu...

Mislim da je fora što kad odeš u neku drugu zemlju, pogotovo za nas koji smo odrastali u socijalizmu, naravno da nećeš odmah da se mešaš sa kremom društva, nego početni nivo sirotinjom, (možda ne finansijski, ali duhovno).
Razlika je što se ovde društvo stvara ne zbog toga što ste iz iste geto zgrade, nego zato što delite ista interesovanja; preduzetnički duh se začinje još od malih nogu. I ta prijateljstva i te spike su mnogo otvorenija, čvršća, iskrenija i bolja nego Pera, Mika i Laza što bleje ispred ulaza decenijama i kao "brt život bi dao za tebe", a ustvari go kurac, niti može niti stvarno hoće.

E, ali nećeš to da doživiš ako si tek sleteo iz zemlje gde su se još juče klali rdjavim escajgom, treba malo da se asimiliraš, jebi ga. Ako si još i čoban i živiš za Jami live in shator, samo je gore. Ali takav način bleje je mnogo zdraviji za društvo, zato su pune štajge balkanskih devojaka po zapadu i bliskom istoku, a kada ostare opet im naši novo-pridošli peru guzice.

Zato ljudi koji žive preko grane 20 plus godina imaju i dobar posao i kvalitetnu bleju i decu koja su građani slobodnog sveta, a ne topovsko meso i sluge stranih lovatora.

Good things take time.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2017&mm=11&dd=11&nav_id=1324143

ovo je jedna od glupljih stvari koja moze da se nadje na internetu. oso u nemacku, fali mu mama i tata i jarani iz kladionice i sad treba kao da se uzme za ozbiljno prica i savet osobe koja ima statiznam 19 god, otiso iz tomislavgrada u fridrihstadt i ukapirao zivotnu istinu, kako je prazan iznutra.
http://www.b92.net/news/pics/2017/11/11/6234894775a06c3449c007896584023_w640.jpg
ono, naravno da je prazan iznutra, jos nije izaso iz puberteta.
isti kurac gde god. imas opciju da nastavis ono u cemu si postavljen ili da pravis nesto novo. ako si osoba koja ne voli da se menja onda sedi gde si i uzivaj, nije to nista lose. najgore je onom sto nije naucio sta hoce.

To inostranstvo je zlatni kavez, imaš para ali nemaš ništa drugo. Stranac si ceo život. Sve ono što si voleo i radio u rodnoj zemlji toga tamo nema.

Tamo si robot koji dobro zarađuje a nema s kim da porpiča u kafani za susednim stolom, našali se na pijaci, pozove društvo da gledaju utakmicu i napiju se do kraja.

Sve ima svoje, tamo imaš para, ovde imaš život za koji se boriš..

Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Thilmo, 11. novembar 2017 17:25) # Link komentara

mudre reci naseg tilma. zlatni kavez je to, roboti budale. video je to iz prve ruke, bio nedelju dana u australiji :)

Meni je samo zalosno sto mladi u Srbiji misle da je uspeh i bogatstvo odvojiti 5-6 hiljada evra godisnje od arbajtovanja kod svabe ili amerikanca

Živiš radnu nedelju od ponedeljka do petka i fokusiran si na rad. Prespavaš i sutra na isti posao. Vikendom izađeš. Živiš od plate do plate.

U Bosni inače radiš od ponedeljka do srede, prespavaš i sutra ideš na novi nasumično generisan posao. Danas radiš kao lekar opšte prakse, prespavaš i sutra si mašinovođa. preksutra možda stolar. To zaista nema cenu

bedan pokusaj da se utice na ljude u srb da ne napustaju zemlju, prenose losa iskustva nekih pajsera kojima je smisao zivota da se provedu uz narodnu muziku.nemci hladni, samo rade,nema tamo zivota.a verujem da nema nadrkanijih ljudi u evropi od srba