Vaccina

  1. BTW Caro možemo se složiti da klimatske promjene nisu najvažniji problem na svijetu i da je nabijanje krivice običnom narodu problematično.

    true

    Ali, svakako jesu problem, postoje, izazvane su ljudskom aktivnošću, i potencijalno mogu biti jako štetne na dugi rok. (Iako bi recimo za Sibir bile korisne... :D )

    false

    Postoje i nevezano za ljudski uticaj, ono sa cim se slazem jeste da ekoloska svest jeste bitna i da treba smanjiti kako emisiju co2 tako i regulacija dozvoljenih materija tipa plastike i sl. na koju random gradjanstvo nema nikakav uticaj.

    Što se tiče ovih što se opiru tim nekim regulativama, meni je najlogičnije da se tu radi o lobistima naftnih kompanija i ostalih prioizviđača fosilnih goriva, i logično mi je da oni to pokušavaju osporiti, umanjiti, banalizovati, jer njima se smanjuje profit ako ljudi ne lože ugalj, ne troše naftu, itd.

    ovo je delimicno tacno, stim da se regulative donose politicki u skladu sa interesima opet nekih drugih lobista agendista i sl.
    Takoreci ni jedne ni druge ne boli kurac za neke klimatske promene vec gledaju kako da uvecaju profit a da pri tome ne odgovaraju za uticaj na zivotnu sredinu.

  2. Postoje i nevezano za ljudski uticaj,

    Tačno, ali kad govorimo o uzrocima brzi klimatskih promjena u 20. i 21. vijeku tu dominira ljudski uticaj, iako su prisutni i prirodni faktori.
    Naravno, istorijski, prirodni faktori su bili jedini uzrok.
    Znači ja se fokusiram samo na 20. i 21. vijek, tu je ljudski uticaj više nego očigledan, što ne znači da i dalje ne postoje i prirodni faktori, samo je njihov uticaj manje bitan od ljudskog.

  3. Takoreci ni jedne ni druge ne boli kurac za neke klimatske promene

    Razumijem takav način gledanja na stvari, jer realno političari su nam dali isuviše malo razloga da im vjerujemo. Međutim, mislim da ima i onih koji se zaista brinu zbog klimatskih promijena, pogotovo ako vjeruju modelima koji predviđaju još 2-3 stepena zagrijavanja u ovom vijeku, plus sve poslijedice koje to nosi. Npr. to je prikazao Al Gor u onom filmu Invoncenient Truth. Sad ti mozes reci da je to propaganda, ali u svakoj propagandi ima nesto istine, kao sto ima i u onoj tvojoj naftaskoj... samo treba koristiti svoju glavu pa razluciti istinu od bullshita.

  4. Al gor i jeste zacetnik te agende. Predvidjao potope gradova i kojesta

  5. dobar, pojma nisam imao za ovo

  6. lol nije trebo biti taj klip vec de ovaj mejmun objasnjava kako ce nivo mora porasti za 7m do 2014. taj neki rad

  7. може гејц да донира коко оће пара пошто ионако нису његове
    ништа ја ту чудно не видим кад ти глумци певачи демократе холивуд могули донирају кеш за преседничку кампању углавном неког глобалисте типа хилари жо бајден па и вучић дебилко је дониро за хилари оне године
    е а најјаче је кад буду изгубиле демократе како ће кмечати по улицама антифе лгбг и остале људске подврсте уосталом исто као и 2016е

  8. lol jova kapira gejc, uspesan, sam zaradio te pare sa svoji 10 prstiju sve to njegovo zna covek sta radi

    како ће кмечати по улицама антифе лгбг и остале људске подврсте уосталом исто као и 2016е

    uhhh, jedva cekam tu prefinjenu muzikicu umirujucih tonova da miluje moje usne kanale. Ima porucim onu rakiju iz jovanjice za 100jura

  9. lol nije trebo biti taj klip vec de ovaj mejmun objasnjava kako ce nivo mora porasti za 7m do 2014. taj neki rad

    Evo ti... niko ne priča da će more porasti za 7 metara u par godina to su gluposti

    Ovo su realni podaci:

    Between 1901 and 2018, the average sea level rose by 15–25 cm (6–10 in), with an increase of 2.3 mm (0.091 in) per year since the 1970s.  This was faster than the sea level had ever risen over at least the past 3,000 years.  The rate accelerated to 4.62 mm (0.182 in)/yr for the decade 2013–2022.Climate change due to human activities is the main cause.  Between 1993 and 2018, melting ice sheets and glaciers accounted for 44% of sea level rise, with another 42% resulting from thermal expansion of water.

