Prijava

Msm u bosni, srbiji i to. Ne u americi

I jedino muslimane bosanske nije blam da sebe zovu bosanci

čovek je onakvim kakvim se oseća. ako ostali nisu pali na muslimansku propagandu "mi smo svi bosanci", i kažu da su srbi ili hrvati, onda su srbi ili hrvati. a znas li zašto su srbi ili hrvati? jer su taj region u starom veku naseljavali srbi i hrvati i sticajem političkih okolnosti osnovali svoju zasebnu državu. naravno, to je bilo pre nego što su se neki od njih poturčili. savetujem ti da istrazis istoriju bosne, iako kapiram da ces ignorisati sve što ti ne odgovara jer si iz mešanog braka i zato guras te ekstremno levičarske stavove. a ta tvoja izjava što je bombi citirao je komunistička. bolje fašista nego komunjara.

ne, izjava je fasisticka, kako mozes bilo kome osporavati pravo na izjasnjavanje...

ma oboje, mislio sam jer su komunisti gurali to "mi smo svi isti". jesmo kurac. zglavkar, ne moraš meni da veruješ, dodji lupam u novi sad i reci mađaru/slovaku/ciganinu iz novog sada da nisu mađar/slovak/ciganin već SRBI jer su oni GRAĐANI SRBIJE. koji kurac.

I jedino muslimane bosanske nije blam da sebe zovu bosanci

zato što su upravo oni gurali muslimana iz sarajeva koji svaki dan uči dove kao klasičnu sliku "bosanca". i onda se zglavkar čudi zašto srbi iz republike srpske neće sebe da nazovu bosancima lol. nama je svima čukundeda živio u osmanskom carstvu, da nije bio osmanlija možda?

Građanin države Bosne i Hercegovine je Bosanac, ne Bosanski Srbin / Hrvat / Bošnjak.

Ти друже не разумеш или се правиш да не разумеш разлику између грађанина као политичког субјекта и етничке припадности. Нико не негира да су сви који живе у БиХ "Босанци" у смислу да су држављани БиХ, то је готово белодано јасно. Сад, да ли је "Босанац" адекватна скраћеница за "држављанин Босне и Херцеговине" друго је питање.

Али, колко сам успео да те разумем, ти тврдиш више од тога - да су сви (или 99%) људи који живе у БиХ етнички Босанци? Да је бити Босанац нешто као бити Србин, Хрват, Бугарин, Грк, Рус, Немац...? Ако је то оно што тврдиш, ти онда очигледно не разумеш неке ствари око тога како "етницитети" настају и како се мењају. Етничка припадност није непроменљива метафизичка категорија на коју је свет подељен, већ једна флуидна категорија која првенствено зависи од тога да ли има довољно јаку групу људи која се тако идентификује.

Ако су Босанци етничка група, онда да те питам пар питања: којој етничкој групи припадају Бошњаци/Муслимани из Санџака? Јесу ли и они Босанци? Или Срби? Или можда сви у Србији припадају етничкој групи Србијанаца?

U sandzaku su srbi sa hromozomom manjka

Kratka istorija: 2/3 Kosova je pridodato tadašnjim Albancima od nekadašnjeg Rimskog carstva kao pokrajina, nisu se bunili.
Kasnije im je oduzeto, nisu se bunili.
A sad je oteto.

"Bosanski Srbin" ili "Srbin iz Bosne" je ratna tvorevina isto kao i "Bošnjak"

Prije rata svi bili Bosanci a sad niko u Bosni nije

I što je možda najgore pravoslavci u RS kažu da govore "Srpski" iako govore ijekavicom

Svi koji pljuju svoje komsije, treba da znaju da mrznju na Balkanu nije posejao narod, vec crvena udbaska gamad sa svih strana, zarad svojih bednih interesa

http://www.reactiongifs.com/wp-content/uploads/2013/10/tom-delonge-wtf1.gif

zar nije jugoslavija pokušala isto da uradi, nazivajući sve nas jugoslovenima?

Не (изузев периода 1929-1934, а заправо и краће). Поготово не комунистичка, где је изјашњавање за Југословена по националности сматрано антисоцијалистичким и антијугословенским, и где су пописне комисије активно радиле на томе да обесхрабре људе да се изјашњавају тако.

(otac Hrvat keva Makedonka pravoslavna)

Сад знамо зашто навијаш за Партизан.

Srbijanac je rec koja ima znacenje samo za bosance

И Војвођане.

čibe komunjaro, nije ti ovo Rusija 1917, dosta ste jahali

Never forget da arkanoidni kardašijani ispod rajka mitića potiču skosova

just sayin

Jel bi ovom narodu konačno porasla muda ako bi firer potpisaao priznanje to mene interesuje

bul-shit sto bi rekli amerikanci.

jeste, razgovori medju zvanicnicima izgledaju tako sto predsednik potpise priznanje i to kao reseno, kurac moj.
prvo, nije niko debil da ne zna da je to pitanje sto mora da se resava kroz parlamente, referendume kurce palce, nego stoji tu kao aj ako izdejstvujete to, dobijete ovo ili ono, sto ce da prihvate, pa ce priznamo referendumom, skupstinom ili necim, a ovamo ce da prica kako se nas vladar, koji ima svemoguce pravo da radi u nase ime kategoricno odbio da potpise predaju kad mu nudili, sto mu nisu ni nudili jer on nema nikakvo ovlascenje da potpisuje kurac. ne zivimo vise u doba monarhija.

jebem ti rijaliti i naivan narod, naviko na vladare i to ti je.
takvi debili i odu tamo da pregovaraju. verovatno im ponude baksis i prodaju sta im se kaze.

U normalnim okolnostima da ali mi trenutno nemamo parlament posle 2 meseca posle izboraa gde je jedna stranka osvojila apsolutnu većinu
Toliko o tome koliko je to važna institucija trenutno u srbiji lol