Prijava

Ma do jaja je Niksa. Pre svega smekercina jedna.

Da li bi mi dala udupe, Soya Doll? xd

Ne, ruzan si.
I sirotinja.

Hahaha a jbg. Jeasm sirotinja,pomalo pijana.
Sry pitanje je bilo da li bi MU dala. Msm nexi zizuu. Meni znam da ne bi. Džabe što sam jako lep čkode xd

A ne, stvarno sam teo skeča da napravim al me usra kucanje. Al sve jedno, ja sam kriv zbog loše formulacije. 3 poena u gostima jbg za odgovor...

Odosmo u off topic :(

Mogu da zamislim koliko je tek ruzna ova Sojin Komadic kladim se da je predebela.

Kako veganka da bude debela, nije nego nema ni sise nj dupe 10/10

Nek udari ona komentar onamo na onu temu vas ideal lepote :)

Pa ako taj Levijatan malo pravi neke pare, a usput stvano izlupa neke ljude što muče kerove, onda OK je sve to. Neka ih lupaju.

Pa da, to se desava gotovo na svakodnevnom nivou. I opet ima mnogo ljudi koji ili ne vide veliki problem u tome ili smatraju da treba ici samo preko institucija. A institucije boli kurac. I tako u krug.

Uzas.Jedva sam pogledao.Mada mi se cini da ovaj nema preko 13 godina,e sad ne treba za njega da se nalazi i bije,ima mnogo takvih koji u punoletstvu prestanu raditi te stvari i bude ih sramota,mada ni na to se bas ne moze mnogo racunati.

Mnoga deca jednostavno dozivljavaju zivotinje kao igracke i isprobavaju svasta na njima.

Ja sam jednoj maloj mački gurao glavu u sneg, pa je kasnio grlio mazio hranio srce mi je puklo kad je zbog toga umrla ta mačka tri dana kasnije. To je bilo pre možda 10 godina. Jednostavno ne znam što sam to radio i u tom trenutku sam znao da to ne valja. Sada tako nešto ni za šta na svetu ne bih uradio.

Nisu dovoljno zreli da shvate da i zivotinje imaju osecaje,nervne sisteme i ostalo,znaju ali vise ih gledaju kao neke naprednije igracke.Ne znam kako da objasnim.Znao sam kao dete mnogo ovakve dece,jebiga.Moram priznati da sam i ja slicno gledao zivotinje.

A bilo je i dece debila koje je njihov vodja dete debil (moji drugari inace) ubedio kako su macke djavolje zivotinje i zato su ih jos vise mucili.Mada ko zna gde je on to cuo,nije da nije bilo takvih stavova kod matoraca u to vreme.Sve u svemu uzas.

Uzas.Jedva sam pogledao.Mada mi se cini da ovaj nema preko 13 godina,e sad ne treba za njega da se nalazi i bije,ima mnogo takvih koji u punoletstvu prestanu raditi te stvari i bude ih sramota,mada ni na to se bas ne moze mnogo racunati.

Idealno bi bilo kada bi se ovde manifestovala drzava i nekako drugacije osim samo pendrekom. Da postoje neki socijalni programi koje bi klinac morao da prolazi, da to bude ozbiljno i da se njegovo mentalno stanje prati bar par meseci nakon sto zavrsi s tim programom. Mozda neki takvi programi i postoje kod nas, al kontam da se u vecini slucajeva zavrsava gore nego sto je pocelo. Al u svakom slucaju vredi pokusati ako ih ima.

Ako to nemamo, onda se zove policija, podnosi tuzbu protiv roditelja i roditelji i klinac dobijaju kaznu (bez programa rehabilitacije), svako u skladu sa svojim godinama.

Ako policija i sudstvo ne funkcionisu, onda drustvo ima par opcija pred sobom. Jedna je da se ne radi nista, da se to tolerise. Nadam se da ne moram da objasnjavam zasto bi to bilo katastrofalno. Druga je da se samo uzbunjuje (tzv. outrage kultura), to je neko pre par strana spomenuo. Mislim da to u najboljem slucaju moze da resi neki konkretan slucaj koji je pukom srecom postao viralan, ali dobro, to nije tako lose resenje ako sve prethodno zakaze i nije zgoreg upraznjavati ga. Treca opcija je da neko ko ima dve ganglije u glavi (dakle, nije debil koji ce sad da uzme bokser/noz/pistolj i uradi ovom klincu i roditeljima nesto jos gore od toga sto je klinac uradio macki) i ode da licno alarmira roditelje. Pa ako vidi da su i roditelji debili, nalupa par samara i njima i klincu.

Tako da, da, u principu si u pravu, ne treba neko klinca da lema od jutra do sutra, ali ako sve racionalne metode ne rade jer je drzava usrana, ja bih pre dao legitimitet nekom normalnom i umerenom coveku (naglasavam, umerenom i normalnom coveku) da izbambusa retarde da oni ne bi dalje ovo radili, ako ni zbog cega drugog, onda iz straha, nego da svaki dan slusam kako nevina bica bivaju mucena: psi, macke, deca, zene, invalidi, pa nekad i odrasli muskarci. Mogu da skontam ubistvo bilo koga u gnevu ili u emocijama, al mucenje i izivljavanje bez konkretnog razloga ne mogu. Dal su ovi likovi iz Levijatana ti normalni i umereni, ne znam, neki su ovde izneli sumnje u to, al da je neko potreban u ovakvom stanju u Srbiji gde se nasilje tolerise, potreban je.

Slazem se u potpunosti sa svime sto si napisao.Za odrasle ljude koji rade ovakve stvari apsolutno nema opravdanja.