Prijava

pa jel budu na koski ili kako?

haha ma ne nego uzmem citavu kobasicu pa jedem nego ja to kazem da je glodanje jer otkidam komade jbg

konjske kobasice do jaja 

Jasno je napisao gde se mogu pronaci takve ”kobasice”, nikakve koske

a brate nemaš pojma koliko je dobro umakati plazmu u nutelu
JEBO TE ŽIVOT

srnetinu sam jednom jeo i to je odlicno volim sve tog tipa sto je nekonvencionalno jeo bih zmiju i kera da ima ko da mi spremi

Paprikaš sa začetinom kida

јео сам жабу супер је

Ja bih žablje batake probao, puževe, možda i zmiju.

Insekte nikako.

A jeo sam golubove i zečetinu, i divlju svinju, al to ne računam. To je isti kurac realno ko ostalo meso

ти би као неко ко ради за месну индустрију требало да знаш да дивљач и остало месо никако није исто

јео сам целу жабу, не само батаке, има укус као пилећи батак и до јаја је, само што јако мало има да се поједе па мораш појести пет жаба да би знао да си нешто појео

домаћа чајна кобаја од срне, дивље и домаће крмаче - кидалица

Kad sam bio mali ćale je redovno išao u lov, tako da sam se najeo zečeva, fazana, bambija smo redovno kušali, mislim da je bilo tu i prepelica i divljih golubova, a najlepše sećanje mi je na pljeskavice od divlje svinje na roštilju, sećam se da su ubacivali ružino drvo u vatru, evo sad mi voda krenula na usta.
Inače slabo eksperimentišem sa egzotičnom hranom, jeo sam ovde pre 20-ak godina picu sa krokodilskim mesom, mislim da sam jednom jeo kengura, u Koreji sam imao šansu da jedem puževe ali mi nešto nije bilo napeto, par likova iz benda su jeli i kažu da je do jaja, ali isti ti su par dana kasnije jeli bukvalno pržene bube neke iz fišeka, kao kod nas kestenje što se jede, tako da neka njih.
I žabu mislim da sam jednom probao u Sloveniji, na skijanju, moji uzeli žablje batake, ja imao tipa 7 godina, u fazonu ŠKK da jedem žabu, davno je bilo. Možda sam uzeo zalogaj.
A bambija redovno jedem, u pljeska formatu. Neuporedivo zdravije od govedine, ukus je malo slabiji ali nije loš.

jeo nekog žitnog pacova ili kako već nazivaju... od srnetine paprikaš dobar, generalno divljač ima taj neki specifičan šmek koji mi se nešto preterano ne dopada

jeo nekog žitnog pacova ili kako već nazivaju...

Brate - gde, kako, koliko, zašto?
Pun sam radoznalosti.

zablja koza onako samo malo obaerena, mmm, samo posolis i pobiberis

mislim da bih je dobro obario ne samo malo posto ima dosta zaba salmonelu po sebi

Nevezano šta pričaju, vidi što navukli košulje i stavili zastavu iza sebe da deluju ozbiljno lol.

https://www.facebook.com/levijatanudruzenje/videos/2910574605638926/