Prijava

sto kod jedne grupe izaziva divljenje kod druge gadjenje.
oba su totalno emocionalne reakcije, nemaju veze sa razumom

Nesto tako sam i ja razmisljao. S tim sto, barem u mom slucaju, toliko sranja i lopovluka, i vredjanja inteligencije pre svega je bilo, da ne znam sta bi vucic mogao da uradi da ja ne bih apriori posrao po tome. Na stranu sto on ne radi nista za korist drustva, i sto njega ne interesuje da ubedi mene da je dobar.

moja pretpostavka: sns na narednim izborima pokupio oko 5% sps biraca i 5% onih sto pricaju "ma svi su oni isti"

Nije tvoja, tako se pokazalo do sad. Sve te partije se lagano utapaju u sns. Toliko da mora sns da im skuplja potpise, i sl.
Ako pogledas izbore na kojima je sps izlazio samostalno, na svakom narednom je imao sve manje glasova.

S tim sto, barem u mom slucaju, toliko sranja i lopovluka, i vredjanja inteligencije pre svega je bilo, da ne znam sta bi vucic mogao da uradi da ja ne bih apriori posrao po tome.

Upravo to. Kad neko laze i spinuje na dnevnom nivou, kada kontrira ociglednim i nedvosmislenim dokazima cinjenicama, naravno da ces da budes skroz skeptican prema svemu sto govori, makar nekad govorio i istinu (u slucaju naprednjaka to je neverovatno retko) i naravno da ce da izazove emocionalan odgovor svaki put kad se pojavi.

Moja teorija je da, u nekom zamisljenom prirodnom stanju politickog i kulturnog vakuuma, svaki covek veruje sta drugi covek govori, cak i ako mu je sasvim nepoznat. Ali posto ne zivimo u politickom i kulturnom vakuumu, tokom zivota bivamo razocarani neiskrenoscu ljudi i polako postajemo sve skepticniji prema onome sto drugi govore i drzimo se vise svojih uverenja, pogotovo ako slusamo nekog ko nam je nov i stran, cak i u slucaju da zapravo nemamo nikakav razlog da smatramo da je taj covek lazov. Poverenje se mora zasluziti, bato. To je posledica cinjenice da je svet pun lazova. Vucic i njegova ekipica su uradili gotovo sve sto su mogli da racionalnom i informisanom coveku stave do znanja da im se ne treba verovati.

To sto im deo populacije i dalje veruje je svakako deo nase tragedije kao drustva jer se takav tip populacije moze naci i za vreme Slobe, Tita, itd. Ali od njih su hiljadu puta gori oni koji su racionalni/informisani, koji Vucicu i ekipi ne veruju apsolutno nista, ali koji su iz licnih interesa uz njih. To pogotovo vazi za likove koji ne rade to jer ih je priteralo siromastvo, vec zarad malo veceg komfora (npr. onaj nesrecni Krstic). Ako vec moramo kao narod da se delimo i da uvek imamo prvu i drugu Srbiju, i da uvek imamo narod vs nekih stranih placenika ili izdajnika, onda je najbolje da se podelimo na ljude koji imaju stav i principe (makar i pogresne) i ljude koji su ljudi samo bioloski, a duhovno su bezlicna smesa bez ideologije i morala koja ce prodati rodjenu majku ako zatreba. Ti ljudi su kancer ovog drustva. Problem je sto ih ima mnogo i sto ih biva sve vise.

ameri bas prešli igricu što se tiče korone.

одличан доомерпост

krupovrbaski zmaj
ameri bas prešli igricu što se tiče korone.

A tek su krenuli u zarazu, kad krenu da mreju za 10-15 dana će da bude belaja.

Al solidnih 25k noviih dnevno, jako i do samog koša, korona mašina.

Kolko testova rade dnevno jbt kad imaju 25k pozitivnih.

Kolko testova rade dnevno jbt kad imaju 25k pozitivnih.

znam da su pre jedno 3-4 dana imali 80-90k dnevno, sad ne znam, verovatno malo vise

ameri u fazonu da im pokrepava ona sirotinja iz getoaa.

Danas bi mogli da udarimo u milionče zaraženih i 50k umrlih.

у белгији се проширило опасно 1389 нових заражених

Mnogo turaka imaju.

izgleda da se danas smanjilo.vise testiranih, manje pozitivnih.
hrcama ide dobro.nemaju toliku smrtnost i imaju vise izlecenih.mozda bi mogli od njih da prepisujemo.
izgleda da sam se zajebao.juce bilo vise testiranih.ne mogu vise da povatam.malo mi se izmesalo.
kada malo bolje razmislim,isti nam je kurac kao i prethodnih dana.

da, hrvati se zaista dobro drze. al ne verujem da oni rade nesto bolje niti losije od nas, dosta zavisi od strukture zarazenog stanovnistva, proseka godina, opsteg zdravstvenog stanja itd mozda su njihovi zarazeni u proseku mladji ili boljeg zdravlja

bauljao sam po nekim komentaima u vreme rucka,pa sam procitao da imaju neki lek.ne znam kako se zove i jebmliga gde sam procitao.oni ga proizvode.za nesto je sto nije korona ali je dobro i za protiv korone.nisam sada puno rekao jer je to neki komentar,pa nije bas sada da je to teska istina.

cito sam ja i neku vest o tome, neki plivin lek, zaboravio sam kako se zove

Zove se sumamed,aktivni sastojak azitromicin,,fazon je što je to antibiotik,znači niđe veze s virusom.

De će hrvati da pakuju bolesne kad nestane mesta u bolnicama... u jasenovac?

To je nekad bila banja koliko sam čuo