Prijava

"nijedna zemlja nije tako skupo platila svoju slobodu kao srbija".

Koju slobodu?

Koju slobodu?

Da umesto kusura možemo da biramo između Čunga Lunga i WOW žvake. Pa nam se ni to nije svidelo pa mitingovali: Neću žvaku oću kusur....
Ko će nama Srbima da ugodi?

Ja sam uvek uzimao čungalungu, ove što su uzimali wow treba sve do jednog pobiti, zbog njih nam i jeste ovako. Ukratko, Srbi kao narod.

E da, kad smo već kod budjenja Srblja - postoji jedna knjižica koju svakako vredi pročitati. Moguće je naći za neverovatno male pare, a pisao ju je (mislim) ćale od onog nesretnog Marića sa hepitivi, koji ni sam nije najsrećniji. Ali je knjižica zaista dobra. https://www.knjizara.com/antikvarnica/KAKVI-SMO-MI-SRBI-Prilozi-za-karakterologiju-Srba-461211

Za članove štediša kluba evo PDF linka te knjize - https://qdoc.tips/kakvi-smo-mi-srbi-jovan-maric-pdf-free.html
Nego, šta je Andrić napisao o Dinarcima sada već važi za širi region od prvobitne Dinare, u ovom slučaju za nas Srbende:
"U prirodi je našeg čoveka, naročito onog dinarskog tipa,
da ne ostaje ni kod jedne zamisli, ni kod jednog dela istrajno
i dosledno, i da ih ne prati u njihovom prirodnom razvitku,
da bi uticao na njih. Naprotiv, posle prvog zanosa, on napušta
delo, vraća se do njegovog izvora, muti ga mišlju i pogledom,
zatim silovito preleće ceo budući, neostvareni i tek zamišljeni
tok dela, anticipira ga, pa se onda opet vraća na tačku na
kojoj se delo nalazi u tom trenutku svog prirodnog razvoja.
Tako se stvari razvijaju više uz njegovo učešće nego pod
njegovim uticajem; jer on nije u njima, nego iznad i pored
njih. Zato on u većini slučajeva i ne stvara dela i ne
upravlja događajima, nego reaguje na njih, polažući mnogo
više na to da bude začetnik, sudija, borac i gledalac, nego
stvaralac, radnik i čuvar. U njega je vidna sklonost da ne čeka
razvitak stvari i ne učestvuje u njemu radom i strpljenjem."

..."Ko u Sarajevu provodi noć budan u krevetu, taj može da čuje glasove sarajevske noći. Teško i sigurno izbija sat na katoličkoj katedrali: dva posle ponoći. Prođe više od jednog minuta (tačno sedamdeset i pet sekundi, brojao sam) i tek tada se javi nešto slabijim ali prodornim zvukom sat sa pravoslavne crkve, i on iskucava svoja dva sata posle ponoći. Malo za njim iskuca promuklim, dalekim glasom sahat-kula kod Begove-džamije, i to iskuca jedanaest sati, avetinjskih turskih sati, po čudnom računanju dalekih, tuđih krajeva sveta! Jevreji nemaju svoga sata koji iskucava, ali bog jedini zna koliko je sada sati kod njih, koliko po sefardskom a koliko po eškenaskom računanju. Tako i noću, dok sve spava, u brojanju pustih sati gluvog doba bdi razlika koja deli ove pospale ljude koji se budni raduju i žaloste, goste i poste prema četiri razna, među sobom zavađena kalendara, i sve svoje želje i molitve šalju jednom nebu na četiri razna crkvena jezika. A ta razlika je, nekad vidljivo i otvoreno, nekad nevidljivo i podmuklo, uvek slična mržnji, često potpuno istovetna sa njom".

...“Dok sam to mislio, zazvoniše zvona sa druge strane Miljacke; prvo jedno malo, pa za njima drugo, veća, tamna i raspjevana glasa. U isto vrijeme se javi mujezin sa džamije,i jedne i druge. Pa još neka zvona iz daljine. Bilo je podne. Zatitra ljetni vazduh i sve se ispuni kao nekim strujanjem od zemlje put nebesa. Za tom strujom podigoh i ja oči put neba, i sa molitvenim zvukom pođe i moja misao, teška od zemaljskog jeda. Otrže se sama, dotle nepoznata i riječima neizreciva molitva put neba:
– Gospode, koji si nad svjetovima i vladaš i znaš, pogledaj, molimo te, i na ovu brdovitu zemlju Bosnu, i na nas koji smo iz njena tla nikli i njen hljeb jedemo. Daj nam ono za što te dan i noć, svak na svoj način, molimo: usadi nam mir u srce i slogu u gradove. Ne daj da nas tuđin više zlim zadužuje. Dosta nam je krvi i ratničke vatre. Mirnog hljeba smo željni."

I. Andrić, hiljadu devetsto dvadeset i neka.

ban

Podsetnik za profa

Ja sam čuo da je grupa ultra tehnološki naprednih Srba 1245 god, napustila čak i galaksiju, osnovala Korusant, Mandalor (iz klana Mandića) i Tatuin (Tutin-Tatuin, jasna asocijacija)... al Srbi ne bi bili Srbi da se i tamo ne podele, Jovan Sitić, osnovao Sit pokret, Miloš Džedić, džedajski. I ratovali su vekovima...

I posle je to naravno monetizovana priča upakovana u narativ zapada, nije ni čudo što je Dizni to sve kupio i želi da to proda kao svoju baštinu

Malo ljudi zna da je Kapetan Amerika zapravo bio Srbin, Stefan Rodić (amerikanizovano Steve Rodgers), i da je trebao biti Kapetan Šumadija, ali eto, zli Zapad.

Malo ljudi zna da je Oakie Doke je los prevod srpske verzije Zirko Hrastic, koji je omaz nasem cuvenom Zivku Krasicu koji je spasao covecanstvo od gladi prouzrokovane nemanjem hrane tako sto je razbijao sisarke cera i spravljao od toga brasno. Kasnije su njemu u cast ceru dali ime hrast a sisarkama cera zir.

O nekropost ti jebem krvavi

Pa da i GoT nije pisan po uzoru na ratove ruža i englesku istoriju, nego je kao inspiracija poslužila propast srpskog carstva.
Targarijeni-Nemanjići
Velike kuće-Brankovići, Mrnjavčevići, Altomanovići, Hrebeljanovići itd.
Vajt vokeri-Turci

Jasno ko dan, ali je CIA zapretila debeloj pički Martinu i ne sme da pisne.

youtube glavni izvor informacija, vakcine, svetski poredak, istorija, you name it

https://www.youtube.com/watch?v=xsKD90oxrVo
Tema: Transhumanizam
Gosti: Semir Osmanagić, Branimir Nestorović, Goran Šarić
Ocena: 10/10
Definitivna preporuka!

Transhumanizam i reseansa