Prijava

Prvo su zbog nepostojanja mera umirali na hiljade od korone

Lol, bukvalno su manje umirali nego 90% zapadnog svijeta, ukljucujuci i famoznu Njemacku i Austriju, koje se navode kao dobri primjeri za mjere. Britaniju, Italiju, Spaniju, Belgiju, Francusku i sl ne vrijedi ni spominjati, a prve tri su imale najstrozije mjere na planeti.

Kakve gluposti pisete, nije mi dobro

da je ovo PUŠTENO OD STRANE CENTARA MOĆI, to je coping mechanism, jednostavno prva faza, odbijanje

I ovo je briljantno, veca je sansa da je virus spontano mutirao sa sismisa na covjeka bas u gradu gde se nalazi prva BSL - 4 laboratorija u cijeloj Kini, koja se bavila koronavirusima, i kojoj je Entoni Fauci pomagao i finansirao njeno istrazivanje bas o koronavirusima u sismisima, nego da je namjerno pusteno kao i svako vece sranje u poslednjih 300 godina otprilike.

Krv ti jebem kakve ste botine, bukvalno su sendvicari pojam inteligencije za vas

Bonus question: imenujte jednu jedinu pouzdanu glavicu, domacu ili stranu, koja se slaze sa pricama u medijima, i pritom je sama dosla do tih zakljucaka?

Meni je ta priča oko šišmiša zapravo tetrafascinantna, jer ono, kao da Kinezi ljudi ne jedu slepe miševe već jedno 4000 godina, i baš sad našao da mutira, u doba nauke i prosvetiteljstva, kad se peru ruke pre jela i ostalo.

Ne možeš Mujadine iznositi pred svet takve tvrdnje, to izvlači iz zone komfora. Jer ako postoje neki tamo ljudi koji su u stanju da puste nekakvu boleštinu u svet, i prodju nekažnjeno, onda bi to isto mogli da urade i sutra sa nekom još gorom gamadijom. I kako čovek onda da očekuje nešto dobro od sveta, nauke, civilizacije, ili da se ne zapita - pa dobro majku mu, kakve li užase obavljaju po kojekakvim laboratorijama...Ne stvarno, pametni ljudi su odavno shvatili da ratovanje nuklearnim naoružanjem nema nikakvog smisla - pre svega, donosi daleko manje zarade od jurišnog naoružanja, drugo, razoriš i kontaminiraš čitava područja, upropastiš vodu i zemljište za narednih par decenija i ostalo. Daleko je efikasnije zbrisati čovečanstvo i useliti mu se na teritoriju, šta su mu krive životinje, drveće, mostovi, reka...Ali da ne idemo toliko daleko.

Kako sladak debil duo, fali vam samo trifors da napravite bend

Autore Mujo, ja pažljivo biram svoje reči, nego vi ne čitate.

Napisao sam "pušten od strane centara moći". U to ne verujem. Jednostavno je to preogromna zavera u kojoj bi učestvovao ogroman broj ljudi, koja je prerizična za zaverenike, a od koje bi se ofajdio mali broj ljudi

A da li je "pravljen u laboratoriji"... kako prolazi vreme, sve sam skloniji da verujem da jeste. Iz kog razloga, ne znam. Dosta se spominje korišćenje virusa u borbi protiv kancera, za razvijanje vakcine protiv hiva...

Mada mi nije neverovatna i zvanična verzija.

Vuhanski wet market sa stotine vrsta egzotičnih životinja koje nikad ne bi se srele u divljini? Svaka sa svojim setom virusa, mogucnost transmisije i mutacije istih? Očajna higijena? Velika ljudska populacija? Globalno zagrevanje koje pogoduje mikroorganizmima?

Biološko ratovanje kao takvo je inferiorno, baš zbog svoje nepredvidivosti... i može se svesti maksimalno na sabotaže, taj rang uništavanja protivnika kad mu kolerom kontaminiraš zalihe vode.

Globalna pandemija? Pa ko to može da kontroliše i predvidi? Pa čak i da imaš spremnu vakcinu za svoje saveznike... kako znaš da neće da mutira. Kako znaš kako će se globalno tržište ponašati? To su jednačine sa više nepoznatih, a famozni GLOBALNI CENTRI MOĆI, takve matematike ne rešavaju. Oni igraju na sigurno.

Jordane, ja ne znam zašto te toliko buni ovo oko zavere i prevelikog broja potencijalnih učesnika.

Evo sad ću pokušati da ti objasnim.

1) Pusti se virus. SZO izda zvanično obaveštenje i kaže opasna pošast. Prepisuje mere za sve zemlje koje budu zahvaćeni virusom. SZO se sluša bezpogovorno i slepo - bez pravo na provere i eventualno protivrečje.

2) Kreće medijsko informisanje o novoj pošasti preko svih medija jer je to SZO tako rekao i proglasio.

3) Virus je mnogo opasan, smrtnost je velika, medicina neće izdržati itd itd. Moramo da zatvorimo granice i svi ostali zatvaraju granice kao vid mera.

4.) Ekonomije polako propadaju i rađa se jedna srednja kriza. Zašto? Ostaje da vidimo.

