Prijava

evo posebna tema cisto da se na jednoj temi mogu naci linkovi, koji je uopste obim protesta, koje sve drzave imaju proteste ja nemam nikakav info o ovome samo znam da kradu televizore i razbijaju izloge, neki jadnik je izgubio oko i rekao da je to nista naspram onoga sto crnci prezivljavaju ahahahh
i znam da su neku belkinju silovali i ubili tokom protesta
dajte AKTUELNOSTI
antifa kakovi stop ekstremisti stop

ovaj 9eg je fin izvor informacija šta se dešava iz prve ruke tamo

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ax9D8MW_460svvp9.webm

9gag je za retarde, nesto kao smeh.ba

Nešto nisam primetio da se američki džet-set iz Holivuda i oni silni šatro muzičari sa po pola milijarde pregleda oglašavali povodom ovog tamo, jebiga nije isto kad sereš neki kurac za koronu i za proteste

Nego lepo im je sa silnim milionima na računima upravo zahvaljujući ovim debilima tamo

A što neko reče, kad bi im Tramp munuo po 100e ko nama naš predsednik, ovo bi se mnogo brže umirilo

ne treba uopste da se gleda to kakvi su mu filmovi u odnosu na to kakva je on prljava jevrejcina a on to bas radi
ja ga gotivim kao glumca iako je debilcina, ovo je jako neprofesionalno
https://i.gyazo.com/ba24671f5d911065b782a0110ba36403.png

neki filmovi su mi skroz solidni, neki najveće sranje, mislim uopšteno ta Džona Hil, Set Rogen JewCo. Lik realno pojma nema da glumi al kao ok mi je. Mislim da tu jedino Džejms Frenko povezuje nešto, mada i on premlak.
Čekamo septembar znajući da ćemo biti još 4 godine pod vučićem, ali bar ćemo se naslađivati Saut Parkom.
I 2.0 korona talasom.

Mark my words

freaks and geeks je njegova najbolja uloga po mom misljenju ne forsiraju ga da se gubi kao u kasnijim ulogama

krene se od sistematskog rasizma u americi, preko totalno nepotrebnog policijskog izivljavanja nad covekom koga ubiju potpuno bez razloga, to bude snimljeno, i posto je nedelju dana pred izbore, eksplodira u medijima koji pokusavaju na svaki moguci nacin da proguraju svog kandidata za predsednika, jer onomad tramp ipak imao nesto glasova od crnaca i meksikanaca i kojih god, cemu se nisu nadali.

citao sam kako su postupali panduri, i generalno, mnogo je zajebano da budes pijani crnac u americi. za najmanju glupost, bez dokaza stavljaju lisice, hapse, i u ovom slucaju, ako daleko bilo dobijes napad panike tokom hapsenja, to je odmah jednom od psihopata medju pandurima sasvim dovoljan triger "aha, resisting arrest" da te ugusi.

ono sto je najgore je sto se ovakve stvari dogadjaju svakodnevno. dosta njih i bude snimljeno. ubijaju i decu panduri psihopate i prodju nekaznjeno, i jeste licemerno sto sad eto pred izbore smo odjednom svi drustveno zainteresovani da se borimo protiv rasizma, a to pre lokalni protesti malo ljudi ljuti eto, pa prodje.

zivo me zanima sta ce da bude na izborima.

recimo:
ovo sad: https://en.wikipedia.org/wiki/Killing_of_George_Floyd
jedno 90% isto samo nije pred izbore: https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Eric_Garner

Tuzno je to, ali izgleda da svaka drzava sa 50+ miliona stanovnika mora da ima neke obrise policijske drzave, ako ne da i cela bude takva neskriveno. Amerikanci su majstori za marketing pa to najbolje skrivaju, ali jasno je svima normalnima bilo i pre vikiliksa i snoudena da cia prisluskuje ljude i krade podatke s neta. To je sad opste mesto i niko se ne cima na to. Tako i za policiju, jasno je da u SAD-u(uz naravno razlike od drzave do drzave ali minorne) sluzbe i policija imaju pravo da prekorace svoja ovlascenja zbog kontrole takvog broja ljudi(ili bolje reci neretko im se "tolerise"). Rasizam u Americi nije nova stvar i bice ga jos, a sve mislim da je ovo uvod u jos zescu polarizaciju americkog drustva u celini, ne onog elitistickog dela, koji je po obicaju odsecen od realnosti i ususkan u zablude svog mikrokosmosa, nego kapiram da ce redneci po teksasu i alabami itd da pocinju jos zesce da mrze crnce bas zbog tog stavljanja akcenta u medijima na to kako se samo crnci ugnjetavaju i kako samo njih policija ubija. Pritom su svi ti mediji naklonjeni prodemokratskoj struji i birackom telu i eto sanse za jos veci haos, koji ne mora ni da eskalira sad sa ovim protestima, ali ce se krckati za neki naredni povod

Amerika je pandurska drzava par ekselans, iako naravno ima i gorih primera. Sve u svemu, mislim da su vise pandurska drzava i od Srbije, koja je to prakticno oduvek. U Srbiji su bar male sanse da ce da te ubiju, ako nista drugo. Ako se ponasas korektno i nisi napravio sranje, sanse su da ces proci ok. Mada, s druge strane, dugo nismo imali priliku da vidimo nasu policiju na delu prilikom nekih ozbiljnijih protesta i nereda; 1 od 5 miliona setnjice nisu reprezentativni primeri toga, svakako.

