Prijava

Kad piticar frflja na tv uvek sloze 10 debila iza kiji imaju fiksiran pogled. Da bi se izvrsio uticaj na slusaoca kako je to validan argumentovan stav koji ne treba kriticki promatrati

procitaj sa prethodne strane

ako bi se ljudi masovno vracali na selo i u sumu da zive onda bi ovi ljudi gusteri izgubili moc.jeste zivot na selu tezi ali ako hoces slobodno da zivis onda je to jedino resenje.pojavi ti se na imanje neki sendvicar i kaze ti kako moras da se vakcinises ti ga lepo nabodes vilama i bacis svinjama.nedaj boze da dodju da kopaju nesto.njima i jeste cilj da uniste prirodu.cilj im je da zivis i radis u virtuelnoj stvarnosti da ne mrdas iz kuce i budes nesto poput zombija jer mekom se digo kurac da pravi drustvo po svojoj zamisli, kako on misli da bi bilo najbolje za njega naravno

Чед ваксер - Бен Шапиро фекц енд лоџик
https://www.youtube.com/watch?v=NF2P4T3_gPs



Вирџин антиваксер - Грета Тунберг бла бла бла

https://www.youtube.com/watch?v=xGn55BRyDSk

https://www.youtube.com/watch?v=fA9rw9se-2s

ovo sto ti kazes... konstantno odbijanje ociglednih autoriteta, je ustvari ne tako ocigledan autoritet koji imas za vratom koji ti konstantno prica da treba da odbijes ocigledni autoritet (jer te laze, jer si uvek bolji a ne mediokritet, jer si picka ako prihvatis, itd).

samim tim, isto podanicko ponasanje. vrlo predvidljivo. sto bi ti reko utabana staza.

Postoji autoritet koji kaze da moras i postoji koji kaze da ne moras, ali da razmislis i da mozes ako zelis stim da se ovaj drugi ne postavlja kao autoritet.

Sustina je da li si dobro kuce ili ne. Ili da li dobro okreces glavu.

on je jevrejin oni su poznati da poštuju nauku i zato je vaxer. nama otkada su ukinuli školski program zatupavili smo.
nema kockice da objasni, nema onih prelepih emisija o hemiji i fizici.
sećam se tu je bilo i seksualno obrazovanje svaštaa se mglo naučiti.
jbg, slušajte jovanu jeremić i stojkovićku i miroljuba petrovića i gledajte balkan info da se edukujete. ko poslednji izađe neka ugasi sijalicu.

sve ok onda, dokle god si srecan. cara buntovnik :)

al ne verujem da si manje mediokritet od mene. imas samo svoj nacin da budes poslusni podanik a da sebi opravdas da nisi picka i poslusni podanik i samim tim mi se cini da si taman za toliko blizi mediokritetu od mene.

srbija je otisla u kurac kako su prestali da emituju branka kockicu

ali jedan mali osvrt na melkijadesov mozak.
parafraziram čoveka da ne kopam sad tačno kako je rekao uglavnom ide nešto ovako - pa pregurali smo crnu smrt bez vakcina preko 50% je preživelo.
100 miliona ljudi za melka lagana žrtva za podneti.
Na ovo bi se i hitler zgrozio.

sama pomisao da neko moze da se makne mnogo daleko od mediokriteta je vrlo neiskusna. osobe koje su najveci autoriteti su mozda i najveci mediokriteti svojom sustinom. vrlo retko se ne poklapa to, i tad je osoba psihopata, tj neko ko ume da imitira mediokritet. (ustvari svako je pomalo u poziciji moci, mozes samo donekle da sustinski budes to). ti nisi psihopata caro tako da ne znam sta da ti kazem.

svi smo slicni, ostalo je samo fasada koju pravis da izgleda da nisi. nema tolike razlike izmedju tebe i vucica npr, kad ga pominjes, ko sto bi zeleo da mislis.

