Prijava

Srecan ti rodjendan doktore!

jedan od onih ljudi sto odgledas jedno predavanje sto snimao, iz onoga sto dobro zna i razmisljas se, kul, zanimljivo, onda odgledas kako izdominira nad onom britanskom kokoskom, cak i sa necim sto nije bas 100% utemeljeno, i dobro je ova kvocka zasluzuje da je zajebavaju iskljucivo radi zajebavanja.
onda cujes neke druge stavove van psihologije i kako utice na kapitalizam pa se mislis u jebemti.

Publicitet (aka clout) je danas sve i svja. Svako se snalazi kako zna jebiga

Stupid mans smart person. Zanimljivo je gladati ga ali naravno ne treba ga shvatati ozbiljno jer ocigledno ide na to da bude popularan medju obicnom americkom marvom. Izgubio je svaku realno debatu sa drugim popularnim seratorima. Jebeni Sam Harris je izgledao kao sveznajuci bog prema njemu. Ako vas zanima psihologija i slicna sranja, bolje gledajte rad Roberta Sapolskia ima dosta njegovih predavnja na youtube https://www.youtube.com/watch?v=Y0Oa4Lp5fLE&list=PLMwddpZ_3nkAWijQlBnkwnr9wfcuderVe&index=2

26 strana teme, troje pomenuli da su ista pročitali ili gledali ista o liku... Da se prikljucim kao četvrti, veoma me je pozitivno iznenadio, slažem se sa njim u 90 pošto stvari sto kaze, pravi akademik

OK malo više sam se uputio i vidim da nije baš 90 pošto da se slažem, ali jedno 60 sigurno. Ima nekih pogrešnih stvari kod njega, misinterpretacija postmodernizma i guranje religije previse da objasni neke stvari, pored toga cela priča o redu i haosu je prilično falicna. Ali što priča o slobodi govora, opasnosti neomarksizma i feminacizma je sve na mestu

Da li postoji gora analiza nacizma i Hicija?

https://www.youtube.com/watch?v=jMqQBLZwRIE

Hiter nije nista posebno, samo je igrom slucaja bio frontman ideje koje se kuvala odavno u tom razdoblju na zapadu (eugenicki pokret u USA i ostale ideje socijaldarvinizama) Sve to je kulminirao u rat koji nije mogao nikako da se izbegne, najvise zbog ekonomskih i geopolitickih razloga a ne zbog ideologije nacizma i samog Hitlera. Ideja poboljasanja ljudske vrste i master rase postoji bukvalno od kad postoji covek a ta ideja je u to vreme bila jos vise popluarna zbog velikog napretka u razumevanju nastanka zivog sveta. Naravno da ce ratoborni i hladni nemici da tu ideju sprovode okrutno. Mislim da smo svi imali srece sto je Hitler bio idiot, on je bio najslabija karika nacizma i trebalo je sebe prvo da eutanazuje i sve sa kojim je u rodu da sterilise.

Haha pa ti onda na lošu analizu Hitlera odgovoriš veoma nepotkovano I loše

Hitler jeste bio nešto posebno u određenim aspektima, bio je odličan govornik i manipulator mase i okupio je veoma sposobne ljude oko sebe, sa akcentom da je sposobnost ovde relativna u odnosu na planirani cilj.

Pored toga, da nije Hitler došao na vlast, došao bi sovjetski komunizam. Na izborima tada su radničke partije, hitlerova i komunistička, odnele mnogo više glasova od demokratske stranke. S obzirom da su socijalizam i nacional-socijalizam maltene iste ideologije sa ekonomskog aspekta, što i jeste bio glavni razlog nemačke sirotinje da glasa Hitler, komunisti bi pokupili sve glasove radničke klase.

A sovjetski komunizam je mnogo destruktivniji bio od nacizma, koliko god nacizam bio loš. Žrtve SSSR-a su između 50 i 100 miliona, naspram 6 milki nacističkih žrtava. I isto su bili okupatorski nastrojeni i isto čak i jevreje ubijali, a prvi su i osmislili konc logore.

A sovjetski komunizam je mnogo destruktivniji bio od nacizma, koliko god nacizam bio loš. Žrtve SSSR-a su između 50 i 100 miliona, naspram 6 milki nacističkih žrtava. I isto su bili okupatorski nastrojeni i isto čak i jevreje ubijali, a prvi su i osmislili konc logore.

Ne znam šta je gluplje, ovih 6 miliona žrtava nacista ili ovih 100 sovjetskih

pa koliko je sovjetskih otprilkke
za 6 goriliona ne bih da diskutujem znaju vec svi da je bulsit

Pa nije 6 nego preko deset puta više, nisu samo jevreji stradali majku mu

Ko je počo rat to se računa. A i da se ne računa, samo je sovjetskih civila pobijeno od vermahta i ajnsacgrupa preko 15 miliona. Znači ništa logori, nego kako ide vojska tako tamane ljude po poljima, istočni front je kad se uzmu sve žrtve bio krvaviji od celog velikog rata. 4 od 5 nemačkih vojnika ostavilo mošti tamo

Onda imaš i poljake koji su isto najebali skoro osmocifreno, a posebno je za nekog iz srbije kritično da kaže da su nacisti odgovorni za “samo” 6 milki.

