Prijava

Pa to, Zapata. Za Albance, Kosovo je odavno završena priča, drugo nije u redu da zbog mase srpskih budaletina strada nečiji auto sa srpskim registracijama u lupam, Švajcarskoj, da sevaju noževi po diskotekama, provokacije na sve moguće načine i tako dalje. Kakav takav suživot i mir je bolji od bilo čega drugog

Uticaj bilo kakvog kosovskog "rešenja" na američke izbore biće smešan.

Pa ne znam bas. U kampanji 2016 je spoljna politika bila jedno od vaznijih pitanja. Tad je bila islamska drzava najbitnija, ali svejedno. To je bila kampanja gde si imao dva pretendenta na mesto predsednika, i pricali su o tome sta bi uradili. Sad ces imati situaciju da Tramp prica sta je uradio, a osim ambasade u jerusalimu, gde je stao na stranu izraela, i to, nema nesto spec da je uradio.

Njegova politika se bazirala ONI TROSE NASE NOVCE NE DAM NOVCE, DI SU NASI NOVCI. I "izlazaka" iz svetskih organizacija.

https://www.washingtonpost.com/news/monkey-cage/wp/2016/01/26/will-foreign-policy-be-a-major-issue-in-the-2016-election-heres-what-we-know/

Ako je bilo prakticno glavno pitanje 2016 kapiram da ce biti vazno pitanje 2020.

Proradio nigga u Dionisiju, bravo

ali činjenica je da se sve češće spominje to pitanje pregovora

to kod nas u srbiji. nigde u drugim vestima se to vise i ne postavlja kosovo kao neki problem, tako da ovo sto zapata kaze, bilo kakvo "resavanje" ili neresavanje ili statiznam ima vrlo limitirani efekat.

Nepriznavanje Kosova je oduvek bilo kao uzdržavanje proliva. Što kasnije opuštiš sfinkter, to bolje... kad si na klozetu najbolje, kad si u guzvi nekoj najgore, pa kolko izdrzis prijatelju.. mi smo izdrzali 12 godina, sasvim ok za jednu banana drzavu i uzevsi da tamo imamo uticaj kao sto rukavina ima uticaj na igru repke, nikakav. E sad dal je dobar trenutak jebes li ga

A kosovo je svakako failed state, i bice im jos gore, cak ce i brze propasti jer imaju jedno 10ak warlordova koji drze celokupnu zemlju, i presiromasno stanovnistvo. I oni se masovno sele ali masovno, i nemaju nameru vracati se. I kultivisu se prilicno, globalizacija, sve manje ce biti onoga "deset brata rade u svici, salju pare jednom na kosovo". Bolece ih kurac. Besa i te spike... svi smo konzumenti jedne iste zapadnjacke kulture koja forsira individualizam...

da nije korone i BLM ludila, resavanje tupavih Balkanaca bi bio sjajan achievment unlocked za Tramparu i dosta poena (mozda tri četiri elektora lolo ipak su Trampari blue collar šljakeri bili i biće fokus. Demsi bi malo više forsirali da su resili kosovo)

Ovako, slabije. Boli kurac javnost za neke tamo, ladno brane svoje radnje puškama od riotera

zapadnjacke kulture koja forsira individualizam...

stas bunis kad si i ti deo te kulture? oduvek nam je i bila prirodnija ta domacinska kultura kao narodu, svoj na svome i slicni kurci, nego smo jeli govna sa komunizmom pa smo se izopacili.

