Prijava

Bombas na ovoj temi je kao onaj lik na svadbi što trenira ples, i jedva čeka da počne zabavna muzika na početku da može da vrcka kukovima i zabacuje glavu u periodičnim cimanjima.

Hajde Ćilmo - moraš da odaš poštovanje tamo gde je poštovanje dužno, bomb izdominirao temu kao Car istoriju ili ja kada objašnjavam superiornost Pacifika nad Evropom na temi ko je umro danas.

meanwhile duvanska industrija mora na svakoj paklici da napise da unistava pluca i da kaci slike abortiranih fetusa

Ово не разумем, у чему је фора. Као да неко годинама води кампању против цигара. Првенствено говорим за запад, ми се још држимо.

- Морају да стављају те гадости, иако нису ни у топ 23423463 ствари које убијају. Замисли нпр сваки пут кад купиш неки добар алкохол и још боље жене да те на флаши дочека слика нечије јетре како се распада, или дођеш да купиш ауто, а оно преко хаубе слика откинутих делова тела из неке саобраћајке.

- Нова псеудонаучна истраживања о штетности цигара која само што не причају да поглед на цигару изазива рак. Меанњхиле, сви знамо људе који су пушили цео живот и доживели 90+ или 100+, светски рекорд за најдужи животни век држи жена која је пушила, доста нас пуши годинама и у перфектном је стању итд. Далеко од тога да не може да те убије, али ни близу причама које се врте.

- Забрањено свуда, као због пасивног пушења, које је у пракси опасно колико и пуж у терању отприлике, можда је убило троје људи за неколико хиљада година колико пушење постоји. Мој деда радио у канцеларији са гомилом пушача, сваки дан удисао више дима него ваздуха, никад проблема није имао, и дан данас жив и здрав. Уосталом, вратимо се на претходну тачку, ако неко може да проживи нормалан и дуг живот уз активно пушење, шансе да ћеш ти да скикнеш јер неки лик метар од тебе пуши су смешне.

Много других примера, што је нелогично, јер цигаре доносе профит, а на безброј примера смо научили да би нам продавали и цијанид само ако би проценили да нас могу финансијски одрати успут, тако да ми није јасно коме сметају јаке цигаре, и ко покушава да сјебе целу причу око њих.

Можда је влада, можда су Срби, можда масони....

Ovo sto kaze Deer Good i meni nije jasno
U Americi bi uvalili i najveci otrov ako moze da se profitira, sve gmo, puno secera i otrovno, a neka hajka protiv cigara do te mere da te socijalno izopste ako pusis, posebno zapadna obala
Nesto je tu cudno, nesto smrdi, a nisu cigare

Jedino sto mi pada na pamet

Napraviti hajku protiv cigara, a onda svaki slucaj kancera izazvanog drugim proizvodima koji su prihvaceni kao normalni, tipa Gmo svaliti na cigare, aktivno ili pasivno pusenje, diverzije radi

Pri tome, davati ogroman novac duvanskom lobiju da prihvati ulogu negativca. Njih boli kurac normalno, oni imaju proizvod koji se sam prodaje, makar na njemu bila slika Angele Merkel

A jebem li ga, ja od kad sam batalio cigare stvarno mi je zdravlje otišlo 500% nabolje, pogotovo od kad sam počeo da primenjujem taj fanatizam kojim sam nekada opravdavao pušenje na istrajnost u rutinama fizičke vežbe i ishrane. Ali slažem se da ima gorih i adiktivnijih stvari koje nisu sankcionisane, a na broj jedan mestu šećer.

- Морају да стављају те гадости, иако нису ни у топ 23423463 ствари које убијају

U tom topu sigurno jesu, mada u top 10 nisu sigurno :) moraju da stavljaju da ih ljudi ne bi tuzili ako/kad se razbole. Kao sto na fenu imas u uputstvu da ga ne koristis prilikom tusiranja (jer su ljudi radili i to pa ih tuzile njihove porodice). Da se muze hajka protiv duvana je tacno, ali to je prvenstveno preko akciza bolesnih. Tipa 90% cene jedne pakle su akcize, ostalih 10% troskovi proizvodnje i profit duvanskih korporacija

Ali slažem se da ima gorih i adiktivnijih stvari koje nisu sankcionisane, s na broj jedan mestu šećer.

