Prijava

Pa sigurno nije isto.

Silovanje i ucena nisu isto.Ucena je manje grozna.

Ja se osecam jako istrolovano maestrovim postovima evo spremam poduzi post u kojem reagujem jako iznervirano

Hahahhaha sevast pa onda sta onda na primer Ivica Dacic da kaze jebote, njega svaka zena sto mu je dala picke moze da optuzi za manipulaciju uticajem. Dala mu je picke zbog uticaja sigurno nije zbog zgodnosti i lepote.

Znaci ko god je uticajan u necemu i jebe to je manipulacija odnosno silovanje?

Nije silovanje, ali jeste neka vrsta manipulacije i zloupotreba polozaja. Naravno da postoje granicni, sumnjivi i tesko dokazivi slucajevi, zato uvek ovakve optuzbe treba sto podrobnije razmotriti. Ali ima i ociglednijih slucajeva - kad recimo direktor nekog preduzeca trazi picke od zene da bi joj dao povisicu/sacuvao radno mesto/pruzio mogucnost za profesionalni napredak. I to je kaznjivo s razlogom, brt. Jer da nije kaznjivo, zasto ne bi svaki direktor bilo cega bilo gde trazio picke od svake zene koja je ispod njega u hijerarhiji (i ako odbije moze da se izvadi kako ne radi nista nelegalno i da je otera iz firme pod nekim glupim izgovorom i zaposli novu koja ce biti kooperativnija)?

I kod ucene imaš opciju da odbiješ, po cenu da snosiš posledice.
Kod silovanja je bukvalno nateravanje SILOM, prislila.
Normalno da nije isto, a šta je od ta dva možemo još uvek samo da nagađamo.

Na stranu ovaj konkretno slucaj, jesam ja otisao u kurac ili Maestro ovde stvarno prica istinu i govori sve logicno?

Ne mozes u isti kontekst stavljati manipulaciju/ucjenu i te stvari sa fizickim aktom gde zena prakticno dobije batine i nasilno joj se rade stvari koje ne zeli. Znam ljude koji su stvarno silovani (da, oba pola), neki se nikad nisu psihicki oporavili od toga, i sad treba da dodje neka koja je dobrovoljno pusila kurac da dobije visu pozicijui kaze kao "znam kako ti je brt"

Gambi nemas pojma, sevast je u pravu, legalno jeste od 14 ali uzrast drugog lica mora da bude u granicama od 4-5 godina iznad, ako gledamo na starije, oni moraju biti ista ili slicna generacija. Tako se to resava u sudskoj praksi, ja sam pravnik

Da se razumijemo, ne kazem da je traziti picke na poslu legitimno i okej, da ne treba kaznjavati niti bilo sta takvo, ali nije ni silovanje, jer ipak postoji kakav-takav izbor

Druze, ako ponudis zeni povisicu, victoria secter gace, 50 evra, mobilni telefon, tekst Marine Tucakovic u zamenu za seks, to niti je ucena niti silovanje.

Ako zapretis otkazom u zamenu za seks to je ucena i zato se treba ici u zatvor.

Niko ovde ni ne stavlja u isti kos, mujo, kao ni zakon koji predvidja razlicite kazne za silovanje i seks putem manipulacije/ucene. Takodje, jos uvek nije jasno dal je ovde rec o tipicnom silovanju ili ne. Mozda zaista jeste, ko zna. Ali u svakom slucaju, obe stvari su kaznjive (i treba da budu), silovanje naravno stroze od manipulacije.

Naravno da nije isto mujo ali ovaj lik je optuzen za silovanje od strane 5 zena koliko sam razumeo. A u svakom slucaju oba su krivicna dela, s tim sto je silovanje neuporedivo gore jer ostavlja dozivotne posledice.

Imate kz clan 178 kao i okolni clanovi, s tim sto je poslednji stav od skoro proglasen za tijanin zakon iako je to budalastina, uvodjenje dozivotnog zatvora u svetu krivicnog prava je veliki civilizacijski korak unazad

Dobro, onda okej. Nisam dovoljno iscitao o ovoj situaciji, al vec sam se nagledao komentara gde ovoga prakticno stavljaju u rang sa Tedom Bandijem i slicnima, a sad vidim pominje se da nije mozda ni bilo pravog silovanja.

