Prijava

Ne znam za ljude ali jedna kokoška je živela 18 meseci bez glave jebeno
https://www.bbc.com/news/magazine-34198390

poremećeni antivakser: nešto napiše
normalna osoba: daj dokaz neki, gde si to učio, koja škola, koji eksperiment si proveo itd:
poremećeni antivakser: youtube link slap

Sevaste živeti bel leve hemisfere i živeti bez desne hemisfere ne dokazuje da naš život zavisi od mozga, u tom slučaju šta je sa srcem jbt

evo naso sam za kokosku na vikipediji, kaze sledece:

On September 10, 1945, farmer Lloyd Olsen of Fruita, Colorado, was planning to eat supper with his mother-in-law and was sent out to the yard by his wife to bring back a chicken. Olsen chose a five-and-a-half-month-old Wyandotte chicken named Mike. The axe removed the bulk of the head, but missed the jugular vein, leaving one ear and most of the brain stem intact.

Brain stem, but NOT the brain

Although most of his head was severed, most of his brain stem and one ear were left on his body. Since basic functions (breathing, heart rate, etc.) as well as most of a chicken's reflex actions are controlled by the brain stem, Mike was able to remain quite healthy. This is a good example of central motor generators enabling basic homeostatic functions to be carried out in the absence of higher brain centres.7 In addition, birds possess a secondary balance organ in the pelvic region, the lumbosacral organ, which controls walking locomotion virtually independently from the vestibular organ involved in flight.8 This has been used to explain how a headless chicken can walk and balance, despite the destruction of much of the cranial vestibular system

Au pročitao prvu rec i iznervirao se instant jer sam mislio da pises post a ne da si kopirao haha

Ejdus
Ali ćeš imati postojanje u drugim dimenzijama koje ti je sada neshvatljivo jer ovaj svet posmatraš iz perspektive ljudskih čula.

Odakle znaš ti to? Što je tebi shvatljivo a meni ne a? Pišete gluposti

Dobro de, za kokošku je malo teško dokazati poentu priče koja je bila ta da ne možeš identifikovati ono što si TI sa bilo kojim delom svog tela, uključujući i mozak. Znači ako živiš sa desnom hemisferom onda si samo desna hemisfera? Šta su onda ovi drugi što žive samo sa levom hemisferom?

Dobro de, za kokošku je malo teško dokazati poentu priče koja je bila ta da ne možeš identifikovati ono što si TI sa bilo kojim delom svog tela, uključujući i mozak. Znači ako živiš sa desnom hemisferom onda si samo desna hemisfera? Šta su onda ovi drugi što žive samo sa levom hemisferom?

slazem se da se ne mozes identifikovati ni sa jednim svojim delom, ali za naucno-fantasticnu poentu koju hoces da izvedes ovde je potrebno malo vise od toga brt

ako sam te dobro razumeo, ti tvrdis da je svest vecna, da i posle fizicke smrti postoji neka "isprogramirana" svest koja moze opet da se otelotvori? jel sam dobro razumeo? ako jesam, jel stvarno mislis da mozes da navedes par primera ljudi koji su ziveli bez jedne hemisfere mozga i zakljucis da svest postoji vecno i eto, resili smo jednu od najvecih misterija univerzuma, jebali smo mu kevu + ima i yt video o tome, znaci solved and archived

Daj pročitaj onaj početni post još jednom leba ti, ne da mi se da se ponavljam

ne svest nego duša, mani se tih komunjarsko ciganskih termina... čuj svest
jebene komunjare

https://youtu.be/wvJAgrUBF4w
Gledaj na to ovako: taj pesak na tabli e to ti je fizičko telo, a frekvencija je ono što ga oblikuje u ono što jeste. Kad duneš sav pesak sa table šta ostaje?

ne svest nego duša, mani se tih komunjarsko ciganskih termina... čuj svest
jebene komunjare

kakav rednečki komentar od nekoga ko je navijač kosmopolitskog avantgarde kluba

Svest ili duša potpuno je svejedno bombaš termini su u ovoj debati malo zajebani al daj da se držimo osnovne retorike, a to je da to postoji

Dobra fora Gambore nema šta :)

Ne znam zašto ljudi i dalje veruju da će neki tamo meteor da se cima baš nas ovde da pobije. I onda bi gledali da pobegnu negde pod zemlju i prežive, iako nije u ponudi.

Bog postoji, u to ni najmanje ne sumnjam (uverio se na ličnim primerima, koji su suviše lični da bih o njima ovde pisao). Takodje, poznajem suviše ljudi koji su doživeli razna neobjašnjiva čuda da bih se usudio da bilo šta od toga dovodim u pitanje. Proučavao sam vremenom svašta (Budizam, Islam, filozofe, Kastanedu, njuejdž, istočnjački okultizam...) i vratio se Pravoslavlju, koje zapravo tek otkrivam. Svašta me je mučilo, npr. gde će duše ljudi koji nikada nisu čuli za Hrista nakon smrti itd. no i na to sam našao odgovor u Novom Zavetu. Postoji medjutim jedna druga problematika:

naime, kao što je Dučić voleo da kaže, da nas majke nisu učile Očenaš (i drugo) očevi, a naročito popovi, nikada nas ne bi privoleli bilo čemu. Ljudi koje majke nisu bar malo uputile u Hrišćanstvo, uglavnom, čeka ili ateizam ili trnovit put pun nevolja, izgubljenosti, praznine, heroine i još svega i svačega. Lično znam četvoricu bivših ultra ateista koji su na najčudnije načine dospeli do Hrišćanstva, jedan je čak postao i sveštenik.

Ali da debata je uvek zajebana, i argumenti u njoj nekako igraju najmanju ulogu. Što reče Hrist - ja nisam došao na Zemlju da donesem mir nego mač, da rastavim sina od oca i muža od žene itd. (naravno ovo ne treba tek tako vaditi iz konteksta, jer je opasno). Teško će vas drugi dovesti do spoznaje Hrista ili bilo čega drugog ("Dajte mi ateistu i za dva sata ću od njega napraviti vernika". V. Jerotić), to je put na koji uglavnom krećeš sam, kada imaš potrebu za tim. Ali da, zanimajte se, tražite, čitajte...Popovi, vladike, patrijarsi - teško da će vam pomoći, naprotiv.