Мелки зајебава па окачи рандом клип од три сата са 100 социјалних кредита за православље и сакупља анегдоте, нема кога није упознао, нема шта му се (или неком из његове фамилије) није издешавало, кажеш Безос отишао у свемир, јавиће се Мелки и рећи - Е, мој теча је још '93 требао да оде, али сјебао се спејс шатл па ипак на крају нису отишли, али је попио пиво са Баз Олдрином и Јуријем Гагарином којег су призвали из света мртвих.... Тилмо на куб....

i sam kockica je cini mi se rekao da njegova emisija nista nije doprinela vaspitavanju dece i uspostavljanju moralnih vrednosti.mnogi koji su gledali kockicu su sad sendvicari.dzaba dobre emisije na tv ako su roditelji kreteni.

ono, svaka osoba u istoriji sa velikim autoritetom je bila gonjena principima: "da jebem sto vise", "da imam moc", "da pricam ljudima sta da rade", tj sustinski: "da rasirim gene kolko mogu al da im omogucim da se i oni sire"

jel postoji vece mediokritetsko razmisljanje od toga? jedino sto mozda razdvaja osobe od moci je sto dok su na moci oni prvo sebi priznaju to (imaju dovoljno mozga da ukapiraju da su sustinski majmuni), da su plitka govna pa onda krenu da gledaju sta ce sa tim. ako kojim slucajem sami poveruju u vece ciljeve koje pricaju raji, tu im se otprilike zavrsava mandat.

Svaka osoba u istoriji sa velikim autoritetom je gonjena principima da je bolja od tebe i mene, ne premišlja mnogo o svojim akcijama i njihovim posledicama, radi ono što hoće da sebi poboljša život i tu motivacija tih 'izvanrednih ljudi' počinje i završava se. Definitivno veoma nizak, čak nepostojeći, stepen empatije. E sad to što tebi i meni to deluje kao 'mediokritetsko razmišljanje' ne mora da znači da i jeste tako, jer jebiga da nešto fali u tom stanju stvari nešto bi se promenilo kroz celi tok ljudske istorije, al nije. Vučić i ostala elita gaze i uživaju, mi ostali puzimo, kolko god lagali sebe da smo iznad svega toga moralno ili kakav god drugi copium koristili.

pazi, jeste sustinski to, al po mom misljenju masis par stvari smokljo.

prvo, uglavnom osobe od moci nemaju bas neko preterano jako samopouzdanje (???). umeju da glume jako samopouzdanje, a tu ima razlike. vremenom postane to licnost, ali osobe od moci ne krecu kao balansirane osobe sa jakim sampouzdanjem u sebe i znanjem i dokazima da su bolji od svih. ti obicno postanu smireni joga instruktori ili inzinjeri, a ne direktori.

dalje, empatija jeste niska, ali mogu da budu vrlo empaticne osobe (zavisi kako definises to), vrlo osetljive na tudja osecanja, primecuju kako se druge osobe osecaju, ali imaju kapacitet da ne repliciraju osecanje, iako vrlo dobro osecaju atmosferu (sto se uci vremenom btw). nisu nesposobni za to doduse, ako jesi onda si ocigledni psihopata i kurac moc za tebe.

ispod toga, isto sve ko ja i ti. uz malo srece, bogate roditelje, dobre veze, skolovanje, ne treba da sustinski imas neke posebne ljudske kvalitete da iskocis iz proseka. u principu vec si iznad proseka i onda se napravi cela prica da si otiso negde u picku materinu, a nisi.

taj prvi deo je najtezi, malo iskociti iz proseka. i moras malo da razmisljas cross-generacijski za to, kao osoba mozes samo odredjeno da uradis, sve ostalo je lutrija sa uglavnom losim ishodom, ako hoces da povecas sanse, moras da povecas tajmspan. nisu bez razloga porodice na pozicijama moci a ne ljudi.

drugim recima, mediokritet jebeni, nesiguran u sebe, ambiciozan, ne sekira se mnogo za stvari na koje nema uticaja, i bitna mu deca. profil "uspesne" osobe. jebeni mediokritet do srzi.

