Prijava

Svakako nije gluplja od tvoje keve xD uuuu odličan

Mogao si da napises mario marko deltintoreto ako vec lupetas ili nasumicno koje podseca na istoricara ja ne znam ni jednog istoricara sem onog sto jede kolace na rtsu ali sam mu zaboravio prezime

Buffon mi je rodjak (sa sela) po babine linije

par stvari koje morate znati o ovoj skupini

iako se cesto pominje baja, momcilo djujic, dinarska divizija, cetnistvo i nacionalizam, istina je da su hrvatski srbi bili mahom komunisti, do te mere da ih ima bas mnogo nekrstenih u crkvi

hrvatski srbi pricaju hrvatskim jezikom. bez obzira na svoju etnicku pripadnost jednostavno je tako. jezik kojim zapravo pricaju je nesto izmedju klasicnog hrvatskog i klasicnog srpskog, u skoli se to zvalo hrvatsko-srpski, a ako ste pitali random srbina u hrvatskoj pre 1990 kojim jezikom prica rekao bi hrvatskim

ne postoji mrznja prema hrvatima u toj meri u kojoj mozda neko zamislja. jednostavno takav narod. ustaski zlocini kao da su brzo zaboravljeni i za ovo 90ih vise jebu majku milosevicu nego hrvatima

suzivot srba i hrvata u krajini tj hrvatskoj bio je dosta bolji od kasnijeg suzivota sa srbijancima nakon izbjeglistva

bez preterivanja otvoreno reci cu: krajisnici ne vole srbijance. prave razliku izmedju ''njih i nas''. bukvalno isto ako ne i gore kao i prema hrvatima. netrpeljivost je obostrana

krajisnik ne zeli srbijanca/srbijanku za zeta/cerku. progutace verovatno jer jebiga nismo nemci vs jevreji, ali nece mu biti pravo

krajiski narod ima izrazito jak identitet, ponajvise se ogleda u posebnom muzickom ukusu

cesto na krajiskim slavama bude mesano krajisko srbijansko pucanstvo, to su tek scene.

krajisnici nemaju nikakve komplekse od drzave hrvatske, niti hrvatskog naroda

pitaj ga odakle je reci ce iz hrvatske

gde si rodjen - u hrvatskoj

kad idu u rodnom kraju kazu idem u hrvatsku bio sam u hrvatskoj ili posprdno kazu u lijepoj nasoj

pricaju na hrvatskom

slabo se sluze cirilicom

prosecnom krajisniku od 60+ godina potrebno je 10 minuta da sagovornika takodje krajisnika potseti da su srbijanci bili pod turcima da nose turske gene i da su zato takvi kakvi su

hrvate skoro nikad ne nazivaju hrvatima, retko ustasama a najcesce sokcima

krajisnik 60+ godina imace 150 prica o svojim negativnim iskustvima sa srbijancima i 5 prica o svojim negativnim iskustvima sa hrvatima

treba napraviti drzavni posao dva ali sa jednim hrvatom jednim krajisnikom i jednim srbijancem, isti bi efekat bio jer

kr + hr = jebu srb sto je poturica
kr + srb = jebu hrv sto je sokac
srb + hr = jebu kr sto je izbjeglica i nepozeljan

prave razliku izmedju sebe i bosanskih srba. mnogo vecu nego bosanski srbi. ogromnu razliku. dovoljno je da si samo rodjen sa druge strane reke Une da za ceo zivot imas nadimak Bosanac iako si ziveo u krajini ceo svoj zivot.

neverovatna je razlika u mentalitetu dece krajiske i dece srbijanske. ne pricam da su ovi ili oni bolji, samo neverovatno je koja je to razlika.