(znam da ne kukas, nego da nastavim).. sve te sto kukaju na individualizam/humanizam bi poslao u japan i tako negde, al ne ono kao turistu ili piksija kog gledaju kao neku egzoticnu zivotinju, nego da ti je karijera (negde i zivot) odredjen sa 7 godina, i to ces da radis celog zivota svaki dan, celi dan, i moraces da slusas i da se saginjes pred starijima kolko god da su ocigledno gluplji, i ako se i na sekund opustis i pokazes svoje pravo lice, celo drustvo ima da te se odrekne, ukljucujuci porodicu, roditelje, zenu i decu, ostaces na ulici ili u ludnici jer si drugaciji.

srpska kultura je duboko humanisticka i individualisticka, silom prepravljana da bude kolektivna. otud i tolika kriza identiteta kod svih

Sa te strane, zajeban je život na Zapadu. Navikne se čovek brzo na dobre stvari, i zaboravi sve ono loše... Da ne kažem sad, domovinu. Generalno, počne više da se povezuje sa samim sobom i svojim ličnim potrebama, prestaje da razmišlja globalno, što je u neku ruku, čar nemaštine... Mada, čovek je gori od životinje, svakakve uslove života može da podnese... Ako je Sahara nastanjena, zašto ne bi bio bilo koji kraj na planeti. Što ne volite gastarbajtere, pa sa razlogom...

srpska kultura je duboko humanisticka i individualisticka

Izvini, ali moram da se nasmejem :)

sto? nije to samo kao sto zamisljamo da je u americi. cela juzna evropa dosta slobode daje ljudima, i dosta vise nego na drugim mestima na svetu se gleda da li su necija "osecanja" u redu. kolko god se cinilo da nije, recimo mnogo je vise od severne evrope. da ne pominjem istok.
to je po meni individualizam u principu.

da, ako neko ne stima bas, uzmes pa malo prilagodis drustvo njemu, a ne obrnuto.
ne znam, verovatno o drugim pojmovima razmisljamo kad kazemo individualizam.

Šta čoveku uradi 10 godina u Švici... I onda dođe ovde, pa mu ukradu džipa fazon. Ili obiju gajbu i odnesu sve grifone sa kapije

Individualism is the moral stance, political philosophy, ideology, or social outlook that emphasizes the moral worth of the individual.12 Individualists promote the exercise of one's goals and desires and so value independence and self-reliance3 and advocate that interests of the individual should achieve precedence over the state or a social group,3 while opposing external interference upon one's own interests by society or institutions such as the government

ovo ja gledam kao individualizam. ono sto je u nasoj kulturi a protiv cega se svojski borimo jer gledamo svedjane i nemce i mislimo da ce to da nam donese srecu.

ne ide vucic negde ako postoji mogucnost da ce biti sranja.samo ako je sigurica dobit za njega licno.prosto je sve to.
ide on-neka limunada
posalje nekog drugog-mogucnost sranja.

brate, gde ces vecu naciju individualaca od mesta gde bukvalno svako gleda ako moze da se popisa nekako po drustvu?
i umesto da smo gradili drustvo na tome, kao recimo italijani/amerikanci/spanci i slicna "ciganija", mi pokusavamo da budemo rusi ili nemci.

Može on da šalje koga hoće, odgovornost za takva pitanja i konačnu odluku uvek ide na predsednika države... Ja bih to prosledio parlamentu, a oni neka proslede na referendum. Što bih ja vadio kestenje iz vatre, ionako koliko god to dugoročno da bude dobro po sve, gađaće me kamenicama

kad pominjes svajcarsku - ona je neka vrsta suprotnosti. kod njih se do besvesti cepa individualizam, od politickog sistema, ekonomije pa do pojedinca, a paradoksalno kao drustvo su manje individualni od nas.
valjda je drustvo malo prilagodjenije pojedincu pa se ne pojedinac ne buni protiv drustva.

Najgore što se ne zna ko je gori bukvalno, od tih što kenjaju, Celte... To vide, a ne vide sebe i svoje bližnje, svoju okolinu, svoj grad, svoju crkvu, svoju državu, kakav odnos imaju prema njima...

Svi su svesni da je Kosovo komplikovan problem i da je tesko onome ko mora da se sa tim bori. Da je vucic normalan, da nije poremeceni bolesnik, cigan i lopuza, imao bi plebiscitarnu podrsku Srba za sve. Ovako jbg.

Svakako ti niko ne može ništa ako si plemenita duša, to budi siguran i to i čuvaj i neguj kod sebe, zalivaj...