Prijava

Ja sam uvek bežao od stranaka za koje glasa neki ekonomski niži sloj. Ako si dokazao da u životu praviš pogrešne odluke, isto tako i glasaš. Najviše neke pod navodnicima normalne opcije je uvek bilo na levom centru ili čak blago desnom, ono što je bio SPO do negde 96-te i povremeno DS.

O radikalima, sns-u i ostalima ne treba trošiti reči
Njihovi glasači su so društva.

I uopšte ako imaš trunku mozga u glavi i trunku karaktera, ne kapiram da možeš glasati bilo šta van centra.

po nekim objasnjenjima ovde,vidim da su neki i u vucicevoj stranci.zaduzeni da pisu one varijante nije da glasam za vucica,ali mu je ona nova reforma bas super.

Nećemo da imenujemo, ali siguran sam da misliš na Fendera. Da, on već par godina ima "nisam za Vučića, ali drugi su još veća govna" priču.

jel ima misa vacic stranku? ja cu za njega, kad je bal nek je bal

http://srpskadesnica.rs/

Ali nemoj da klikćeš na "Program", nešto sumnjivo počne da ti se instalira, ahah.

https://www.youtube.com/watch?v=KYO9eJI1oBU

Ovako stalno da nastupa i sigurno ce imati vise uspeha.

najbolju opciju trenutno sto mozete da nadjete je ako bi se pojavila stranka koja napravi program "sve sto radimo bice 100% javno", i da na tom obecanju dobije izbore i to jedva, sa 50.01% kako bi imao jaku opoziciju koja jedva ceka da ih makne. totalno nebitno kako izgleda lider.
plus je ako ekonomsko/socijalni program nije umobolan.

ovo obicno privlaci ljude koje generalno zanimaju stvari, a ti su uglavnom najbolji u proseku da se pitaju za konkretna resenja. ovo bi znacilo i da bi morali da ispunjavaju ono sto su rekli, sto bi opet napravilo taj minijaturni iskorak u neki sistem sa manje korupcije, sto bi moglo da dovede do pravljenja neke pozitivne selekcije koja nam trenutno bas mnogo treba.

muka je sto nas kulturoloski ne zanimaju stvari, pa nam nije javno informisanje tolko visoko na listi prioriteta, vec nam je mnogo bitnije da "ovaj izgleda posteno" ili "onaj izgleda pametno/iskusno" ili "ovaj nije uprljan", "onaj lopov" i tako ta sranja kojima je mnogo lakse manipulisati ljudima nego konkretnim, sto jednostavnijim idejama, koji se lako dokazuju kad se prekrse, i koje opozicija lagano moze da iskoristi da pritisne vlast da uradi i nesto dobro.

ovako ti i nemas pravu borbu izmedju vlasti i opozicije. nemas oruzje kojim mozes da napadnes sta rade, nego mozes jedino da napadas vucica ili onog drugog ko bude. samim tim, mogu da rade sta hoce dokle god imaju privid postenja, i po svakom prirodnom pravilu, i radice sta hoce, i pokusati da odrze iluziju. odavde do beskonacnosti.

aj sad "sta jedes govna, ne zivis ovde 10 godina, nemas pojma kako ovde funkcionisu stvari" ili "to moze u svajcarskoj, si lud"

nema doduse lakog izlaza iz ovog, jer je fizicki nemoguce da skupis dovoljno cistih ljudi na jedno mesto da proguraju foru 100% transparentnosti i da dobiju borbu sa onima koji ne pokusavaju tako nesto, a pljuju u glas ko galebovi po ovim prvima kojima bi sranja morala da budu javna, jer to obecavaju, kako ne bi bili licemeri.

ovi prvi su obicno i poprilicno dosadni, pa su kao takvi dupli minus da pobede u bilo kom izboru za mis sto mi tumacimo kao politicke izbore.

sve u svemu, razumno ako pogledas situaciju i alternative, kad malo proucis sta je buducnost, a generalno te zanimaju stvari, mnogo neprijatna situacija. jedine alternative su da te ne zanimaju stvari i postanes deo sistema, ukapiras kako da plivas tu, ili da odes negde. inace mentalno ode u kurac.

najbolju opciju trenutno sto mozete da nadjete je ako bi se pojavila stranka koja napravi program "sve sto radimo bice 100% javno",

e jbg, po ovome se vidi da nemaš predstavu o državi i životu

mene licno ne zanimaju toliko stvari. bio bi mnogo losa politicka opcija, ili bilo sta sto treba svakodnevno da se jebe sa nekim idealima.
al sam naucio da cenim donekle ljude koji to rade. da nema tih "budala" raspalo bi se drustvo u kurac.

to bombas, taj odgovor sam cekao!

nemam, al nemas ni ti. samo sto si ti arogantan a to je najveca glupost sto mozes da imas.

jebem li ga, meni znaci kad mi jednom godisnje dodje da platim porez, da vidim racun kuda idu pare.

to je isto nesto sto bi trebao narod u srbiji da iskusi, da im jednom godisnje dodje uplatnica na 20% godisnje bruto plate, ili koliki je vec porez u Srbiji. Da sa prosecnom platom u Srbiji stigne racun na statiznam 1500-2000€ da rknes odjednom.
Mozda bi onda ljudi i cenili malo vise javno informisanje, sta placaju.

