Prijava

Najozbiljnija tema ikad otvorena na sajtu.

U poslednjih 10ak godina samo čizkejk za rodjendane, proslave itd... cesce se i narucuje u svakodnevnom kezual odlasku u slasticaru.

Tradicionalni kolaci su u zapecku.

Vase misljenje?

Bakine bajadere su i dalje bakine bajadere ali čizkejk jebe i keva ga pravi jače od 90% poslastičarnica

Bajadere su inače voće bogataša

I moja usta vole bajadere

Čizkejk ok, ali baklave s pistaćima, idukurac

Nisam veliki kolačar.
Meni je šampita zakon, ali volim čizkejk povremeno.
U kantini na poslu je bio solidan i to baš za dž, onda su gowna provalila da se prodaje i digla cenu za skoro 50%.

Pistaće volim da jedem u vidi kikirikija i sladoled s njima
Nemam neku širu primenu

Čizkejk... Nisam ni znao da je postao "moda". Žena pravi ekstra. Meni odgovara, jer nije presladak.
Konačan odgovor: Objektivno sjajan slatkiš. I da kažem luksuzan, jbg šampita je glorifikovano belance u suštini.
A ovo baklave. Bile kolege u Stambolu i doneli onu kutiju limeni sa luksuznim baklavama, jbt, nisam ni znao da ono postoji, tipa kutija je možda 40-50 evra, aj sad da ne slažem, a unutra ima nekoliko vrsta sa raznim preverznim punjenjima. Ima i sa pistaćima, Turci prave te zajebancije stvarno dobro

U zadnje vreme Trileće cepam
Ženin neki drug poslastičar mu jebe majku kako pravi

Pa prave kad su ih oni i izmislili jbg

Trileće je preozbiljan kolač, preozbiljan

čizkejk jedu devojčice i žene, kao uostalom i sve one voćne flafičaste torte i kolače... muškarci jedu teške čokoladne torte, tortu od plazme i kolače slične. nemojte da vas neko laže da je drugačije

Ima jedno 52% istine u ovom bombaševom

Milfej je npr jedno vreme bio popularan, ali je glorifikovano lisnato pecivo

Zap, Trileće sa džemom od šipka umesto one karamele
Druže...

Ej, ja više volim karamelu od sebe, tako da nisam reprezentativan, ali kapiram da bi pojeo to sa šipurkom pola pleha

Nerealno dobro, nerealno
Džem dobija neki vrhunski ukus iako jebe svakako vrv zbog mleka u kolaču a slaže se jako

cizkejk nikad nisam nesto posebno voleo
trelece jebe kevu ako ga ne naprave juznoamerikanci nego neko ko malo oladi sa secerom
tiramisu niko ne pominje a kad je dobar je savrsenstvo od kolaca

u principu nisam neki veliki ljubitelj kolaca, dok se dodje do njih sam se obicno prejeo pa mi i nije vise to to.
ovako kad ostane za dorucak neki, onda mogu da procenim sta dobro :)

Inače, znaš da je slatkiš slabog kvaliteta kad uz njega ide prilog kugla sladoleda

tiramisu preliven burbonom