Prijava

Svest ili duša potpuno je svejedno bombaš termini su u ovoj debati malo zajebani al daj da se držimo osnovne retorike, a to je da to postoji

svest ne postoji. iskoristiću neke "naučne" termine, iako nas većina ovde ima veze sa naukom do mojega...

po nekim naučnim žurnalima, veza u jednom ljudskom mozgu ima više nego atoma u celom svemiru. ako to bilo ko pripisuje evoluciji, ja nemam šta dalje da razgovaram

post, molitva i ne bojte se. da ne dužim dalje

Jahahahahah čekaj šta to znači svest ne postoji? Kako smo onda svesni? Kako je duša svesna?

po nekim naučnim žurnalima, veza u jednom ljudskom mozgu ima više nego atoma u celom svemiru. ako to bilo ko pripisuje evoluciji, ja nemam šta dalje da razgovaram

ajde sedi i razmisli sta si upravo napisao

konkretno mislim na ovo:

po nekim naučnim žurnalima, veza u jednom ljudskom mozgu ima više nego atoma u celom svemiru.

Da haha ajde sedi i razmisli

Bog više ne postoji nego što postoji tbh

.Popovi, vladike, patrijarsi - teško da će vam pomoći, naprotiv.

Praštajte, ali ništa gluplje nisam pročitao u skorije vreme. Skoro celo znanje ljudskog roda se zasniva na učenju, unapređivanju prethodnih iskustava. Ovo je kao da izjaviš da si stekao znanje jednog hirurga sam kući učeći sa youtube-a. Naravno da treba slušati onoga ko zna više od tebe o nekoj temi. A ko zna više o veri od ljudi iz crkve. To što ti pričaš su budističko-joga sranja koja te neće odvesri nikuda osim u propast. Ljudi su rukopoloženi, ako ne znaš šta to znači, ukratko - Isus je položio ruku na svoje apostole koji su zaduženi da dalje prenose učenje. Samim tim oni su bili u dodiru sa božanskim. Orginalnih 12 je rukopoložilo sledećih 70 i tako dalje do današnjih dana. Rukopolaže samo episkop. Svaki pop na ulici, svaki monah ima božanski dodir.

Generalno, učiti o nepotrebnosti sveštenstva u duhovnom životu je duboko pogrešno, usuđujem se reći satanističko. I ne moraš da mi kažeš, ali sam 99% siguran da imaš roditelje koji su bili komunisti.

Iskreno se nadam da bomby troluje sa ovim religija sveštenstvo powerslavlje spikama, moj mozak ne može da procesuira da je ista glava odgovorna za te stavove i za one dzvedza mimove

Ljudi ova rasprava ne vodi ničemu, vidimo se zauvek u godini 2386. na kvantnoj sajberpank Vukajliji kad budem pisao kakvo je bilo bahanalisanje na Marsu o/

"Slušaj popa šta govori i ne gledaj šta radi". Sveštenstvo je svojim ponašanjem kroz vekove više, daleko više ljudi zauvek udaljilo od crkve nego što mu je na bilo koji način pomoglo. Jedan Dostojevski, pisac, kockar, razvratnik svake vrste...Pokajnik. Objasnio je i predočio suštinu Hrišćanstva, duše, moralnog života i Božanske ljubavi ljudima daleko bolje i bliže nego sve vladike, patrijarsi, monasi...Koji su ikada živeli. Post, ispovest, pričešće - važni su, naravno. Ali ako prosečnom ateisti kažeš da treba da ode u crkvu, uzme blagoslov i pomoli se, prvo što će se setiti jesu papa i Irinej i oteraće te u kurac. I ne možeš ga kriviti zbog toga.

Neće se vidimo tho jer ćemo biti odavno mrtvi i nećemo imati oči kojima ćemo moći da se vidimo, ali svakako pozdrav za tebe i te tripove o/

Iskreno se nadam da bomby troluje sa ovim religija sveštenstvo powerslavlje spikama, moj mozak ne može da procesuira da je ista glava odgovorna za te stavove i za one dzvedza mimove

ma ne troluje, al ne treba ga smarati, svaki filozofski sistem ima neke svoje tenzije, pa tako i njegov

jedino ovo da veza u mozgu ima vise od atoma u svemiru, al pravicemo se da nismo procitali

Reče DNK putnik kroz vreme

Ali da, jebeno sve - heroin, kocka, kurve, radoholija, čak perverzije svake vrste - su potreba i potraga za izgubljenim rajem. Ni komunizam, sam po sebi, nije ništa drugo do Hrišćanstvo iz kog si izuzeo Boga. To su zajebane teme i teško je baviti se njima, ali je žalosno da bar iz interesovanja ne proučavamo sve te stvari. Npr. ovo spamovanje sa virusom je ništa drugo do indoktrinacija kojim se služe jehovini svedoci. Preslikano jbt.

U jbt, egzistencijalna rasprava na vukajliji, svako seo, razmislio 10 min o sebi i svako ima svoj zakljucak sta smo mi, i jos bitnije zasto smo.

Trebalo bi da javimo svim ovim filozofima, naucnicima, svim onim ljudima koji su se uhvatili toga do sad, bezuspesno, da trifors provalio da je to svest, ejdus da je pravoslavlje, bombas da je partizan a melkor da je od svega pomalo al i nije bas tako, mada ko sto je ducic jednom rekao “ovo pisem iz svog pera u tefter, da jednog dana ljudi bez ideja mogu da izvuku instant mudrost koja nema veze sa pricom bez da je smisle i da sebi dignu kurac jer pokazuju kako su satro nacitani za razliku od drugih”.

naravno da ce biti moguce.sve u svoje vreme.kad bi covek sad otkrio besmrtnost to bi bilo kao da najveceg brdjanina od pre 500 god dovedete na jejl da studira.prvo bice moguce kompletno upravljanje celijama sto znaci da ce ljudi moci da biraju starosnu dob.ako neko hoce da bude opet dete moci ce.drugo moci ce da se regenerise sve kao rep kod gustera.tako da ce covek da bude besmratan i skroz ce da vlada svojim telom.a kada ce to biti. pa verovatno za pet do deset hiljada godina

Tema je do jaja, zamišljam baš šaku članova koji učestvuju na ovoj temi kako sede ispred seoske prodavnice na praznim gajbama, udaraju zidarsko, i flaša za flašom odlaze dublje u suštinu tematike.
Baj d vej, često mi se desi onaj "deja vu" osećaj da se sve ovo već desilo, e sad, da l je to moja podsvest umešala prste sa već viđenim u snu i mislima ili je zaista neki flešbek života nemam blage veze.
A šta je s Hindusima? Oni ljudi ne veruju u raj ili pakao već u reinkarnaciju i kad završiš sve lekcije na Zemlji lišen si ove muke i ideš na neki viši nivo, kao energija, duša, duh, jebemliga.
Telo i sve materijalno nikada neće biti besmrtno, možeš da kloniraš telo ali ne dušu, rođenje-život-smrt-rođenje začarani krug, ali neka energija u telu, ona je večna, ta duša, duh jebemliga (combo x2). Mada bezveze je gledati na ovu temu iz ugla trulog materijalizma, nauke koja priznaje samo ono opipljivo, što zna, životinja ne zna al' predoseti, čovek isto nekad oseti, postoji mnogo toga što ne vidimo a kroji nam živote.

Ti si debil i odjebi odavde