Prijava

cuj sad tetanus, pa sta je ker imao metalnu zardjalu protezu u ustima koji k

melke trebao si primiti i hpv vacu ko zna sta je ta kera radila po selu tih dana

Tetanusa ima bukvalno gdje god hoćeš. Svaka duboka rana potencijalno može da ga izazove. Ne mora biti zarđao ekser. Istina na rđi lako uspijevaju te bakterije, ali mogu i na drugim podlogama. Poenta je da to dospije u tkivo dovoljno duboko gdje nema kiseonika. Te spore se razvijaju u anaerobnim uslovima.

Pa kako ti se to desilo, gdje? Otkud da krene pas na tebe?

Moj pas, prepao se od veterinara, nismo ga dobro držali (trebao da primi vacu LOL) i ujede me iz straha. Bezveze ispalo, njemu posle bilo glupo, ja se nisam naravno ljutio jer sam sam kriv i toeto.

jbga, dešava se... ako je tvoj onda makar ne moraš da strahuješ da je zaražen

Moj pas, prepao se od veterinara, nismo ga dobro držali (trebao da primi vacu LOL)

pametna zivuljka oseca na bazicnom nivou sta joj se sprema napali je mejmuni

Tetanusa ima bukvalno gdje god hoćeš

ovo je isto solidna zabluda, takve rane su zapravo veoma retke doktori rekli

Hahaha caro tetanus uzrokuje bakterija Clostridium tetani koja se nalazi u zivotinjama, a na tim zahrđalim stvarima stiže preko fecesa i sline životinja, ne raste na hrđavom ekseru nego zbog izloženosti vanjskim faktorima tu može da se nađe. Uz to, CT je anaerobna bakterija znači razvija se u uslovima bez vazduha a hrđav ekser PENETRIRA duboko i pogodan je za razvoj bakterije zato je poželjno da isteče krvi više

Eto moje laičko objašnjenje, zadnji put čitao o tetanusu u srednjoj lol

laicko wiki objasnjenje plidu isao srednju saobracajnu sve je upamtio loooool

a zna se lepo da za keru ide pasterova a za ekser tetanus

cuj sad ker balavio po rdjavim ekserima, sta vas sve uce po ckolama majko sveta

Ne nužno ali kerovi ližu i zapišavaju bukvalno sve, čak bi i ovu temu onjušili, liznuli i zapišali

znaci kate olize preko njuske brze bolje vaca najebo si

Čova, u pljuvački psa, a i u ljudskoj, može da bude tih spora. Evo sad kod tebe u ustima, a i kod mene može da ih bude. One kod nas neće izazvati tetanus, jer se nalaze van tkiva, na otvorenom. Ima ih i u crijevima. Svaki dan posereš solidnu količinu tih spora.

Problem nastaje kad one dospiju duboko u tkivo gdje nema vazduha. Kereći ugriz to može da postigne.

aha, znaci kad udje duboko u rdjav ekser onda pravi sranja

cudan neki virus/bakterija sta li je

Cara nas troluje odvano, mi smo stvarno budale što mu dokazujemo nešto.

Tako je jovo, npr kad se tuces s likom i zviznes ga usta, zub mu se nabije u meso tvoje šake, možeš fasovati infekciju goru nego od nekih životinja. I mi smo prenosioci svakakvih virusa i bakterija moj carisha

Troluje te jovo on odavno i to je ocigledno ali to ne znaci da treba da prestanes da nam prezentujes svoje znanje jer kad znanje zaćuti, glupost progovori

vas dvojica ako niste neki ozbiljniji medicinari onda ste promasili profesiju bukv

pr kad se tuces s likom i zviznes ga usta, zub mu se nabije u meso tvoje šake, možeš fasovati infekciju goru nego od nekih životinja

sta se tada daje?

ma de vas trolujem, fasciniran sam vasom c/p reporodukcijom oficijelnih znanja kao jedine istine bez izuzeca *osim u retkim situacijama