    Znači trenutno raste 4,62 mm godišnje, iliti 4,62 centimetra na 10 godina, iliti 46,2 centimetra na 100 godina.

    Da zaokružimo, pola metra na 100 godina. To se čini malo, ali je vrlo zeznuto za neke gradove u priobalju od kojih su neki i ispod nivoa mora i štite se nasipima, kao u Holandiji.

    Međutim problem je ako se gleda na još duži rok:

    In the long run, sea level rise would amount to 2–3 m (7–10 ft) over the next 2000 years if warming stays to its current 1.5 °C (2.7 °F) over the pre-industrial past. It would be 19–22 metres (62–72 ft) if warming peaks at 5 °C (9.0 °F).

  10. жо бајден

    жо

    Ж О
    О

    Otkad je Bajden Francuz? :)

  11. кад буду изгубиле демократе

    I ja kontam da će izgubiti demokrate, nažalost. Ja podržavam Kamalu, jer mi se čini kao uljudniji kandidat i generalno podržavam stvari poput zdravstva, školstva, itd... tih nekih socijalnih davanja i ne volim stranke koje koketiraju sa fašizmom. Ako dobiju Republikanci nadam se da će možda moći bar malo da smire situaciju na međunarodnom nivou, ali nisam ubijeđen ni u to. More bit bidne, al ne mora da znači.

  12. jel ima nekih primera gde se to vidi kako je more naraslo il je samo neki mejmun na osnovu pretpostavki izbacio

    K A L K U L A C I J U
    A
    L
    K
    U
    L
    A
    C
    I
    J
    U

  13. Ja podržavam Kamalu, jer mi se čini kao uljudniji kandidat i generalno podržavam stvari poput zdravstva, školstva, itd... tih nekih socijalnih davanja i ne volim stranke koje koketiraju sa fašizmom.

    sig je bilo lepo 90ih kacu te demokrate bombardovale. Zamisli neke sto koketiraju sa fasizmom da to urade kuku

  14. brt ponekad se pitam sta bi bilo sa nama da nam nije uvedena demokratija

  15. Ako nisi znao, raspadu Jugoslavije je možda značajno doprinio republikanac Regan. On je zavrno česmu i kreno ekonomski da sakati Jugoslaviju, zato što se nadao da će na taj način je natjerati da se okrene od komunizma, itd...

    A druga stvar, OK, jesu oni bili na vlasti za vrijeme bombardovanja, to stoji, ali ne možeš zbog jedne istorijske epizode formirati mišljenje o cijeloj stranci. Nas je bombardovala Amerika, a ne demokrate. Postojao je kod njih solidan konsezus o tome. Nisu ni republikanci bili protiv.

    A ni mi nismo baš bili cvjećke u svemu tome. Lično mislim da bez obzira na sve što se na Kosovu dešavalo, bombardovanja ne bi bilo da nismo već bili debelo zasrali u Bosni i Hrvatskoj. Na kraju je neka kap prelila čašu.

    Ti znaš da se ja sa Pliduom prepucavam po nacionalnoj osnovi i branim interese Srba, ali znam šta se dešavalo jbga, i ne podržavam... bile su tamo i neke Srebrenice, Ovčare, Korićanske stijene, jbga... nije nam to trebalo.

  16. K A L K U L A C I J U

    Ne znam jbga... do sad je poraslo svega 15 do 25 cm, teško je to i izmjeriti ako uzmeš da imaš talase, plimu i osjeku, itd... Al vjerovatno postoje neka mjesta na kojima se može izmjeriti. Ne mogu da vjerujem da i u ovo sumnjaš.

  17. Evo ovdje je objašnjeno... mjere satelitima:
    https://climatekids.nasa.gov/sea-level/

  18. Ti znaš da se ja sa Pliduom prepucavam po nacionalnoj osnovi i branim interese Srba, ali znam šta se dešavalo jbga, i ne podržavam... bile su tamo i neke Srebrenice, Ovčare, Korićanske stijene, jbga... nije nam to trebalo.

    ма да а усташама у другом свецком рату и нацистима и усташама 90их и муџахединима је све што су радили требало е мој јово хвала богу никад нећеш ништа схватити и вртећеш се у круг док вукајлија постоји
    држи се ти камале то је за тебе

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.