Prijava

nije mi odma palo na pamet da bi nekog poput tebe pustili na takav skup pa sam se zbunio izvini

elem, kontam da smo ipak miljama daleko od super veštačke inteligencije. Ako uopšte uspemo da stignemo dotle, do tada bi već bili mnogo homogenizovanija planeta, robotizovana, energetski čista. Verovatno bi i ekonomija izgledala skroz drugačije, jer se možda bude postigla demokratija stare grčke, gde će roboti obavljati apsolutno sve poslove dok mi ladimo kite po ceo dan

a ekonomija upravlja planetom rođaci jebiga

Pa mene ne bi, tebe su pustili vidim

Ps bas si naivno dao ruku robotu, jedna greska u kodu i mogao ti je slomiti saku prejakim stiskom

Toliko IT-jevaca na sajtu i niko neki uvid da da na temu.. eh.. bas sam se.. nadao..

упоран си запата то ти је велики плус у животу

Pa ovde se ne očekuje ajtijevska rasprava, nego filozofska, nije da ćemo da diskutujemo o programiranju neuralnih mreža, nego samo o mogućim posledicama tehnologije koja još uvek nije ni 0.001% u šansi da dovede do apokaliptičnog scenarija

u glavi mi je situacija da smo napravili SAI, al i dalje nemamo dovoljno računarske moći da ona neki zadatak obavi za kratko vreme, pa cela planeta spoji računare u jedan superračunar i onda pravimo globalni referendum šta će mašina da rešava narednih par godina: obnovljive izvore električne energije, lek za rak, gde je higsov bozon, indijci imaju najviše ljudstva koje može da glasa, ali lobiraju da im se reši problem javnih toaleta da ne seru po ulicama...

kome se javiti sa idejom za it projekat iz sive zone poslovanja

a i mislim da se pogrešno gleda na tu superinteligenciju, mislim doći će prva inteligencija vrlo uskoro, kontam sledećih 20-30 godina, ali razvijaće se kao i sve ostalo, hoću reći ta prva inteligencija će biti svetlosnim godinama daleko od inteligencije o kojoj se ovde vodi rasprava. Ono o čemu mi pričamo je praktično bog koga bi čovek izmislio

Moja tema je bolja pisite na mojoj temi i starija je

Како нешто што је програмирано, може да се отргне контроли? Нити је могуће да самосталан програм напише нови програм који би био супериорнији од њега. Дакле, закључак нам следећи следи: пишете глупости.

ako je programirano onda nije vestacka inteligencija nego program

mozes da programiras robota da radi nesto ali tek kad ga naucis da radi nesto bez programiranja onda ga mozes nazvati inteligentnim
ili on sam da nauci nesto i da koriguje svoje ponasanje u odnosu na podatke koje je primio

poker aparati su dosta inteligentni

Imam jedno ozbiljno IT pitanje koje me baš zanima ovih dana - da li će ikada u u budućnosti programerstvo doći do tog stupnja da se isprogramira neka aplikacija, program, računar, štagod, koji će svako dalje programiranje obavljati autonomno i time potpuno amanjiti potrebu za programerima? Kao što je parna mašina i dalja industrijska evolucija stavila ljudski rad u drugi plan, zanima me da li postoji mogućnost da se to desi i na polju programiranja?
Edit: jer realno mnogo bre jedu govna programeri da nešto znaju, ja imao neki html sajt, deset likova sa 1000+€ platom nisu znali da ga nakon isteka domena raskače s domena i vrate na blogspot, eno i dalje stoji tako zabagovan, a ja duduk za html kopao neke tutoriale i kopirao modele neke i sklepao sajt koji je radio savršeno na tom domenu.

Superinteligentna veštačka inteligencija. Praviće probleme.