Prijava

Ako ti je za utjehu, ne gotivim ih ni ja nešto. Sad još i nekako, ali dok sam živio u jednom manjem gradu tu, bio je to teški ciganluk i teška govna od ljudi na sve strane, bukvalno sam se čudio dal je moguće da je toliko ogromna razlika između Srba u Bosni, i Srba ovde. Iako razlika postoji, nije baš toliko ogromna koliko mi se činila, taj grad mi je samo davao iskrivljenu sliku

Bombas je umro ali ova tema ne sme

Sta ce ova teme
Dajte caru blog i to je to

Pomagali smo Jevreje i rizikovali svoje zivote i porodice da sakrivamo jevrejsku decu od nacista, a evo kako nam vracaju.

Beograd, zvanicno prvi Juden fri grad u Evropi. Nedic apruvz.

Gelnhauzen u Nemačkoj je bio prvi grad koji je proglašen Judenfrei, 1938.

недић је давао јеврејску имовину немцима за отплату ратне штете коју смо ми њима нанели у априлском рату

исто тако срби који су чували јевреје су их продавали за џак брашна

исто тако срби који су чували јевреје су их продавали за џак брашна

znaci srbi ispadaju veci jevreji od jevreja

Gelnhauzen u Nemačkoj je bio prvi grad koji je proglašen Judenfrei, 1938.

pa ti si mi reko za Beograd na chatu sta seres sad kako tebi odgovara

БОМБАШЕВА ЖЕНА КУРВА ЈЕ СА ШТАЈГЕ ХАХАХ

Београд је био први Јуденфрај град у Новом европском поретку, тј. Нојорднунгу, од '41, не генерално.... Свакако срамота и ужас како год да окренеш, да ли генерално или од '41....

Мада је и то у питању вероватно велики град или тако неч, јер Естонија је нпр. то била пре Србије без Баната....

Jeste bio judenfraj, ali nekako revizionisti zaboravljaju da je vecina beogradskih Jevreja zdimila na vreme i dobar deo su nasi i izvukli. I zaboravljaju da je logor Sajmiste bio pod upravom Gestapoa na teritoriji NDH. NDH je bila do Save i Dunava, Zemun i danasnji NBG.

Па нису баш побегли на време, око хиљаду и по их је од 16 хиљада преживело, остали су побијени, само са подручја Недићеве Србије.... Јесу Немци имали главну улогу у Холокаусту, али ни Недићевци нису били недужни ту, итекако су учествовали, минимум у хватању Јевреја и даљем депортовању (небитно где је Сајмиште било, ови су учествовали у томе).... У Јад Вашему на листи заслужених за спасавање Јевреја, има нешто мање од 150 Срба ваљда, али то свакако не негира улогу ових других у истребљењу Јевреја јбг.... Да ли је мала или велика улога свакако је небитно јер је монструозно уопште имати икаквог удела у томе....
А више је прича око тога је л' био први или не, што је мало упитно јер су државе и покрајине проглашаване пре, а свакако има градова у њима, и ово је ја мислим Недићева Србија била цела проглашена, јбг, давно сам читао, па се и не сећам најбоље....
Царе разреши дилему јбг....

Извињавам се, тек сад видех:

Мислим да већина овде не разуме шта Judenfrei значи. Тај термин нема никакво формално значење (њиме се не мења статус града/државе, нити његових становника, нити се икаква трансформација не доживљава). Тај термин нема ни снагу званичног саопштења: употреба овог термина је обично ограничена на неформална обавештења (тако је и ово за Београд саопштено у приватној преписци).

Једноставније, то што је неки Ханс неком Фридриху рекао како је Београд без Јевреја је претворено у то да је званична окупациона влада дала Београду некакав посебан статус.

А што се тиче српске колаборације, можемо о њој причати, али је ван сваке дискусије да су српске колаборационе снаге биле незнатне и да су у најбољем случају имале помоћну улогу немачком окупационом режиму.

https://i.imgur.com/4k1eZzW.jpg
109 zemalja iz kojih su jevreji proterani tokom istorije

Држава Израиљ не треба да постоји, све и да је 1009 а не 109

Е, то Царе, то је то....

Кад смо већ у ДСР тематици, колико се Јозо Томасевич (Томасевић, Томашевић, како ли се већ изговара овде његово презиме) котира као поуздан историчар за тај период? Код њега ми се свидео прилично другачији приступ (лик је економски историчар, па ваљда зато и други приступ, на страну квалитетнији универзитети где је био) тој тематици од овдашњих....

"Pucajte, ja i dalje držim čas"

Miloje Pavlovic ovo nikad nije rekao

БОМБАШЕВУ ЖЕНУ ЈЕБЕМО НА СМЕНУ ХАХАХ

Smaras, ali ozbiljno...