Prijava

Za normalan život je dakle dovoljno da praviš više nego što trošiš

Ovo je lep tldr lepo si srocio. Definicija normalnog/pristojnog je veoma individualna i zavisi od prihoda, sto povlaci sa sobom i stil zivota koji je refleksija prihoda u neku ruku

Сантјаго Коровјов
I mož kenjati kako jedem govna,

ali ti stvarno jedes govna

Eru

Ne kenjam ja, nego je problem što gledaš iz ugla nekoga ko živi sa 250e i tripuješ da je 200 dinara za burek ili 250 za pljeskavicu i dvolitarkom Zaječarca dnevno preterivanje sa hranom i pićem. Ček da doguraš do 300, pa da otkriješ čari vešalice za 310 dinara, pa ćemo onda pričati.

Dobro reme nije poenta ismevati tudje prihode ovde nemoj srati

Dok nisam imao para, nisam imao pojma koliko je do jaja recimo biftek pred kraj prženja politi dobrim burbonom, al' sada znam primera radi

hahahaha top

Ne ismevam brt. Samo prozivka radi folklora brt.

Inace si u pravu Reme sve, ja kad se setim da sam u srednjoj imao 100-200 dinara na dan, bukvalno ne znam kako sam za te pare i pusio i jeo i jos da mi ostane

Bukvalno sad ne znam kolko bih detetu dao za skolu srednju kad bi islo sad

a kenjas mnogo brate nevezano za bilo kakve prihode samo ti to ne vidis jebiga jer si tanak vrat iz kruga dvojke ali dobro

Bukvalno sad ne znam kolko bih detetu dao za skolu srednju kad bi islo sad

Al realno, jebeno je nerealno to iz ove perspektive.

Eru Ilúvatar
a kenjas mnogo brate nevezano za bilo kakve prihode samo ti to ne vidis jebiga jer si tanak vrat iz kruga dvojke ali dobro

Šta je konkretno netačno u ovome što sam rekao?

ali dobro oprosticu ti ove uvrede posto si mi onda rekao za flammkuchen to pravim cesto da jedem fino je
ma nista hahah malo se remenjaca oseti u vazduhu posle biftek spike, nisi jedini probao jbg

Poenta cele priče je da je prilično tačna ona stara narodna "pop kad ima maslo, i muda maže". Što više imaš, veća si stoka, i to je normalno.

E kad se sad setim nekih svojih misljenja/stavova iz srednjoskolskih dana ili ranih dvadesetih mnogo me blam, tipa mislio sam da samo kriminalci i burzujska deca imaju kinte da svaki dan sede u kaficu lol, da je luksuz jesti pljeskavice/pice cesto, osecao se kao dzek kad ostavim baksis 200din negde itd, zivot ti jebem

Kapiram da je svakom coveku malo ono sto ima, jer shodno prihodima rastu i zelje, pogotovo kad je covek zeljan, sto vecina nas jeste u neku u ruku i u nekoj meri. Sa 600 evra prezivis mesec skroz lagano ako imas svoj stan od 40 kvadrata i fiat punta i nosices onu tresu od plastike sto nosi bombas. Kad ti naraste plata na soma, vozices lupam golf peticu i nositi nike trenerku od 10 soma itd.

Prvi biftek sam naručio u restoranu nekog hotela pre 3 godine, nemam šta da krijem. Sa puterom od bundevinog semena. Niko se nije naučen rodio

Na kraju krajeva i radiš da bi mogao da budeš stoka, a ne da bi se krpio non stop. Zajebi me skromnosti i tih sranja to je davno prodata priča da se sirotinja ne bi bunili što radi za crkavicu. Jbg. I niko ne kaže da je sramota ili loše nemati, samo da su prihodi i rashodi uglavnom neraskidivo vezani i da je nekako normalno težiti da imaš više.

Bio je srednje pečen. Krvav u sredini. Mmm

Mada ce skociti i trosenje na gluposti. Popices pivo vise u toku dana, odigraces tiket za vise para itd

Ne kenjam ja, nego je problem što gledaš iz ugla nekoga ko živi sa 250e i tripuješ da je 200 dinara za burek ili 250 za pljeskavicu i dvolitarkom Zaječarca dnevno preterivanje sa hranom i pićem. Ček da doguraš do 300, pa da otkriješ čari vešalice za 310 dinara, pa ćemo onda pričati.

Hahahahaha