Vaccina

  1. ali ljudi ne mogu da se motivisu na promene grafovima i studijama, te je ponekad neophodno da se stavi asberger klinka pred televizor da kmeci "how dare you", i slicna "ce pomremo svi" sranja, da se pokrene nesto u smeru koji je bolji.

    i sta ces time uradis da nateras danca da se oseca neprijatno dok leti avionom. vec smo konstatovali da random ljudi nemaju nikakve veze sa tim niti mogu uticu na procese

    ovaj graf recimo gde se vidi trend rasta zadnji 500dina sta je tad bilo sa co2.
    ovaj trend koji je prisutan dugorocno

    https://www.researchgate.net/profile/Sophia-Perdikaris/publication/299804351/figure/fig6/AS:614165630705682@1523439905751/Mean-temperature-curve-for-the-last-2000-years-in-the-Northern-Hemisphere-based-on.png

    ce vidimo sta ce biti ali vec se najavljuje novo mini ledeno doba, pajz ovu budalastinu bice prekinuto globalno zagrevanje

    https://www.atvbl.rs/mini-ledeno-doba-od-2030-godine

  2. evo nek jovor objasni gde se razmimoilazimo ja sam pokusao lol

  3. Cara misli da moraš poricati problem ili govoriti kako CO2 nije uzrok problema da bi se suprotstavio recimo kopanju litijuma i još nekim bedastoćama koje rade moćni, a ja mislim da to možeš raditi i bez da negiraš problem i uzroke problema. Otprilike u tome je razlika.

  4. aj ne kenjaj jovore de sam to rekao, na primeru sam naveo sta zelena agenda znaci i da ona sluzi odredjenim krugovima da sebi obezbedi evo na tom primeru cistije gradove a ove druge ko jebe ne znam sta jedes govna

    nisam rekao nigde ni da co2 nije problem nego da se previse kmeci oko toga bas iz navedenih razloga za razliku od tebe koji ne vidi problem i drugu opciju u bilo cemu drugom, takodje i u ovom filmu naftaskom si mogao vidis kako se mejnstream odnosi prema naucnicima koji pokusaju guraju pricu koja ne ide uz ovaj narativ. Bukv ne mogu da im prodju naucni radovi aj u penziju macoree

  5. sve zavisi kakvi su ti radovi, lično mislim da nema cenzure za poštene radove koji recimo kažu da zagrijavanje nije toliko koliko se mislilo ili da ima i neki drugi uzrok. ali kad neko piše neosnovane radove i nekvalitetne, naravno da će izgubiti reputaciju.

    Uostalom i modeli zagrijavanja se razlikuju među sobom, ne predviđaju svi jednako zagrijavanje itd.

  6. da, licno mislis na osnovu pretpostavke a ovde imas svedecenja ljudi aj ne zajebavaj ko ce da finansira nesto sto mu nije u interesu

  7. znači tom cenzurom su pogođeni ovi baš negatori
    mislim kad oko nečeg postoji konsenzus zasnovan na jakim dokazima, neko ko to opovrgava biva izopšten i kritikovan, tako je u svim naukama, tako je i u matematici i fizici, sad da se pojavi neko da dokazuje kako je moguća kvadratura kruga ili perpetuum mobile i on bi bio izopšten... s pravom.

  8. jbg, upravo si rekao da su uglavnom naucni radnici i lekari zaposleni u javnom sektoru govna sto i nije neka novost

  9. ko ce da finansira nesto sto mu nije u interesu

    Pa nedavno se pojavio rad koji dovodi u pitanje hipotezu da je depresija uzrokovana manjkom serotonina. Najnormalnije objabljen rad bez ikakve cenzure. A taj rad dovodi u pitanje čitavu industriju antidepresiva koji rade preko serotonina, takozvanih SSRI lijekova.

  10. A u ostalom ozbiljan i stručan rad koji bi dokazao da su klimatske promjene glupost i da nisu uzrokovane ljudskom aktivnoscu bi bio svima u interesu jer bi onda znali da mogu zagadjivati i razvijati industriju bez poslijedica. Da je to stvarno tacno, ne da ne bi cenzurisali tog lika koji bi to objavio, vec bi on postao glavna faca.

  11. i sta si ti sad dokazao, da je nauka slobodna od kapitala jel to

  12. Samo tvrdim da tu ne postoji tako neka sistematska cenzura kao što ovi tvrde. Uvijek postoje uticaji kapitala, al kapitalu bi možda u ovom slučaju više odgovaralo da se dokaže da nema klimatskih promjena, jer bi to u svakom slučaju bilo bolja biznis.

  13. Ma lazu shell je to masno platio.

    Jos ovaj jedan ispricao kako je ranije drzao jezik za zubima al sad vise ne mora jer nije na platnom spisku.

    Inace na tu temu u srb bukv sad imas ekspanziju podobnih naucnika koji bi apruvovali iskopavanje zarad toga da se siroke narodne mase ubede kako je to dobro. Tako to ide u praksi, ovo sto ti pricas je kako bi trebalo biti

  14. I ovi sto su protiv proglasavaju se nestrucnima, podnose ostavke ko nece itd...al u amerikama nije tako tamo je posteno tamo se samo lobira jelte

  15. sto najgore i za koronu si imao isti narativ, bukv ko pomisli da jede govna vezano za vace odma diskriminacija evo ga vanzemaljac bukv

    al nece jovoru iz buljsonu u glavudzu nema sanse vote kamala haris jebena tramp je zlo

  16. i jos na sve to razmisljas o nekom pripojenju srbiji gajis tog srbendu u sebi koji bi glaso random globaliste levicare i radio za sorosa i to bez para, de to ima moj jovore

  17. Pa i Ilon je Trampu.

  18. BTW Caro možemo se složiti da klimatske promjene nisu najvažniji problem na svijetu i da je nabijanje krivice običnom narodu problematično.

    Ali, svakako jesu problem, postoje, izazvane su ljudskom aktivnošću, i potencijalno mogu biti jako štetne na dugi rok. (Iako bi recimo za Sibir bile korisne... :D )

    Ako je istina da se to mora usporavati, sprečavati, za tako nešto najveću odgovornost imaju vlade i velike korporacije.

    Što se tiče ovih što se opiru tim nekim regulativama, meni je najlogičnije da se tu radi o lobistima naftnih kompanija i ostalih prioizviđača fosilnih goriva, i logično mi je da oni to pokušavaju osporiti, umanjiti, banalizovati, jer njima se smanjuje profit ako ljudi ne lože ugalj, ne troše naftu, itd.

  19. Pa i Ilon je Trampu.

    pa da, stim da ja ne vorsipujem maska. Smatram ga new age liderom koji ce odmeni gejca, novi tkzv tehnoloski mag za 21. vek posto su ovog gejca i amebe provalile da je obicni pr.
    O maskovim occupy mars i ostalim nebulozama da ne pricamo.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.