Idem sad da se informisem

Gambi nemas pojma, sevast je u pravu, legalno jeste od 14 ali uzrast drugog lica mora da bude u granicama od 4-5 godina iznad, ako gledamo na starije, oni moraju biti ista ili slicna generacija. Tako se to resava u sudskoj praksi, ja sam pravnik

Ne secam se da su ovo pominjali na predavanjima ni u knjigama uopšte, jel to nesto novo? Može li citat konkretnog clana zakona koji to reguliše? Davno sam ja zavrsio sa pravnim

I can’t stess enough this:

Kaze Milena da se “silovanje” ponavljalo više puta. Ja ne znam kome treba veći hint da ovo nije silovanje. Obrazloženje:

1. Ako neko krene da te siluje, počećeš da se braniš vrištiš itd
2. Ok u šoku si, nisi se snašla, otići ćeš u policiju kad dodješ sebi, ne?
3. Ok nisi spremna da progovoriš o tome ali svakako nećeš više biti dovedena u situaciju da ostaneš nasamo sa silovateljem pa da se ponovi, ne?
4. Ok zajebala si se, ponovo ste nasamo, svakako ćeš ovaj put vrištati iz sveg glasa da se spasiš, ne?
5. Ok dvaput ništa, treća sreća, opet ne?

Druze, ako ponudis zeni povisicu, victoria secter gace, 50 evra, mobilni telefon, tekst Marine Tucakovic u zamenu za seks, to niti je ucena niti silovanje.

Nisam ni rekao da jeste. To je zloupotreba polozaja. Svakako manje ozbiljno od silovanja ili ucene, ali i dalje kaznjivo i to s razlogom. Ako ne vidis zasto, probaj da zamislis da se to pravno dozvoli i da svako to radi.

1.13. Obljuba ili protivprirodni blud zloupotrebom položaja
Kad neko zloupotrebom svog položaja navede na obljubu žensko lice koje se prema njemu nalazi u odnosu podređenosti ili zavisnosti, kazniće se zatvorskom kaznom od tri meseca do osam godina. Podnosi se krivična prijava miliciji ili javnom tužilaštvu.

Clan 180 stav 4, obljuba nad detetom

Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti.

U praksi idu do 5 godina maks

Dobro maestro ae ne lupaj vise jebote. Pod jedan, ne reaguje svako isto na stresne situacije, strah drugacije deluje na ljude, neko se paralise, neko saradjuje, neko vristi, itd. A zabluda je takodje i da ce svi prijaviti silovanje jer vecina silovanja upravo prodje neprijavljeno, sto zbog straha, sto zbog sramote, sto zbog toga sto ce javnost da napada zrtvu i ocenjuje da li se provokativno oblacila, da li laze, ne zele da prolaze kroz sve to. Naravno da treba prijaviti jer je to jedini nacin da se osude manijaci, ali to nije slucaj u realnosti

Jedva cekam da se oglasi Miroljub

I can’t stess enough this:

Kaze Milena da se “silovanje” ponavljalo više puta. Ja ne znam kome treba veći hint da ovo nije silovanje. Obrazloženje:

1. Ako neko krene da te siluje, počećeš da se braniš vrištiš itd
2. Ok u šoku si, nisi se snašla, otići ćeš u policiju kad dodješ sebi, ne?
3. Ok nisi spremna da progovoriš o tome ali svakako nećeš više biti dovedena u situaciju da ostaneš nasamo sa silovateljem pa da se ponovi, ne?
4. Ok zajebala si se, ponovo ste nasamo, svakako ćeš ovaj put vrištati iz sveg glasa da se spasiš, ne?
5. Ok dvaput ništa, treća sreća, opet ne?

Ovo se zapravo cesto desava i nije dobar argument da nije doslo do silovanja. Zrtve cesto cute i trpe iz raznoraznih razloga. Mislim da se pre nekoliko godina kod nas ubio klinac koji je kontinuirano trpeo nasilje u skoli i cutao o tome/nije progovio dovoljno jasno i glasno. Psihologija je zajebana stvar.