Prijava

O Stratislave. Dugo vas nije bilo od vašeg oproštaja. Kako je u belome svetu, kako eskadrila?

Što se tiče famozne omladine po bolnicama, moramo uzeti u obzir da većina ljudi 25+ nema gotovo nikakve fizičke aktivnosti, prži paklo i po cigara i pola keta gandže dnevno i hrani se paštetom, salamom, plastikom...Jednom rečju, ljudi koji nisu predvidjeni za Igmanski marš i koje je poslednji sezonski grip (seti se) gotovo desetkovao. E sad, te ljude zatvoriš u gajbe na dva meseca gde, nalik na hrčke, imaju sve što im je potrebno (komp, tv, dostavu i kevu da im ode po cigare). Nakon toga, izadju medju ljude sa kondicijom nula i imunitetom -1 (jer se hrane djubretom, nisu dolazili u kontakt sa virusima i bakterijama te se imunitet nije bustovao i ostalo). Ja lično znam ljude od 30 godina koji su nakon dva dana po okončanju vanrednog stanja bezmalo kolabirali. Dvojica jako dobrih drugara su, recimo, u februaru, u jednom trenutku mislili da umiru, pošto ih je grip zakovao za krevet na dve nedelje. Tako da "virus satire mladež" i nije naročito merodavna. S druge strane, ne razumem zbog čega je ideja depopulizacije toliko neverovatna - nije ovo ta situacija, no u budućnosti - što da ne, to je stvar koju otvoreno zagovaraju već više od 150 godina, i koja je i danas aktuelna. Jer kad pogledaš šta je sedam milijardi napravilo od kugle, i u računicu dodaš još tri ili četiri milijarde uglavnom Kineza, Indijaca, najsiromašnijih slojeva koji zapravo najviše i prljaju, kad prihvatiš činjenicu da smo već istrebili 90% pčela...Dodješ na pomisao kako će ljudi za 300 godina učiti iz istorije kako je rez nad čovečanstvom bio neophodan kako ne bismo kompletno izumrli. Jer ono, kada ti 11000 naučnika potpiše ovako nešto, ne moraš previše da nagadjaš kako će stvari stajati u budućnosti. https://www.youtube.com/watch?v=S1yUa6zA8kw

Izvori su ti izuzetno upitni. Ali u principu svoje sam obavio, rekao si da nosis masku i meni je to u ovom trenutku dovoljno. Misljenje necu da ti promenim. A vakcina je daleko. Povlacim se iz diskusije.

:) I sama szo je upitan izvor, naročito krizni štab čije odluke najveći broj ljudi bespogovorno poštuje. Nije važno moje mišljenje niti izvori, važna je sama mogućnost gubitka prava, sloboda i ostalog (pogledaj Kinu, Rusiju, Tursku, to je već gotovo pola sveta). Ne znam kako izlaziš sa stavom da je vakcina daleko kada će je recimo Belorusi dobiti koliko sutra, al ajd. Ameri neće uzeti rusku, Rusi američku, Kinezi svakako neće uzeti nekinesku jer - podrivaš sopstveni ugled i ekonomiju i prikazuješ sopstveno zdravstvo i nauku u lošem svetlu. Dakle - politika, profit, ekonomija. Dobrobit tog čoveka je tek na nekom četvrtom - petom mestu u hijerarhiji. Ako to nismo u stanju da shvatimo iz priložene situacije - ono, sa srećom nam bilo.

Jednostavno je to preogromna zavera u kojoj bi učestvovao ogroman broj ljudi, koja je prerizična za zaverenike

Nije prva zavjera ovolikih dimenzija, a da je prerizicna cisto sumnjam, istrazivanje se radilo solidnih 15ak godina, ne vjerujem da bi pustali bez da se prvo obezbede adekvatnim lijekovima ili vakcinama.

Šta bi bilo da nije bilo mera, kao što tvoja ideja propagira, da paničimo bez razloga?

Vjerovatno bi bilo bolje, s obzirom da su zemlje bez mjera prolazile daleko bolje, i s obzirom da nema nijedan objektivan dokaz da ove mjere postizu bilo sta.

I sama szo je upitan izvor

SZO nije upitan izvor, SZO je pouzdano nepouzdan izvor, svrha postojanja SZO je guranje propagande u medicinu i nauku, bukvalno sutra da se njihova izjava sukobi sa Vucicevom, prije bih Vucicu vjerovao

SZO se samo zove Svjetska Zdravstvena Organizacija, u praksi je finansiraju Amerika, Njemacka i Gejts, Srbe je vec lagala u oci, ko im vjeruje nek se ubije bukvalno

