Prijava

Gde je Melk sa novim ispadima LOL

Hoćule, znači i ti malo sumnjaš u nauku, čim si se odlučio za Kineza a? Priznaj lepo, nemoj da mi pričaš ono - nije bitno koja je :).

Ajde ostavi Melkijadesa na miru

E Ejduse idi broji sebe rimskim ciframa.

Jeste jeste, čitao si ti malo vidim ja. Nego nećeš da ispadneš poremećeni antivakser.

Trifors sad se bas solidno gubis bukv te je zap zakopao aj nemoj vise pls

Tek sad vidim, na ovo mogu da ti odgovorim jedino kako ja lično vidim situaciju sa Zapatom, dečko je ok skroz bori se spasava živote, prošao je kroz pakao ali takođe kako i sam kaže prati protokole i radi šta ga plaćaju doduše tako i treba u ozbiljnom društvu, svakako da je to isključivo njegova lična stvar. U mojim očima ipak ne mora biti merodavno sve što kaže jer u situacijama napetosti i konfuzije dolazi se do raznih zaključaka, a tako se ne odaje počast naučnim metodama izvođenja istih zato smo se i složili da se test grupama može stvoriti nekakva realna slika o tome da li nešto radi ili ne. Eto voleo bih da znam da li npr produženje QT intervala izaziva isključivo Hidroksihlorokvin ili su još neki faktori u pitanju, to (možda, za sada) ostaje nerazjašnjeno, sve više i više podataka proisteklih iz mnogih analiza u raznim zemljama svakako izlazi u javnost i to je ono što ja delim, znate da to radim odavno i znate zašto to radim jbg

U mojim očima ipak ne mora biti merodavno sve što kaže jer u situacijama napetosti i konfuzije dolazi se do raznih zaključaka

Haha sjajno si se izvadio, Zap konfuzan i napet, korona predugo traje ne moze se izdurati, vec 6 meseci umesto antibiotika pacijentima daje pez bombone i belezi rekordan broj izlecenih.

Ne znam po meni isuvise smela izjava prepuna rekla-kazala moze bit' pretpostavki.
Ja licno npr nisam primio vakcinu nit nameravam ali recimo ne bih se ni u ludilu ovako upinjao da odgovaram druge ili reklamiram neku alternativnu metodu lecenja, jednostavno je ovo previse ozbiljno da bih glumio nekog web doktora i mesao se u nesto sto nije moj fah i u sta se apsolutno ne razumem.

Dobro jebem mu mater pa zar primarna namena ovog foruma nije deljenje informacija u kakvom god smislu i kontekstu - od sopstvenog mišljenja do napušavanja stratimira kurcem? Ti ako se ustručavaš od toga onda samo čitaj i ne piši ništa jbg šta da ti kažem

Paaa kao sto rekoh ovo je previse ozbiljno za to, ja licno ne bih smeo, eto procitaj ogradio sam se. Mislim ne kazem da ce ne znam zhajk da pojede sapun ako neko napise da cuva od korone ali ono..

Haha sjajno si se izvadio, Zap konfuzan i napet

Pričao je o situacijama sa najtežim slučajevima ovde

godinu i po dana sam bio zaduzen samo za najteze kovid pacijente. Oni koji iziskuju niv, high flow i intubaciju. Lakse nisam lecio.

Ne znam za tebe ali meni bi svaki dan na poslu samo bio konfizniji i napetiji eto doteralo ga da je hteo da se rokne jebeno

Previše je ozbiljno i ako se ništa ne napiše i ako se neke stvari prećute i puste kraju iz straha da će te ceo forum okarakterisati kao šizofreničara, ali meni iz nekog razloga zapade ta uloga i eto

Nema on muda ni za to

Mladi se ne vakcinišu dovoljno sada kad konačno smo prodisali malo. Što znači da nas opet čekaju horori od oktobra. Nauka je neumoljiva. Samo i isključivo vakcina su izlaz iz ovog sranja.

Koliko si teskih klinickih slucajeva imao kod vakcinisanih pacijenata

Kad sam bio na ispomoć u kruševačkoj bolnici, jednom imao malo više vremena i rekao da ispitam sve u intenzivnoj o njihovom vakcinalnom statusu. Tad je bilo 45 ljudi u intenzivnoj, ful revakcinisan samo jedan. Ostalih 44 nisu bili vakcinisani. Pomrlo možda 85% njih

I taj jedan se izvukao, u intenzivnoj je bio iz hirurškog razloga (morao da bude tu jer je pozitivan jbg), pluća bila ok.

To su po meni, neumoljive brojke. Ja nemam razlog da lazem, niko me ne placa, meni nije u interesu da kovid traje

Ja primio drugu dozu fajzeruse u petak. Prvu dozu nisam bukvalno ni osetio, posle druge me bolela ruka do juce plus sam imao blagu temperaturu prva dva dana. Sve u svemu, nista strasno, zaista.

Mladi se ne vakcinišu dovoljno sada kad konačno smo prodisali malo. Što znači da nas opet čekaju horori od oktobra. Nauka je neumoljiva. Samo i isključivo vakcina su izlaz iz ovog sranja.

A kako brate, ako imamo recimo 40% vakcinisanog stanovnistva, plus jos jedno par stotina hiljada ljudi koji imaju antitela jer su prelezali, zar ne bi nekom prostom logikom moralo da bude dosta blaze u oktobru? Tim pre sto su se matorci u visokom procentu vakcinisali.

tj. ne blaze nego sto je sad, ali blaze nego sto je bilo u decembru ili martu recimo

Pričao mi jedan taksista koji je zaglavio u Novom Sadu kako je prebačen tada u crvenu zonu nakon testiranja, nije mu rečeno da li je pozitivan ili ne. Naravno pre toga je potpisao gomilu nekih papira koje nikada posle nije video, našao se u sobi sa čovekom koji je upalu pluća zaradio tako što se isprskao ladnom vodom sa creva, ali su mu ovi rekli da je korona i sve lečili tako po protokolu nikog ništa ne pitaju. Taksistu su kasnije prebacili u Petrovaradin i odatle ih je preklinjao da ide kući nije hteo više da se jebava, pustili ga uz lokalni nadzor i karantin i na kraju sve bilo ok. Ovo je jedna od mnogih priča e sad Zap ti budi iskren pa reci šta se tu sve potpisuje leba ti, jel ona fora kao daješ im apsolutni autoritet da te kljukaju čim god ili šta?

Pa nisam epidemiolog, oni se bave tim matematičkim modelima, gde trenutni broj vakcinisanih nije dovoljan. Sad treba udarnički vakcinisati mlade, kad je mirno, stimulisati ih maksimalno, uraditi kampanju, neku prijemčiviju njima