Prijava

hahaha, pa ili je to

ili su bas do te mere drske i bezobrazne da ih bas boli uvo, klasicno ponasanje za dandaru inace im drugacije ne mozes staviti do znanja da su preterale

Има ли неко овде да воли секс, јебање са женама или ћемо да се тапшемо по раменима јуначким

истина је за вејџ геп, кад сам физикалисао у некој фабрици ми мушкарци смо имали једно 15 динара већу сатницу него жене

ал те жене ништа тешко не дижу само стоје на траци и оговарају једне друге

ehh pa da su ih placali jednako kao i vas onda bi i radile isto

Nema to veze sa wage gap, feminazi I njihova definicija toga podrazumeva da je razlicita plata za postpuno isti posao na osnovu pola, sto bi bilo skandalozno da ima mrve istine u tome, ovako je samo dezinformacija koja ima jake medije iza sebe da guraju iz ne znam ni ja kog razloga

Zaista ne znam razlog za postojanje feminizma u 21 veku osim kao antimuski pokret

Ja mislim da wage gap postoji, ali za to nisu krivi "zli poslodavci koji diskriminišu žene", već žene same jer ne traže veću platu. Opet nisu ni one "krive" u smislu neke odgovornosti... već prosto tako stvoje stvari. To važi za privatne firme gdje se ne zna kolika je kome plata i svakom je po dogovoru. Tu su žene prosto jeftinija radna snaga jer će pristati da rade za manju platu, a to je opet zato što se od njih u društvu ne očekuje da budu glavni hranitelj porodice, pa onda nemaju taj pritisak, nije im toliko nužno da se bore za veću platu. I osim toga dobiju plaćeno trudničko bolovanje, koliko oće puta, tako da realno manje rade, pa onda samim tim nije im problem da prihvate manje plate i nemaju toliko osnova kao neko ko je sve to vrijeme rinto.

I malo je identičnih pozicija u firmama, tipa isti posao ovom je plata ovolika, a onom onolika. Uglavnom svako u firmi radi svoj posao koji se pomalo razlikuje od posla ostalih, rijetko gdje ima da u firmi dva čovjeka rade isti posao... osim fizičkih radnika, i možda u nekim baš velikim firmama. U većini firmi svako radi svoj dio posla, i sad u pogledu plate kako će se pozicionirati zavisi i od njegovog učinka, ali i od toga koliko cijeni svoj rad i koliko ima muda da traži veću platu. A tu je anatomija na muškoj strani ;)