Prijava

Kazna za loša dela ćete svakako stići i to je neizbežno, pre ili kasnije, ako ne tebe onda tvoje potomstvo, to budi siguran

Kakva je zatucanost vladala u srednjem vijeku da se proculo da jedan narod ima veće dlake oko čmara od drugog, momentalno bi bili na krv i nož. Mada si upravu da je vjera bila uzrok ratova, krizarski ratovi su najjasniji primjer.

Krstaski pardon, alergican si na hrvatske izraze ha

ko je čitao braću karamazove znaće poglavlje veliki inkvizitor i poglavlje pre njega, kada ivan priča bratu aljoši o svim zlodelima u svetu i kako ne može da veruje u takvog Boga koji to sve dozvoljava, zatim parabolu o velikom inkvizitoru itd.
i na kraju razgovora, dobija samo zagrljaj od aljoše (koliko se sećam, bez izgovorene reči)

tada mi je to bilo glupo, čekao sam argumente protiv, čekao sam odbranu, apologizam, a nije bilo ničega

sada mislim da shvatam, na neki način

Haha al zanimljivo kako se ljudi ovdje primaju na hrvatske izraze a ja to ne kapiram svakako srpsko-hrvatski pisem rijetko kad provalim sta je vas izraz a sta ne

У Средњем вијеку националност технички није ни постојала. Из тог разлога сав фокус је био на вјери и брањењу исте ради стицања бољег живота након смрти. А из религиозне перспективе то је углавном било убијање неистомишљеника, насилно освајање Јерусалима, Цариграда и касније Балкана све ради ширења тобожње исправне вјере. Те џихади, крсташки ратови, ограничавање рационалног мишљења, говора.. Комплетно безумно лудило које је данас значајно анулисано.

zvučim kao film sa dubokom poentom ovako kad me uhvati posle ponoći pričam o nekoj temi ozbiljnijoj xd

Ne bih se primio ni svahili da pricas

meni je već duže vreme glupo kad god pišem ili pričam o bilo čemu van nekih dnevnih tema, al nisam pokretao ovu tematiku u razgovoru ni sa kim godinama već, pa rekoh da podelim svoje viđenje kad već ima tema za to

Nisam tebi rekao nego odg plidu

Svakako je bolje baviti se duhovnim, nego postati isključivi materijalista, u tom slučaju mozak ti se istopi kao sladoled, iscuri iz ušiju i pretvoriš se u gambija, kralja obesmišljavanja svake iole zahtevnije debate, nemoj se osuđivati

Inače, pratim neke nigge na insta, tebra svaka druga slika im je od nekog ubijenog ortaka ili bičarke iz huda uz komentar R. I. P. znači neverovatno koliko se oni rokaju na dnevnoj bazi i dan danas, i lajtmotiv u glavi im je lova, pare se provlače kroz svaku rečenicu, totalno jedan gamboidni narod

Nisam tebi rekao nego odg plidu

ma ok, skapirao sam xd

Izračunao sam da život prosečnog crnca u bilo kojoj američkoj metropoli, vredi tačno 271 dolar i 50 centa, to je suma do koje će se možda smilovati da te samo izranjavaju nožem, preko toga već ne praštaju

Ne ubijaju se oni samo zbog para.Pogledaj stvari zbog kojih je Knele recimo ubijao.I zamisli 100 000 crnaca i svaki je 500 puta besniji od Kneleta.

fifti jel sanjaš nekad kako ti crnac razvaljuje čmar maleni pa uzdišeš ko valsirabnova keva tokom seanse sa veprom?

Mahom se zbog love maše za prangiju, sad ne sporim da je možda u 20% motiva banovan nalog na Vuki ili preoteta riba, eventualno dugovi za robu, ali to ne menja poentu da su gamboidni mentalni sklopovi. Gambi je opasnost po društvo, niste svesni jebeno

verujem iz keca u dvojku , al jbg mnogo para sam puko na prelaze a dojava slabo ima

Endorfin? Sreća? Slušaj maćore, digneš guzicu svaki dan u nedelju potrčiš malo, digneš nešto teško, digneš samog sebe na kraju krajeva u skleku ili zgibu, onda se istuširaš, jedeš fino i izađeš na sunce malo razmisliš kako ti je dobro sve što ti je bog dao. Daš sitno cigančadima iz ulice umjesto za cigare i buca endrofin samo tako, SREĆNO ŠAMPIONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!