Prijava

Care, ti pratiš istoriju. Od početka korone, to beše neki mart? Koliko je bilo zaraženih dnevno, ono kad su nas zatvarali po 4 dana u kućama?

Thilmo
Total: Zaraženo 126,054 Preminulo 4,616

Ovo je na celom svetu do sad. Pa nije neki procenat majku mu da se diže ovolika panika.

pre 3 meseca

JA ANALIZIRAM xd

Ovo je danas, eto koliko je poraslo za 3 meseca, u odnosu na ono gore.

Coronavirus Cases:
10,850,213
view by country
Deaths:
519,977

Care, ti pratiš istoriju. Od početka korone, to beše neki mart? Koliko je bilo zaraženih dnevno, ono kad su nas zatvarali po 4 dana u kućama?

Ванредно стање је почело 15. марта, тада је уведен и први полицијски час. Са тиме је дефинитивно прекинуто 7. маја. На датум 15. марта било је 10 новозаражених. На датум 7. маја било је 57 новозаражених (дан пре је било 114). Графикон нових случајева изгледа овако:

https://prnt.sc/tajeyj

Dobro mart i pola aprila zaista nigde ne treba uzimati za ozbiljno sto se tice statistike jer nije bilo testova i bilo je opste rasulo i nespremnost. Masa ljudi je vracana kuci bez testa.

Ovo danas je rasulo koje je moglo biti izbegnuto.

Dobro mart i pola aprila zaista nigde ne treba uzimati za ozbiljno sto se tice statistike jer nije bilo testova i bilo je opste rasulo i nespremnost. Masa ljudi je vracana kuci bez testa.

Ovo danas je rasulo koje je moglo biti izbegnuto

Наравно.

kakvo je raspolozenje kod vasih prijatelja i rodbine?

ovi moji su u fazonu da im se jebe da pridrzavaju bilo koje mere, osim mozda onih za koje ce dobiti po dzepu ako ne budu postovali

bas lako skliznemo iz jednog ekstrema u drugi, mozemo gadno najebati ako nastavimo tako, a sad vucic da uteruje marvu opet u obor ne bi se dobro zavrsilo, ni po psihicko zdravlje ljudi, ni po ekonomiju

pa sad gledaju situaciju pa je porede sa onim sto bilo, pa kao aj, preterace se ovo, sa me boli kurac :)
tako je svuda trenutno.
za treci talas ce i novine da zajebu, pa kom opanci kom obojci.

za treci talas ce i novine da zajebu, pa kom opanci kom obojci.

sto je najgore, ovo i nije drugi talas, vec prvi i dalje...

a kad stigne vakcina 80% srba ce biti protiv vakcine, sto je jednim delom i razumljivo ako se ima u vidu da ce najveci propagatori vakcine biti kon i kisicka i da ce neke muljavine vrlo verovatno biti, ali s druge strane bez vakcine ovom se ne nazire kraja (osim da se svi zarazimo, pa u picku materinu, ko prezivi)

samo se pitam, da li je smrtnost dosta veca nego sto je uobicajeno u ovo doba, ili samo svakog ko dobije tesku upalu pluca juznije od kragujevca, odvedu kod zapatu, a ima koronu posto jebeno svi imamo koronu.
bas se nadam da smo preuvelicali sve ovo kao drustvo, al opet slusas puno ljudi koji su pametniji od tebe u ovome kako pricaju drugacije, i onda ostaje samo kao glupa nada.

hahaahah zapata broji zarazene

samo se pitam, da li je smrtnost dosta veca nego sto je uobicajeno u ovo doba, ili samo svakog ko dobije tesku upalu pluca juznije od kragujevca, odvedu kod zapatu, a ima koronu posto jebeno svi imamo koronu.

nisam ekspert, al rekao bih da danas ne umire bas mnogo ljudi od upale pluca

u sustini pre par meseci celt je kacio one grafove kako ce isti kurac biti posle policijskog casa i da je samo odlozeno bez razloga

ne znam samo zasto nigde, niko na svetu ne krene u autobus i random ljudima da gura stapice za usi u nos, cisto da se vidi statisticki upickumaterinu, koliko ima koronu, koliko njih dobije antitela, jel svi postanu imuni posle, oce li ovo trajno sa nama, jel smrtnost toliko velika i statiznam.

u sustini pre par meseci celt je kacio one grafove kako ce isti kurac biti posle policijskog casa i da je samo odlozeno bez razloga

epidemioloski gledano da, ali bilo je potrebno kupiti vreme za opremanje i pripremu

to dal smo to vreme na najbolji nacin iskoristili je drugo pitanje

prvih nekoliko nedelja ljudi su sve dosta ozbiljno shvatili i pridrzavali se, al sad kad je vlast i ovaj nesrecni krizni stab izgubio i poslednje zrno poverenja bice jako zajebano nositi se sa svime

prvih par nedelja je bilo kljucno

nego jel zna neko gde iskopaju 9k ljudi dnevno za testiranje

Pisao sam, kod mene u kraju ambulanta pretvorena u covid test centar (ovo sam ja izmislio naziv)

Uvek je bilo 5-6 ljudi da ceka ispred. Nekih deset dana pred izbore, pa do danas, po 30-40ljudi ispred čeka u svakom trenutku.

Donela im vojska i dva šatora ispred, doduse ne znam što.

ne znam samo zasto nigde, niko na svetu ne krene u autobus i random ljudima da gura stapice za usi u nos, cisto da se vidi statisticki upickumaterinu, koliko ima koronu, koliko njih dobije antitela, jel svi postanu imuni posle, oce li ovo trajno sa nama, jel smrtnost toliko velika i statiznam.

Пропушташ много занимљиве моменте у Кини.