ne mozemo decenijama da izaberemo nekoliko stotina ljudi koji ce biti na bitnim pozicijama,a nece ocigledno otimati.bukvalno ne treba da nadjemo hiljadu onih koji nece krasti,vec nekoliko stotina.cak ne moramo ni postene da nadjemo,samo neke koji kradu makar prividno manje i da na taj imaginarni valov ne ubace gomilu svjih rodjaka,rodbine,zemara...u prevodu nama treba nekoliko stotina ne tako ociglednih lopova i bilo bi nam bolje.problem je sto smo toliko jadni da ne mozemo ni to.nikada ovde nece biti bolje jer smo govna.
ovde sto imamo nasih sto uzimaju koliko hoce,nego smo jos i uvezli nekih bosanaca,siptara,crnogoraca da se svi goste...

pa ne mozes da silis to, kod nas narod voli to sto zivi u najgorem neznanju jer onda moze neko drugi da im bude kriv

to pricam, to je nemoguce da se uradi u mnogo svesnijem drustvu, ako je uopste i moguce. 100 ljudi kojima je motiv moc... srecno da nadjes 2-3 iskreno postena tu.

perspektiva ne bi trebala da bude "da nadjemo 100 njih sto nece da kradu" nego da bude "da nadjemo sredinu u kojoj im je tesko da kradu"

trenutno, cini se da je jedina realna opcija koja malo otezava ovo da se napravi mnogo labava i slaba vlada od partija koje se medjusobno "mrze", sa predsednikom koji je govnjar koji se ni za sta ne pita i ovima oko njega koji svi drze medjusobno nozeve iza ledja dok se rukuju kako zajedno funkcionisu kao tim.

jedina muka je sto tad izgleda da oni bas mnogo kradu, jer jedni druge drukaju, i to ne podnosi javnost. kad ne izgleda da kradu je kad imas jaku, organizovanu grupu na vlasti, bez kontrole. oni kradu jos vise.

u principu, pogledaj skoriju istoriju... kad je se pricalo u javnosti da se kao najvise krade, i na vlasti najvece funjare tad smo imali neki kao labav progres. kad mediji slave jaku vlast i svi cestiti i casni ono ratovi i stagnacija.
pa ti vidi sta je bolje...

najbolju opciju trenutno sto mozete da nadjete je ako bi se pojavila stranka koja napravi program "sve sto radimo bice 100% javno", i da na tom obecanju dobije izbore i to jedva, sa 50.01% kako bi imao jaku opoziciju koja jedva ceka da ih makne. totalno nebitno kako izgleda lider.

Pa ovo je bila okosnica priče kad je došao DJB. I uspeli su da dođu do nekih 6-7%, koliko već beše. To ti je to za Srbiju, ne može više. Utipijsko ti je razmišljanje.

ajbolju opciju trenutno sto mozete da nadjete je ako bi se pojavila stranka koja napravi program "sve sto radimo bice 100% javno

hahaaha, pa ovi se već godinama ne kriju, sve rade gotovo javno, tolko se okuražili da im bahatost izlazi iz ušiju, fazon vulinova tetka, eno ga onaj jutka još uvek glavni kauboj tamo gde je već, eo sad i krušik, pa plagijat malog i šta sve ne mrzi me da nabrajam, sve se vidi sve se zna sve je transparetno a ostavka ili bar neko da promuljao kroz mozak da da ostavku jer, jebiga, MORAL lol - ni na vidiku ni od koga. I narod to slepo guta, ma ne interesuje ga.
Srbija idealno podneblje za bilo kog ko dođe na vlast, a taj može, ali BUKVALNO MOŽE da radi šta oće ovde i da ne trpi nikakve posledice, tj, ne postoji gotovo nikakva osuda većinskog glasačkog tela

Pa ovo je bila okosnica priče kad je došao DJB. I uspeli su da dođu do nekih 6-7%, koliko već beše. To ti je to za Srbiju, ne može više. Utipijsko ti je razmišljanje.

jeste skroz, pricam samo sta bi mrdnulo drustvo na stranu na koju moze da se smanji korupcija, posle u 5 postova maltene protivurecim samom sebi pricajuci zasto to ne moze.

manijak, nisu javni. javno pricaju o stvarima koje su ovaj ovakav onaj onakav, jer znaju da im ne moze unistiti reputaciju, i izgleda kao da jesu ustvari transparentni.

prava transparentnost zahteva da krusik, kao drzavna firma javno objavljuje ugovore, ili sa kim rade na primer. to nema.
ajd ovo mozda i nije idealan primer, ali kapiras. dosadne informacije, sto citaju par zaludnih novinara, ne bomba vesti ovaj ukrao 20 stanova aaaaaa!

i to ne kao, da ce to mnogo da zanima javnost, kurac je to. ali povecava rizik mutnih radnji po one sto ih rade, na relativno niskom nivou, gde ce prijatelji i komsije da te pljuju i ostalo. odatle pocinje promena drustva.