Prijava

N95 ima filter jesi je nosio nekad?

ja ne znam kako tebi fali bas toliko zdrav razum da poredis jednu masku koja je bukvalno suplja sa svih strana i cilj joj je da spreci kapljice i paru iz usta da ide daleko i drugu koja je industrijska i sluzi da spreci da udises isparenja i kazes ova prva te vise gusi.

pa jeben zdrav razum ukljuci. ne treba puno.

ove sa filterom se ne koriste kao epidemioloske maske, to je za farbare.

ove hirurske maske, jesu kerov kurac za sprecavanje virusa u prostoriji gde isti ljudi ceo dan, al valjda je logika bolje i to nego nista, ako se zakaslje neko bar ce malo manje da rasiri kapljice oko sebe.

jesu tezak smor za nosenje, idu na kurac, verovatno ne rade bas, al ti uzmes i nadjes argument da te guse. ko sto se plasis igle pa nadjes argument vakcine mnogo nesto opasne.

al dobro, sto rece gambi imas 20 god, nije da si neko olicenje razuma i promisljenosti

Dečko je bolid i ne treba ulaziti u polemiku više s njim. Odustajem. Nek zarazi kog oće.

brate zapata da l ce biti ovog delta soya i kad, da znam kad odmor da isplaniram da l da pozurim sad u julu vec itd.

ali bukvalno sve moze da bude argument protiv hirurske maske. ne radi najbolje, suplje. izgleda lose. zulja usi. grebe nos. magli naocare. generacijsko prenosenje iste maske kroz porodicu i na drugare jer jebi ga zaboravio si pa podelis jos gore bacile od kovida. generalno nehigijensko ponasanje. kvarimo prirodu proizvodnjom maski sto bacamo.

znaci bukvalno imas 10000000 argumenata za koje moze covek da se uhvati i da kazes, ok jeste al ovo/ono, a ti jok, vatas se za najparanoicniju policu, more jok, oce da te uguse.

sve tako.

kako bre zivis sa tim konstantnim strahom da neko stalno hoce da te zajebe nesto, da te ubije, da ti naskodi, a niko ziv da mozda hoce da ti iskreno pomogne? pa da ga jebem dal nekad malo ne spustis gard da kazes upickumaterinu pa i da oce da me zajebe nije vredno tolkog cimanja.

da ga jebem jel niko u zivotu da ti pomogo nesto, da te zagrli bar, da uradi nesto za tebe da kazes, ok nisu svi demoni aj mogo bi i ja nesto da uradim za druge, da ne mislim da su mi svi neprijatelji, nista.

uzmi to probaj malo, ako vec otvaras cakre i trazis smisao zivota i da budes jedan sa prirodom i ta sranja.

tronozac iz britanije za sad, iz onog sto sam ja cuo: delta soj je dosta zarazniji, ali i dosta blazi od orginalnog kovida, sto znaci da je svakom novom mutacijom virus sve vise ljudski a sve manje stran, sto je donekle kako funkcionise priroda.
doduse... mozda je blazi zato sto su ljudi vakcinisani, ali verovatno nije samo to, posto i simptomi kazu da vise nisu ono gde ti agresivno napadne nerve u nosu pa nemas vise ukus/miris, nego standardna kijavica, koja jebi ga, kao i ovako moze da predje u upalu pluca, al nije bas toliko agresivna kao orginalna verzija.
optimista sam.

Tronožac brt, dolazi sig delta, bez ikakve sumnje, ja se nadam sto kasnije, da stigne jos neko da se vakcinise, ali dzabe se nadam, debili smo kao narod. Idi sto pre na odmor, dok mozes. Avgusta kreće, i to sam maksimalno optimističan, bukv moze i za 10 dana

Celt, pricamo o ovom virusu konkretno a cinjenica je da lekari i strucnjaci pojma nemaju kako da saniraju ono sto pravi ovaj virus.
Iz mog iskustva sto sam imao da cujem od lekara i medicinskog osoblja po Srbiji je da oni tapkaju u mraku. Imaju striktnu proceduru za lecenje kovida i od toga ne odstupaju cak iako ne daje rezultate. Tj. oni ne smeju da menjaju terapiju ako nesto ne pomaze pacijentu. Nego ako ti pomogne pomogne, ako ne - nisi imao srece.

Druga stvar, evo skoro je izasla vest za eksperimente na slepim misevima i da se sumnja da je virus napravljen tj. dogradjen laboratorijski. Mislim, ja sam to znao i pre ove vesti ali vecini ljudi je potrebno neko uverenje.

Sto se tice verovanja, kako da verujes onima koji su umesani i koji direktno ulazu u laboratoriju u Wuhanu i kada su njihove veze isprepletane ko paukova mreza.

Takodje, pa te vakcine pobedise neke od najopakijih bolesti nakon 1 doze a jednu prehladu iz poznate grupe virusa ne mozemo da se resimo godinu i po dana. Moramo da primamo po 3 doze... Po meni je to dovoljan razlog za sumnju. Tebi nije jer ti bespogovorno verujes u ljude i smatras da oni sve rade u nasem najboljem interesu. Ti kazes nauka sigurno nema bolje resenje.

Mislim, ti si izabrao da kazes - verujem mejnstrimu i svemu sto oni kazu i nemam razloga za sumnju jer su oni tu da pomognu. Cak iako se pokaze da ima mnogo nelogicnosti u rupa u mnogim njihovim pricama i izjavama - ti kazes ne bi oni to nikako. Nema toliko zlih ljudi. I to je ok.

Ali ne mozes drugima da drzis lekcije sto sumnjaju u ovo kad je dokaza vise nego dovoljno. Sad sto su neki slepi pored ociju i guraju glavu u pesak to je neka druga prica.

Molim te nemoj da se vakcinises ejduse. Svi sem tebe. Molim te

E I D V S
I
D
V
S

Doktore, jel mi imamo neki prirodni imunitet ili nemamo? Mislim secam se price o kolektivnom imunitetu kada svi prelezimo ali to ste ubrzo promenili i Vi i SZO i odjednom kolektivni imunitet se pravi samo vakcinama.

Sad celt ce da kaze, nauka je to zna se sta se radi ali malo je mnogo za nekoga ko razmislja racionalno sta ja znam.

sace celt da kaze fuckaj ga ejduse

Ti imas imunitet, ne citaj nista vise na temu korone, za tebe je pandemija prosla, zivi normalno, ljubi se sa najblizima posle izlaska u masu ljudi bez maske, znaci za tebe sve normalno.

Pa ne, kako ti to objasnjavas? Ozbiljno pitam.

Normalno se ponasaj, cesto posecuj roditelje i baku bez maske. Ako neko slucajno dobije temperaturu, NIKAKO kod lekara makar 15 dana samo kući i čaj od kamilice. NIKAKO masku da nosiš ni ti ni tvoji. I NIKAKO da se vakciniše niko od vas. Obecavas?

ejduse valjda ti je do sad ocigledno da je zapata deo establismenta i krljavi mason, neces dobiti odgovor.