Prijava

Navodno ova stvarčica može da poveća IQ.
Neka istraživanja opovrgavaju to, neka potvrđuju da postoji neki mali efekat.
Suština vježbe je treniranje radne memorije, tj. koliko informacija možemo u istom trenutku držati u glavi. To bi onda, navodno trebalo da pojača inteligenciju. U suštini isti princip kao kad računaru dodaš malo RAM-a. Pomaže, naravno, al džaba ako je slab procesor i grafička.

Uglavnom trening se radi u ovoj aplikaciji koja može besplatno da se skine:

http://brainworkshop.net/download.html

Princip je da pamtiš npr. zvuk i poziciju kvadratića koji su se pojavili N koraka unazad, i kada se novi kvadratić koji se pojavljuje poklopi (u pogledu pozicije, ili zvuka); sa kvadratićem koji se pojavio traženi broj koraja unazad, onda klikneš lijevi klik ako je ista pozicija, desni klik ako je isti zvuk, a oba, ako se podudara i pozicija i zvuk. Ako nema podudaranja samo propustiš, ne klikćeš ništa.

Ja kreno prekjuče malo čačkat, odradio sam u zadnja 3 dana, svaki dan po 20 sessiona.

Kako napreduješ on ti sam povećava N (tj. broj koraka), a kad kreneš da brljaš smanji ti.
Trenutno se vrtim oko N=4...

Ako nemate pametnija posla, možete isprobat...

ovo je nešto što ću da sačuvam i apsolutno nikad da uradim

ako nađeš nešto slično za kurac okači, pitam za boxora

Ćao Ja sam Švedja zovu me tako jer sam radeo u Švedsku

JOVOR
O
V
O
R

JOVOR JEBENI

IQ moze povecati gledanje trejlera za filmove i serije.

Samo nemoj domace filmove i serije. Narocito sad kad vise ne snimaju bar neko Family Treasure nego kopipejstuju americke krimi serije b prodaksn koje su i oni batalili pre 20 godina

A ako te bas zanima ISTINA o stanju u Srbiji samo zamisli sultanat gde jedan covek odlucuje o svemu i ima moc da suspenduje i drzavu i zakone ako je to potrebno, to i naravno masovno gudranje beogradsko plus pederi plus kompleksasi i izivljavanje namesteni tenderi i tako dalje. Zlo koje priziva zlo

Mogao je da pojaca bubnjevima nekim

Makar sakom da je lupao o astal

LOL STA JE OVO JBT