Prijava

Ova vest, ma ajde bre, nosio čekić od 20cm na protest, ako su ga i roknuli, dobro je da se to desilo pre nego što je izotvarao neke glave time

Fun fact: ovu teoriju o tome kako kazne moraju biti srazmerne pocinjenom delu upravo iz ovih razloga koje sam naveo je prvi izneo Tomas Mor u "Utopiji", tamo opisuje kako su seljaci koji su ostajali bez nadnice od fedualaca morali ili da prose, ili da se bave kriminalom. Pa kad je Henri VIII poceo malo da sece glave cak i za sitne kradje da bi uveo red i mir, a kao posledicu je dobio jos vise kriminala, jer se ljudima vise isplatilo da kad nekog opljackaju (a prinudjeni su, jer ce inace crci od gladi, jbg takvo vreme bilo), da ga i ubiju, jer tako uklanjaju bar jednog svedoka, a za ubistvo i sitnu kradju je bila ista kazna - smrt.

To je samo jedan, prakticni razlog zasto su ljudi koji se loze na pendrek i misle da "cvrsta ruka" resava stvari zapravo mentoli koji nisu ni razmislili o posledicama onoga sto zastupaju, a o tome koliko je nehumano i bezosecajno takvo razmisljanje da i ne pricamo.

evo, gamby je seo kao kec na deset da ilustruje ono o cemu sam pricao

kontam da je bio pod konstantnom erekcijom dok je trajao policijski cas

Batke, upao si mi na gajbu bez mog pristanka dok spavam, ja ne znam dal si došo da mi digneš laptop ili da mi siluješ ženu, ili možda mene.
Na kafu nisi sigurno došo, jer te ne poznajem pod tom fantomkom a normalni ljudi ne banjavaju bez najave posle ponoći.
Naravno da ću prvo da procenim dal mogu il ne mogu fizički da te savladam, ako mogu, najebo si. Ako ne mogu, jbg, čekam da vidim šta dalje. U oba slučaja neće dobro po tebe.
Osim ako prvi ne najebem

Pa kad je Henri VIII poceo malo da sece glave cak i za sitne kradje da bi uveo red i mir, a kao posledicu je dobio jos vise kriminala, jer se ljudima vise isplatilo da kad nekog opljackaju (a prinudjeni su, jer ce inace crci od gladi, jbg takvo vreme bilo), da ga i ubiju, jer tako uklanjaju bar jednog svedoka, a za ubistvo i sitnu kradju je bila ista kazna - smrt.

Last Witness Killed. 2000 Bounty Removed From Whiterun

Nisam posesivan, ali sam čvrsto protiv ataka na ličnu svetinju - kuću/ porodicu.

Super, ja ti samo kazem zasto je dugorocno problem za drustvo ako te drzava pusti da to uradis bez ikakve kazne.

Vecina ljudi bi tako reagovala, verovatno i ja, ali upitna nije bila ljudska reakcija, vec politika i zakon.

Samoodbrana neka, nešto? Tako to posmatram, školski primer maltene

Brate dajes motiv provalniku da te ubije cak i ukoliko to nije originalno planirao, jebemu sunce, nije nuklearna fizika i empirijski je potvrdjeno gomilu puta

I samim tim se povecava stopa kriminala i tako u krug

zanimljiva tema za diskusiju, ali zar nije logično da će taj koji pljačka više puta da razmisli da li to uopšte da čini u SAD nego u Srbiji npr. jer tamo može neko da ga ubije i to bez ikakvih posledica po sebe, a ovde ako provališ opet postoji mnogo veća šansa da preživiš jer opljačkani će ređe da posegne za nekim oružjem ako zna da ga posle čeka 20god robije

ima li neko istraživanje i statistika na tu temu?

i ne može baš da se poredi vreme henrija i tomasa mora sa današnjim dobom, kada će teško neko da se izvuče sa ubistvom danas a da ga ne otkriju kad tad, uznapredovala valjda tehnologija kriminalistika i tako to

ja bih ubio sevasta da mi dodje u kucu na kafu. jer bi dosao nepozvan.

najjace da ce te ovde provalnik stedeti da te zatekne u kuci hahahah kakve to veze sa zakonom ima

valjda je logicno da mozes da branis prvenstveno sebe,pa svoju imovinu.
ne znam kakav je sada zakon,ali pre sekjuritiji nisu mogli da pucaju ako neko pljacka banku npr.ustvari,mogli su,ali bi onda najebali.super motivacija za malo bolje organizovane pljackase.realno,ko jebe banke,ali kazem kao primer.
bolje mi je ako mogu da se odbranim,nego da kazem liku aj pokupi sta treba,ko ga jebe,ja cu da sticem,a ti dolazi i uzimaj kada ti se prohte.
stop liberalnim gej postovima o pravima svakojakih govana.

ja shvatam ovo sto kažeš sevaste ali kako onda treba da reaguješ ako ti neko bane u kuću? ili ne daj bože potegne nož ili pištolj? i posle ti kriv jer si ga ubio ili osakatio

ja mislim da bi sevast taj problem sa provalnicima rijesio jogom i čajom pampkin spajsom.

zasto krades prijatelju?da li su te keva i cale tukli?da li verujes u boga?nemoj vise da krades,brate moj napaceni.evo ti soma dindzi,kupi girice i fantu.
nemoj da se uvredis,malo zajebancije.

Razumem ja sevasta odlično, ali što se tiče mene, taj skot je najebao i ne možeš da me ubediš da promenim mišljenje kad je takva situacija u pitanju. Osim ako ima AK kod sebe uperen u moje dete i ženu, tada naravno da ću da ''sarađujem''.