Prijava

Sevast, takodje je jos vaznije da se u ekonomija stvara "dodata vrednost" koja se manifestuje inflacijom. Ukoliko pare samo kruze, ekonomja propada

da, svakako

ali, kao sto je, cini mi se, i carl cox rekao, ugostiteljstvo se ne moze posmatrati kao da postoji u vakuumu, razvoj ugostiteljstva sa sobom povlaci razvoj razlicitih sektora neophodnih za njegovo funkcionisanje; samim tim, i propast ugostiteljstva i turizma bi povukli dole jedan deo industrije

uostalom, u srbiji je primetan znacajan porast stranih turista, tako da se ipak stvara nezanemarljiva nova vrednost (u smislu da se usisavaju pare iz inostranstva)

sveopsti kolaps usluznog sektora ne bi znacio kraj nase ekonomije jer srecom ne zavisimo od toga kao grci ili hrvati, ali cak i u srbiji igra veliku ulogu ( i 1,5 milijardi za nas BDP nije bas "smesno")

sveopsti kolaps usluznog sektora ne bi znacio kraj nase ekonomije

koja stagnira u najboljem slucaju. O razvoju i rastu nema ni govora

koja stagnira u najboljem slucaju. O razvoju i rastu nema ni govora

pa rasla je prethodnih par godina 2-4%

sporije nego sto bi ekonomija nase velicine trebalo da raste, al jebiga, bolje ista nego nista

Šta bre stagnira haha

Ajde zajebi više da pišeš o ovoj temi.

Sevast, nisam ja rekao da ekonomja nije uvezana i da jedan privredni sektor ne zavisi u odredjenoj dozi od drugih. Ali sumnjam da ce pivaria u Celarevu propasti ako se zatvore sv kafici. Pices pvo i kod kuce. Nece grand kafa otici u stecaj. Jednostavno neces piti pivo u kafani, vec kod kuce. Sto vazi i za kafu.

pa rasla je prethodnih par godina 2-4%

rasla kurčina

Tilmo, ti si izgubljen slucaj. Nisi cak ni dovoljn pametan da uvidis koliko si glup, vec onaj krajnji stadijum retardacije imas. Plus na sve to si slinava gnjida obicna, govno od coveka, ljiga ona sto se nakupi na dnu kanalizacione cevi je manje gadna i manje coveka tera na povracanje od tvoje pojave, kako fizicke jer ruzan si kao kurac, tako i mentalne

Čekaj Tilmo ne kapiram, jel ti meni govoriš nešto?

Sevast, nisam ja rekao da ekonomja nije uvezana i da jedan privredni sektor ne zavisi u odredjenoj dozi od drugih. Ali sumnjam da ce pivaria u Celarevu propasti ako se zatvore sv kafici. Pices pvo i kod kuce. Nece grand kafa otici u stecaj. Jednostavno neces piti pivo u kafani, vec kod kuce. Sto vazi i za kafu.

okej, sve jasno

samo mi se ucinilo da si mozda malo potcenio znacaj uzluznih delatnosti za privredu srbije, zato sam usao u raspravu

Firex
Sevast, nisam ja rekao da ekonomja nije uvezana i da jedan privredni sektor ne zavisi u odredjenoj dozi od drugih. Ali sumnjam da ce pivaria u Celarevu propasti ako se zatvore sv kafici. Pices pvo i kod kuce. Nece grand kafa otici u stecaj. Jednostavno neces piti pivo u kafani, vec kod kuce. Sto vazi i za kafu.

Pa ovo je pogresno da ja ne znam odakle da pocnem.

Ne sporim da ugostiteljstvo nema znacaj, 1.5 milijardi nije malo uopste. Ali nema znacaj kakvim ga slinica ova predstavlja, necemo otici u kurac akopropadne ugostiteljstvo, kao sto bi Grcka ili Hrvatska otisli u kurac.

Pa pocni po redu, nije mi problem da ti sve objasnim, nisi ti kriv sto ti se majka odlucila na krajnje glup I sebican potez da te zadrzi u zivotu kad joj je doktor rekao da imas poteskoce u razvoju. Nije zena mogla da zna da ce postojati internet, i da ce tvoje misljenje moci da cuje vise od petoro ljudi

Kakvo govno ja ne verujem :D Tilmo, opet se namece pitanje samo od sebe, jel imas drugare?

Objasni sve po redu, gde mislis da sam pogresio, ja cu probati da ti odgovorim. Evo nateracu se da te tretiram kao coveka i necu pisati vise uvrede na tvoj racun niti cu ti postavljati pitanja da li imas drugare, vidim da izbegavas da das odgovor, kapiram neprijatno ti je. Zakopajmo sekire