E sada, kada sve ovo pogledaš, vidiš da je ovo izvedeno preko glavnog glasila za sve nas SZO i svi su dužni da postupaju kako je to telo preporučilo - jer ono radi u svačijem interesu.

Svi su učesnici zavere i to da i nisu znali čoveče.

Da li ti misliš da će oni da plate nekog tamo Kurčića da im čuva tajne? Ne, nego je sve uvezano i biće onako kako SZO kaže.

Hoću reći, danas je svet toliko uvezan da je za zaveru potrebno samo da jedan od "autoriteta" kaže nešto i svi ostali odmah prate.

Svi učesnici su zapravo u jednom lancu koji je "legalan" i ako svi nešto rade - onda mora da je to zaista tako.

Pa vidi, oko svake pogrešne pretpostavke ti možeš da napraviš konstrukt i temelj koji će da je podrži. I da pažljivo gradiš nepropusnu branu oko nje. Svaka sledeća misao samo služi da podrži osnovnu ideju, i da opovrgne suprotnu.

Nekom od nas dvojice je pogrešna inicijalna pretpostavka.

Mislim da to nije poenta da li jeste ili nije. Reci mi da li ti je sada jasno da su svi učesnici u tome a da i ne znaju... pa sve i da je virus došao mutacijom sa ljuskara nekog. Pa je onda to namerno preuveličano i bilo je potrebno nametnuti histeriju i strah ljudima.

I naravno kad nešto preuveličaš i predstaviš ga kao nešto što zapravo nije i to objaviš kao kao zvanično telo - onda to postaje istina.

Pa čekaj, ali kako ti objašnjavaš prepune bolnice kritično obolelih mladjih ljudi (što nije za debatu, radim taj posao, znam brojke, a nisam plaćen i deo zavere) ako virus nije opasan, kako si maločas rekao.

Tu je po meni poenta

Gde radiš, ako nije tajna? Mislim jer u Srbiji?

Reci mi, koliki je taj broj mladih? I da li je bilo sezonskih gripova od kojih su neki mladi bili u kritičnom stanju?

I takođe, šta podrazumevaš pod kritično? Jel to neko ko je na respiratoru ili i neko ko ne može da obori temperaturu, ima malaksalost itd..

Pa u u ova dva pika, aprilski i junsko/julski, ovamo gde ja radim je bilo 70-ak ljudi na respiratoru ili visokoprotočnom kiseoniku (što je korak od respiratora). Plus dvestotinak ljudi na "običnom kiseoniku" (manji protoci, tj doze kiseonika). A i tih 200, sto su na manjim dozama, da ga ne staviš na kiseonik, skliznuo bi ka još gorem stanju. Što se godina tiče, za mlađe smatram od 1970 godišta, pa nadalje. Jako arbitrarna granica i subjektivna, ali ajde, igramo se. Takvih je sigurno 20-ak posto. Ako bih spustao granicu onoga sta smatramo "mladim" taj procenat bi bio veći, logično.

A 2019, ista bolnica, isti ja lol, samo drugi virus h1n1, u respiratornom centru desetak pacijenata. I to u piku pikova. Nadam se da si zadovoljan odgovorom.

da, a sta podrazumevam pod kritično pročitaj u nekom od mojih postova sa prethodne strane.

Edit ti sto su samo malaksali, nisu ni leceni po bolnicama

i još jedna fusnota. April. Sve je zatvoreno. Leb ne mož kupiš. Minimalni kontakti i paranoja. A 70 ljudi na respiratoru samo Niš. Šta bi bilo da nije bilo mera, kao što tvoja ideja propagira, da paničimo bez razloga? Tako da nemojmo o bezazlenosti virusa

1970 nije mlado i to je vec pedeset godina. Kada si rekao mlado ja sam mislio ljudi do 25 godina starosti.

Ali ajde da to ostavimo po strani.

Ako upoređujemo sa H1N1 onda ovaj novi odnosi pobedu - prema brojkama koje si izneo. Međutim, ove brojke mi ne izgledaju TOLIKO VELIKE u odnosu na onaj period od 2019.
Po tebi, da li je zaista neophodna tolika histerija i panika ili smatraš da je to bar malo preuveličano? Ali budi iskren.

Takođe, ja ne iskljucujem mogucnost da je ovaj virus i gori nego sto se prica. Evo ti jedan od primera za to.

https://www.youtube.com/watch?v=Qdj4hRvJ3vA
Francuski nobelovac je u pitanju, pronalazač virusa HIV - odnosno popriličan ekspert.

Postoji mogućnost da je ovo zapravo projekat smanjivanja populacije, samo zasad mi je realnija ova masivno širenje histerije radi određene krize u ekonomiji. Koji su razlozi za izazivanje te krize - ne znam.

Ali, opet kažem možda je ovaj virus znatno opasniji, što će vreme pokazati (nekih 20-30 god). Kakve sve posledice ostavlja na organizam mladih ljudi, zbog HIVa i ebole koji sadrži.

Da li je to moguće mutacijom ili se neko malo igrao?

EDIT na tvoju fusnotu - možda si u pravu vezano za opasnost ovog virusa. Ja ne isključujem tu mogućnost i možda je čak i gori nego što se govori.

Gospodine Ejdus, verujem da bi vam prijalo veče u striptiz baru, da se malo opustite, onako, na nivou.