Prijava

Kao neko ko godišnje obezbedi sebi u proseku po 5 pari gaća i čarapa reko bih oko 750e

Сантјаго Коровјов
Dok nisam imao para, nisam imao pojma koliko je do jaja recimo biftek pred kraj prženja politi dobrim burbonom, al' sada znam primera radi

HAHAHAHAHAHA

A sa koliko kesa u steku biste bili zadovoljni da ne morate vise nikada da radite odnosno zaradjujete bilo kako? Ne racunaju se ni pasivni prihodu nego ono koja suma bi vas zadovoljila da se tako izrazim, a mojne sad glupe spike tipa 9 triliona nego realnije koliko je to moguce

Pa da imam tanak vrat, štekao bih da mogu si priuštiti neko masnije meso tipa prasetina 600gr prelivena pivom.

A mi sa normalnim vratovima, pa štek je prevaziđena stvar.

Trenutno u Srbiji je win-win situacija uzeti nekretninu u turističkom mestu. Cene kvadrata su još korektne, a potražnja je sve veća. Nevezano za koronu sad. Zato je besmisleno stavljati pare u štek.

Kupiš par apartmana na Zlatiboru ili Soko Banji i možeš u penziju.

I onda prođe korona i ljudi reše da idu u Grčku i Bugarsku, i Tilmo opet seda za volan.

Tilmo, ti sa onom bugarskom lobanjom da ti nije kulenmobila, mogao bi da radiš jedino kao nadničar na polju malina, tako da mož da budeš zadovoljan svakako.

Dok nisam imao para, nisam imao pojma koliko je do jaja recimo biftek pred kraj prženja politi dobrim burbonom, al' sada znam primera radi

hahahaha

zbog ovog nam treba neka tema tipa "buržujska spika".

Thilmo
Muż, žena, dete. 150 hiljada je skroz ok.

Recimo da je kod mene ovakva situacija, nešto malo bolja. Sasvim je ok ako imaš rešeno stambeno pitanje i nemaš kredite (bilo za stan, kiriju, keš krediti...). U tim kreditnim varijantama - malo je. Može se otići na letovanje i još neki odmorčić pride, voziti polovan auto, izaći jednom nedeljno i kalkulisati sa ostalim troškovima. Ali nikako opušten da budeš.

Ispašće da je onaj san o (realno ništa posebnoj) plati od 1000€, pa puta dva, stvarno minimum za nešto opušteniji život. O Beogradu govorim, kapiram da bih na drugom mestu uštedeo barem na gorivu i da škole glume, horovi, sportići i tako neka čuda ne koštaju isto kao ovde.

beograd je po meni preskup grad.
kad vidim cijene u BG nije mi jasno kako ljudi tu opstaju sa prosječnim primanjima.

Lalo Salamanca

Cini mi se, srecniji sam bio kad sam primao onu studentsku stipendijicu od 5k mesecno.

to je zato što si bio mlad i na faksu.
svima nama je stipendija bila najslađa para.

Pa prosečna primanja su veća nego u Vranju za tu razliku
Beograd čuva socijalni mir, ogromno je to glasačko telo to svi znamo

ma nisi ti svestan koliko dobar deo beogradjana u uzasnim uslovima zivi bukvalno za dorucak nemaju

Ali pod cenu života ne bi iz Beograda

pa ili to ili nemaju posao odakle su dosli pa bi tek uginuli tad, bas depresivno

Problem se javlja što okolni gradovi tipa Sopot, Mld, itd imaju Beogradske cene a Mladenovačke i Sopotske plate jebene

Beograd ima cene ko i svaki drugi grad u evropi... Nemackoj recimo.
Ono sto je malo jeftinije su usluge.
Kako god, ona prica tipa da u Beogradu sa 2000€ mozes da zivis kao u nemackoj sa 10000€ nije bas tacna. Recimo da je odnos, da ako u nemackoj zaradjujes lupam 3k, isti kvalitet u bg imas sa 2k.
Osim ako imas svoju kucu, to menja odnos.

Ovo za svajcarsku, singapur, norvesku, tako to gde su usluge nenormalne, moze da vazi, ali za evropski prosek, to ne.

Šta sam provalio iz gambijevog posta: masa nas u tridesetim, kasnim dvadesetim, koji imamo ok primanja- epidemijske su razmere kolko smo se preorijentisali na dostavu hrane (ili jesti napolju, sto je u koroni malo zamrlo) sto se ne isplati finansijski nimalo, i verovatno bi mogli malo vremena da potrosimo na spremanje, ali bukvalno nas mrzi jaje da isprzimo

ako kuvaš nešto kuvaj da ti bude više dana (lonac pasulja) inače je teško prežaliti trud oko spremanja hrane i poslije pranja sudova.

Upravo tako, dovoljno je u nedelju da se namužim i skuvam par jela, zamrznem i miran sam 5 dana, uštedevši 10k dinara, ali to se desilo nikad.