Kinezi su drugi po najebavanju al ajde to nisu nacisti nego japanci počeli još ranije prašta se previd

Sovjeti nisu ubijali iz romantičnih pobuda suprematije, oni su prosto tamanili državne neprijatelje što je termin koji se izjednačio sa terminom državljanin dvadesetih i tridesetih, kasnije slabije dosta. Tu se procenjuje oko 20 miliona brat bratu

Kad se sve uzme, najveće žrtve su sloveni kinezi i jevreji, dakle sve nebeski narodi moj do mojega

Pored toga, da nije Hitler došao na vlast, došao bi sovjetski komunizam. Na izborima tada su radničke partije, hitlerova i komunistička, odnele mnogo više glasova od demokratske stranke. S obzirom da su socijalizam i nacional-socijalizam maltene iste ideologije sa ekonomskog aspekta, što i jeste bio glavni razlog nemačke sirotinje da glasa Hitler, komunisti bi pokupili sve glasove radničke klase.

A sovjetski komunizam je mnogo destruktivniji bio od nacizma, koliko god nacizam bio loš. Žrtve SSSR-a su između 50 i 100 miliona, naspram 6 milki nacističkih žrtava. I isto su bili okupatorski nastrojeni i isto čak i jevreje ubijali, a prvi su i osmislili konc logore.

Nista u modernoj istoriji nije gore od nacizma. Svima vama koji mislite da je hard-kor komunizam gori bih toplo savetovao da odete da posetite Ausvic. Kazem to jer sam se i sam malo osvestio kad sam otisao i tek onda skontao koliko je zapravo bitno da se konstantno ljudi uce tome koliko su nacizam i fasizam stravicne stvari cak i kad postane malo iritantno. U srzi te ideologije je bilo fizicko unistenje jedne grupe ljudi na osnovu njihovih bioloskih karakteristika. Ne cak ni kulturnih, verskih ili nacionalnih (sto je takodje katastrofa), vec bioloskih. Porediti to sa komunizmom je neumesno. To je kao kad hrvatski nacionalisti govore o NDH i Jugoslaviji kao "totalitarnim" rezimima, precutkujuci da su u Jugoslaviji ubistva bila politicki motivisana, a u NDH etnicki i verski (i bioloski prema Jevrejima i Romima). Nije isto jebemu, sto ne znaci naravno da su Goli Otok ili gulag okej stvari.

Pa i prema romima i jevrejima je isto etnički i verski. Nisu oni životinje pa da uvedeš termin biološki. Zavisi koga pitaš doduše

Što ne umanjuje tvoju poentu o motivima ubijanja

Nista u modernoj istoriji nije gore od nacizma.

bolje gledajmo da prvo pocistimo svoje dvoriste, sevastokratore

dobro eru jeste, treba da se pocisti svoje dvoriste jeste to lep savet, al aj ako cemo u metaforama treba i da se ode kod onog lika iz ulice sto mu preljeva septicka jama i smrdi cela ulica da popravi to. i onda da se podseca svaki put kad opet pocne da preljeva.
drugi odgovor je da pustis svoju da preljeva da i njemu smrde tvoja govna.

nemoj serati, ne postoji nista u blizoj istoriji (recimo 19+ vek) sto moze da prismrdi celom tom periodu koji je za posledicu imao da na lokalnu vlast dodju sve one cepine kod nas sto se loze na levijatan, "ona da radja on da brani" i slicne gluposti, samo nemci japanci i slicne nacije bez sirine u razmisljanju.

i daleko bilo da pomenes nesto sto je mozda dobro bilo u celom tom nacizmu, a u svim tim govnima je i bilo ponesto dobro. to treba kriti do besvesti, jer "onaradjaonbrani" debili obicno ne vide sivo nego samo crno ili belo, i samo to cekaju kao potvrdu da su u pravu i da je vreme opet da se iskaljuje bes prema nekim ljudima koji ti nista posebno nisu krivi, ali si ljut jer te u skoli tukli.

o nacizmu i slicnim stvarima sve najgore ako imas i malu iskru kruitickog razmisljanja. inace ce za 5 min da se oko tebe skupe glave koje ne bi voleo da imas oko sebe na blize od dva stapa udaljenosti. daleko bilo da ti se zasvidja to i nesto oces duradis sa njima. nema posle nazad.

IBM slavi 109 godina postojanja i 85 godina od kako su napravili masinu za brojanje Jevreja.

Mnogo sam se razočarao u Zavetnike, kad sam video da je Milica Zavetnica zadržala i devojačko, eee reko puši kurac