Tramp im je zavrnuo slavinu. Kad smo već kod szo, Vatikana, unicefa i drugih organizacija i institucija koje imaju izvesnu moć i kroz koje prolazi gomila novca, ne mogu a da se ne setim ovog remek - dela svetske književnosti koje bi svaki pismen čovek morao da pročita.
https://static.kupindoslike.com/Thomas-S-Szasz-PROIZVODNJA-LUDILA_slika_O_85212629.jpg
Naime, radi se o (naravno dokumentovanom) delu koje objašnjava kako, sa jačanjem nauke i slabljenjem crkve, vladajuće strukture (da, ljudi, imenom i prezimenom) napuštaju veru i otvaraju duševne bolnice, u kojima završava na hiljade nevinih ljudi (kao do juče na lomačama i po spravama za mučenje). Dojučerašnji inkvizitori i visoko sveštenstvo, preko noći, zamenjuju jednu dogmu drugom, crnu mantiju menjaju za belu i nastavljaju sa radom. Deci se i dalje zaključava kita u metalne kutijice (zbog onanije se više ne ide u pakao već dete može da poludi), a tvrdi orasikoje valja slomiti bivaju optuženi da su do te mere ludi da se ponašaju sasvim normalno. Vrlo, vrlo zajebana knjiga, u svetu priznata i proslavljena. Objašnjava ljudima poput gambija, zapate ili stratimira koji nikada nisu imali velike ambicije i nikada neće posedovati naročit ugled, bogtstvo i moć, na šta su sve spremni ljudi sa manjkom empatije i viškom ambicija, kako se pomenuto stiče i šta je sve potrebno kako bi se odbranilo. Ovo nisu teorije zavere, ovo su dokumenta. Enjoy. Malo je doduše skuplja, ali ima je po bibliotekama.

EDIT - iz druge ruke (ali hardkor provereno) znam da je recimo Lončar postao ministar zdravlja tako što je, na sastanku struke, potegao pištolj na kolege u fazonu - da vidim ko će biti ministar. Neki od tada prisutnih danas su vrlo ugledni lekari po inostranstvu. Položaj donosi moć, moć je vrlo zarazna, i treba je sačuvati po svaku cenu. Retardirani Fauči je naprimer tu gde jeste već gotovo trideset godina, preživeo je gomilu promena, vlada, predsednika - oni se menjaju, Fauči ostaje, i tako stoje stvari. Moć jbg

Haha kakav mag psihoanalize, kad bi samo znao koliko si pogresio vezano za moje ambicije i finansije... :)

Kada gambi pomene ambicije ugine jedna roda.

Moja baka Radmila i Melkijades imaju slične poglede na svetsku politiku i medicinu.

Smogao sam snage da pročitam i to čisto da pronađem referencu za Gambijev koment

Objašnjava ljudima poput gambija, zapate ili stratimira koji nikada nisu imali velike ambicije i nikada neće posedovati naročit ugled, bogtstvo i moć, na šta su sve spremni ljudi sa manjkom empatije i viškom ambicija, kako se pomenuto stiče i šta je sve potrebno kako bi se odbranilo.

Ne znam šta bih ti rekao na ovo. Ne znam za zapatu, zapravo, znam, ali, što se mene, a verujem i Gambija tiče, ambicije nisu problem, problem je pronalaženje moralno i etički ispravnih načina da se te ambicije i ostvare. Nadam se da sam bio dovoljno jasan

Gle, on se vratio. Ne možeš rodjeni da liješ suze i kukaš kako odlaziš zauvek, a onda posle dva dana prdiš o moralu i etici i ciganiš se kao Saša Ćurčić. Mislim možeš jbg al to već ja radim, ne možemo obojica. Mrš na kaladont i moram nekome da se izjadam, tamo ne operišem.

To što ja radim... To je čista poezija, pisana vatrom koju pretačem u zlatno mastilo kojim ispisujem naj lepše citate svecke književnosti... Ali tvoje oko koje vodi do kržljavog mozga bez percepcije za lepo, nije sposobno da uvidi... Što se upinješ da budeš pesnik, kad si neko ko traži slike kurčeva od rendom likova sa interneta?

Znam da sapunjaš mačora pred ogledalom on dejli bejsiz, to smo utvrdili. Ne treba mi donji već gornji deo, kako bih te ovekovečio na platnu. Mada može i donji, šta bi ti falilo? U najmanju ruku izložili bi te kao stalnu postavku u muzeju moderne umetnosti - zamisli sve te polu-intelektualce koji bi se nagledali tvog mlitavog falusa u narednim decenijama? Unuci te zaboravili, a njihovi vršnjaci i dalje posmatraju tvoj ud koji izrasta sam iz sebe u odrazu ogledala. Prizor čoveka koji nastaje iz uda, stvarnost i ona druga stvarnost uhvaćeni u jednom nemogućem trenutku. Mladjani rokfeler bi je kupio za četrdes miliona kako bi njegova dokona žena moglada se trlja gledajući tvoje mlado telo prošarano plemićki modrim venama što podsećaju na reke. Sve bismo to mogli, al jbg brate kad si nepopravljiva malogradjanština, koja žustro odbija da se oplemeni. Hvataš se za termine kao što su moral, etika i poezija kao da se hvataš za gelender ili bravu od prozora - olako i neprimetno, postupak kom ne pridaješ nikakav značaj. Gori si od Kristine u Maratoncima.

iz druge ruke (ali hardkor provereno) znam da je recimo Lončar postao ministar zdravlja tako što je, na sastanku struke, potegao pištolj na kolege u fazonu - da vidim ko će biti ministar.

да ли бисте били вољни тај хардкор проверени извор поделити с нама, ауторе мелкијадес?

др лончар делује као исувише фин човек да бих вам могао поверовати за ово без додатних доказа

Naravno, pa da mi izvor kompromituješ u stranci za petsto dinara i maženje po glavi.

Океј, убедили сте ме

vladika artemije rekao da je tako.