Prijava

Srpska kuhinja brat bratu najgora u Evropi...
Moooozda smo bolji od nemaca, ali oni pa imaju Curry wurst

Nasa je vise zivotinjska nego gastronomska, kolko da ne lipses...

imamo ok etno restorane, čiji meni jeste da nije 100 posto au-toch- to-nous (dua lipa vrh piče) ali ima svoju notu koja ga odvaja od sličnih kuhinja.

Opet, kaskamo za makedonskim i grčkim etno restoranima, bolji svakako od Bugara, Hrvata, pa i Bošnjaka koji imaju samo ćevap najbolji. Govorimo o regionu.

Svakako mislim da je italijanska kuhinja najuticajnija, a da je najlepša arapska

a da je najlepša arapska

الحمد لله

Коначно паметан човек

1. Partizan
2. Sabac
3. Voleo bih da kazem netrpljenje neslobode i diktatora, ali trenutno je situacija takva da je kod mnogih netrpljenje gladi ispred netrpljenja diktatora.

pojma nemam, sta jedu arapi?

slanine i luka od kamile

od kulturno vrednih stvari, generalno ovo sto ste svi rekli, osim bombasa.
od materijalno vrednih stvari... imamo relativno skolovano mlado stanovnistvo (kakvo god moze da izadje iz skola kod nas), jer je nepismenija bumer generacija ukapirala da je to bitno. nije prosek na nivou najrazvijenijih zemalja, ali je dosta vise od zemalja sa kojima smo ekonomski tu negde.
to je zato sto je vecina (koja ipak odlucuje) i dalje matora, a tu i ima dosta neskolovanih. vuce sve to polagano na dole prosek - trenutno maltene odgovara da se rusi kvalitet obrazovanja, ako hoce da se odrzava sistem koji se drzi, i to je sranje.
imamo isto i dosta plodnog zemljista da se uzgaja sta god ti padne na pamet otprilike. to mozda moze da bude bitno u slucaju da dodje do neke apokalipse, ovako nije neko bogatstvo vise danas.
isto i za vodu vazi.
pa i stanovnistvo, imamo kulturu da lakse podnosimo teske situacije, uz zrtve u odnosu na par drugih kultura sto sam video. numemo kad je opusteno da se organizujemo.

u principu, znatno bi uznapredovali u odnosu na sve (manje najebali) ako bi doslo do neke globalne apokalipse... jebes ga.

3. Voleo bih da kazem netrpljenje neslobode i diktatora, ali trenutno je situacija takva da je kod mnogih netrpljenje gladi ispred netrpljenja diktatora.

Буквално смо сваког домаћег диктатора трпели до крајњих мазохистичких граница.

ja bi to preformulisao u srbija je nešto najvrednije što beograd ima

-piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano.
najjača stvar ubedljivo i vrlo pametna.

Sviđa mi se što i pored teških uslova ljudi nekako nalaze smisao dok se trude da organizuju koliko-toliko pristojan život.
Čini mi se da se u Srbiji među običnim stanovništvom postepeno razvija solidarnost koje na Balkanu nikad nema dovoljno. To je za pohvalu.
Što se kulture tiče, imamo mnogo dobrih književnika, glumaca, muzičara…
Pojedinac će uspešno učestvovati u rešavanju nekih kolektivnih pitanja ako ume da pomogne određenom kolektivu da krene napred uprkos preprekama.
Najlepša turistička atrakcija je sam Beograd koji može da ponudi mnoštvo raznih vrsta zabave.
Neki ljudi su rekli da im se ne sviđa što Srbi prave veselja čak i kad im vreme nije, a meni se to možda najviše dopada. Našem narodu izgleda ne treba povod za slavlje, jer to slavlje permanentno traje i ne prestaje, lol…
Neki moji poznanici ne izlaze iz kafana/diskoteka/kafića…
To je valjda neki oblik kolektivnog odbrambenog mehanizma.

nije najgore sto srbija ima,vec najvrednije.

Čini mi se da se u Srbiji među običnim stanovništvom postepeno razvija solidarnost koje na Balkanu nikad nema dovoljno.

Ја баш мислим да је солидарност једна од оних особина коју смо раније имали у великој мери, а која се постепено губи. С времена на време бљесне неки моменат који покаже да још није клинички мртва, али трендови иду ка томе.

Što se kulture tiče, imamo mnogo dobrih književnika, glumaca, muzičara…

Књижевника великих нажалост немамо више, ја не знам ни за кога данас ко би могао макар да се упореди с Андрићем, Црњанским, Селимовићем или Нушићем нпр. Можда ће се и наћи неко ко је баја на регионалном нивоу, али на европском и светском смо кита, рекао бих. Није да сам експерт за савремену српску књижевност, додуше, тако да можда и грешим душу, али сумњам. С музиком смо курац од овце, да се не лажемо. Глума (тј. театар и филм) су вероватно нешто у чему су Срби најјачи од свих културно-уметничких делатности. Ваљда јер смо преваранти у души, не знам, али српски филм заиста има неки шмек. Несрећа је што много наших добрих филмова (и представа) захтева одређену упознатост с историјом и менталитетом ових простора. То је у великој мери ограничило наш успех на светској сцени. Неке сцене српске кинематографије су за мене светски класик.

Глоговац у "Метаморфозама" у ЈДП-у или у "Хадерсфилду" је нешто што ће се за 50 година изучавати и о чему ће се писати радови, убеђен сам.

Hadersfild je do jaja film u svakom smislu, jedan od jaaako retkih domacih

Ako govorimo o duhovnim vrednostima, čini mi se da su Srbi slobodoljubiv narod koji je razvio specifičnu istrajnost u teškim istorijskim momentima.
Dopada mi se što je srpski inat u suštini povezan sa optimizmom, a sam inat se uglavnom svrstava u destruktivne kontekste.
Mislim da su Srbi takođe razvili takozvanu "umetnost improvizacije" kad je reč o svemu: o visokoj kulturi, o radnom veku, o običnom životu, itd...
Drugim rečima, oskudna materijalna sredstva se nadoknađuju moždanim naporom koji treba da formira formulu za prevazilaženje problema.
Takođe ljudi su spontano uspostavili šaljiv odnos prema problemima, a humor je poželjan u svakom društvu.

Aj da izminusiramo ovog debila da ga oteramo sa foruma

Jel ovo JTU 2020 edišn?

Otprilike, doprinesi ljubi brat