U Nemackoj je policija bas blaga i ophodi se vrlo profesionalno, verovatno jer im je nacionalsocijalizam toliko jebao kevu da se plase sta ce reci i gradjani, i ostatak sveta na bilo koji oblik drzavne represije. Jedini oblik policijskog nasilja koji je koliko-toliko prisutan je prilikom protesta, a i tada uglavnom kada demonstranti posegnu za fizickim obracunom.

U svakom slucaju, nigde ili gotovo nigde policija ne postoji prvenstveno zbog zastite naroda, vec kao orudje koje ce bespogovorno da ispendreci svakoga ko se drzne da se suprotstavi vladajucim strukturama (i ovo nema veze sa kapitalizmom samo, tako je bilo i u bivsim komunistickim drzavama, npr). Nikad mi nece biti jasni ljudi koji navijaju za pandure i raduju se pendrecenju demonstranata kad su neki neredi u pitanju. Kapiram da neko moze da bude konzervativac i da mu odgovara trenutni sistem, al fizicka represija bi bas bas morala u 2020. godini da bude civilizacijski prevazidjen metod.

ma kakvi, i dalje se ponašamo kao životinje (ljudi, kolektivno) samo što je to pod nekim obmanjujućim plaštom. policija sad je isto što i pre 10,000 godina Ugrur i Govnar sa toljagama koji brane vođu plemena jer se ovaj pravi da ne vidi kako siluju žene po plemenu.

U Americi si vise najebo ako dirnes u privatnu svojinu, nego ako ubijes coveka ili silujes zenu, jebo ih neoliberalizam da ih jebo

Generalno to mi se najviše dopada u njihovom sistemu, za privatnu svojinu. Oslobođen svih optužbi u očima zakona za nanošenje teških telesnih povreda ili za ubistvo provalnika ako ti bane na gajbu 2 am.
Kod nas, ideš na robiju bez jebemti

Generalno to mi se najviše dopada u njihovom sistemu, za privatnu svojinu. Oslobođen svih optužbi u očima zakona za nanošenje teških telesnih povreda ili za ubistvo provalnika ako ti bane na gajbu 2 am.
Kod nas, ideš na robiju bez jebemti

Ja razumem zasto gomila ljudi ima taj refleks "pa naravno da cu da ubijem/prebijem lika koji mi provali u gajbu i naravno da ocekujem da ne budem ozbiljno kaznjen za to jer nisam ga ja terao da provaljuje i da me ugrozava". To je donekle prirodna i ljudska reakcija, pogotovo ako u kuci zive i deca, itd. Ali upad na privatnu svojinu i pljacka je manji zlocin od ubistva ili silovanja i, u skladu s tim, mora biti blaze sankcionisan i ljudima se ne sme davati tek tako pravo da ubiju one koji im upadnu u kucu. Zasto? Ne zbog nekih sad mojih ili ko zna cijih ideoloskih i filozofskih uverenja, ne cak ni primarno zbog zastite onoga koji upada (jer ipak je on taj koji najpre cini zlocin), vec iz vrlo pragmaticnih razloga koji se ticu sveopste sigurnosti i normalnog drustva:

Pretpostavi sledecu situaciju: zivis u drustvu u kojem se za ubistvo s predumisljajem dobija 10-20 godina zatvora, za silovanje 5-8, a za ubistvo coveka koji ti je upao u gajbu nocu s namerom da te opljacka prolazis sa nekom uslovnom kaznom ili uopste ne snosis odgovornost. Sad se stavi u poziciju onoga koji ti upada na gajbu - sanse da ce pokusati ne samo da te opljacka, vec i da te ubije, su daleko vece nego da je slucaj to da ti snosis ozbiljnu krivicnu odgovornost ako ubijes njega. Jer on zna da ti neces nista izgubiti ako ga roknes (a on gubi zivot); s druge strane, ako rokne tebe, kazna koja mu se sprema je velika, ali mnogo manja nego da crkne. Dakle, ubistvo + pljacka ima vise smisla i korisnosti iz njegove perspektive nego samo pljacka. Ovo nije moje palamudjenje, vec nesto sto ima gomilu empirijskih svedocanstava. Zato je i u Americi stopa kriminala relativno visoka i zato je pucanje u ljude od strane pandura svaki put kad se cuje "armed robbery" idiotizam - jer su za zlocine nesrazmernog obima predvidjene (mozda ne zakonom, ali zato u praksi) slicne kazne, uglavnom metak u vugla.