sa vremena na vreme imas i ponekog staljina, ali (ovo nagadjam) skoro sam siguran da krece iz istog sranja kao i ostali, poklope mu se zvezde da bude na moci, i ispadne na celu grupe koja ima vrlo nisku cenu za ljudski zivot i ostane istorijski psihopata, iako mu je to bila jedina opcija da i on ne zavrsi kao svi ti za koje je odgovoran.
ultimativno "bolje ti nego ja". mediokritet.

prvo, uglavnom osobe od moci nemaju bas neko preterano jako samopouzdanje (???). umeju da glume jako samopouzdanje, a tu ima razlike. vremenom postane to licnost, ali osobe od moci ne krecu kao balansirane osobe sa jakim sampouzdanjem u sebe i znanjem i dokazima da su bolji od svih. ti obicno postanu smireni joga instruktori ili inzinjeri, a ne direktori.

dalje, empatija jeste niska, ali mogu da budu vrlo empaticne osobe (zavisi kako definises to), vrlo osetljive na tudja osecanja, primecuju kako se druge osobe osecaju, ali imaju kapacitet da ne repliciraju osecanje, iako vrlo dobro osecaju atmosferu (sto se uci vremenom btw). nisu nesposobni za to doduse, ako jesi onda si ocigledni psihopata i kurac moc za tebe.

aleksandar coa vucic in a nutshell

njega znas, ali to opisuje svakog vodju svake vece organizacije.
a znas zato sto vucic i ne krije to, jer nista ne prolazi kod srba kao cinjenica da je neko "iz naroda" i slican kao i ti. ima dusu i ta tilmo sranja.

Ne bih rekao baš brate da nemaju samopouzdanje, zavisi od toga kako definišeš pojam samopouzdanje. Ako je nekada i bilo nekih vođa koji nisu imali samopouzdanje, definitivno su to mahom jako inteligentne osobe koje bi umele da isfejkuju samopouzdanje, da ga projektuju. Kad kažem nepostojanje empatije, mislim na empatiju u smislu saosećanja sa svim osobama koji su u lošijem položaju od tebe, razumevanjem suštine njihovih problema i patnji i saosećanje sa njima, neki bi to možda nazvali i sažaljenje, ali tako nešto, to 'izvanredni ljudi' nikada nisu imali. Puku empatiju svakako oni mogu da projektuju i isfejkuju, ali pravo saosećanje i razumevanje nikako. Psihopate redom svi kao što kažeš, ali u subjektivnom smislu mnooooooogo je bolje i lakše biti takav psihopata nego ne, mnogo će ti život biti lakši, bezbrižniji, bolji, kvalitetniji.

znam ga ko zlu paru

ne bi se slozio smokljo. harizmaticni govornik ima veliku nesigurnost da kaze nesto pogresno i vezba, danima smislja tacno sta ce reci, ima repertoar odgovora za sva cesta pitanja, milion nacina da skrene temu, i redom tako.

onda izadje pred ljude, i leptijebem ala prica sa samopouzdanjem, kakvo samopouzdanje neverujem, kako svako pitanje odmah odgovara itditd.

to je samo jedan primer kako ljudi mesaju samopouzdanje i konstantnu vezbu koja je prouzrokovana upravo tim da si nesiguran u sebe.

imaju samopouzdanje da znaju da moze da se nauci to sto ih plasi, da ih manje plasi. to jeste. ali da veruju u sebe, jok. manje od nas verovatno sto se tice tih javnih nastupa.
sta mislis, zasto politicari nikada ne pricaju na stranom jeziku? iako znaju donekle?

i ovo drugo nije, ima razlike u nedostatku saosecanja i nereagovanja na osecanja. ekstremni primer toga je recimo kako ti reagujes na to kad vidis tvog oca da place ili dete da place.
stavis to u kontekst i iako si svestan da su oba u sustini ista osecanja, da prema detetu moras da budes malo psihopata i da kazes da nije strasno, sve ok, inace si ga upravo stavio u ovu prethodnu poziciju i napravio stvari mnoooooooogo zajebanijim.
oba osecas sasvim dobro. mozda ovo drugo i jace, al te ne slomi.

e tako nekako... svi ti koji "nemaju osecanja" te ustvari gledaju kao dete kad ti nesto ne valja ili si srecan ili to.