Gorih stvari ima, secer verovatno jeste isto gori, ali adiktivniji? Nikotinska zavisnost je zvanicno jaca od prepicke heroinske zavisnosti brt, dok se secer meri tu sa skrndelj-babom kokainskom zavisnoscu i tu su negde

Da li si siguran? Jel ima neko kvalifikovan da potvrdi? Ja sam čuo da je šećer alfa-prepička zavisnosti. Pogotovo uzevši u obzir to što deca ne rokaju hors od rodjenja, generalno.

pa ti realno možeš da budeš zavisnik od bilo čega, samo je kod nekih stvari tipa internet to manje štetno i bitno

ne znam gde se postavlja granica, ali mozda bas porediti secer i psihoaktivne supstance ne ide bas. ono, isto tako mozes da kazes da smo super zavisni od pasulja, vode ili daleko bilo vazduha.

secer u raznim oblicima ti treba da zivis, sad sto smo ga povadili i koncentrisali da moze da ubije, i sto ga stavljamo u sve cisto da zasladi, to je druga prica. ne ide da se poredi sa nikotinom koji je ustvari toskican kako god.

od svih tih polu sitnih droga, cigare, kafa, itd, pobedjuje caj od lisca koke. imao sam to iz perua doneseno neko vreme, pobedjuje kafu na daleko, ne tera te da pisas i pijes vodu ko budala, moz da pijes na posao dok ljudi misle da pijes zeleni caj, i generalno ti lepo posle.
niko ziv ne pije kafu tamo juznije od ekvatora.

na to se vredi navuci, jedino sto zajebano da se izveze otud ovaj sto nije dekokanizovan ili kako se zove, posto ima ukus ko da pijes caj od deteline i ako je jalov onda bezveze.

ne znam koj kurac je to ilegalno, posto je mislim zdravije od kafe jebene.

niko ziv ne pije kafu tamo juznije od ekvatora.

Sedi, jedan.

Juzna amerika jebo te ja

Šta znam, u Brazilu se recimo dosta pije kafa.

i na novom zelandu se jebu ovce pa ne cepidlacim!

Pitam se koliko zemljišta je pod zasadom duvana. Kada bi ga iskoristio za uzgajanje hrane bilo bi je više i bila bi jeftinija - dakle manje gladnih. Manje srčanih i drugih oboljenja - manje smrti, zdraviji ljudi, milijarde ostale u zdravstvu umesto da se troše na pomoć ljudima koje su Džejms Din i Džoni Dep navukli da propuše kad su imali 12 - 15 godina i razmišljali o bilo čemu uopšte ne. Realno, od keša koji za života spičkaš na cigare mogao bi da kupiš gajbu ili iškoluješ troje dece. Mogao bi svake godine da letuješ na Zanzibaru dve nedelje. Ali ne, sve mi diraj, cigare mi ne diraj.

Samo prepičke ovce, ne ko ove naše evropske skrndelj ovce

U pravu si Melkijades skroz

Najjače mi je od svega kad pušenje nazivaju strašću i užitkom umesto porokom i pukom navikom. Užitak...Sećam se kad sam bio klinac, keva, ćale i oba burazera puše. Devedesete, nestašica svega, tuča za komad hleba (ljudi donosili boksove cigara od preko, sad obrnuto). Ćale, po navici, ustaje u 4 noću da sprži još dve cigare jer mu je onih 2.5 kutije od prethodnog dana malo. Keva ustaje u pola 7, stavlja kafu, nema više cigara...Budi ćaleta (pička ti materina repertoar) da ide u radnju koja još nije otvorena, da uzme pljuge jer je noćas svario dve poslednje koje je ostavila sebi za kafu. Ćale ustaje kao šlogirani, bunovni medved (jebem vam bre mater svima repertoar) i, čupav i krmeljiv, nazuva patike na bosu nogu i odlazi put radnje koja se otvara za pola sata. Vraća se naravno bez cigara. 6.47h cela kuća na nogama, pokućstvo u krhotinama, brak samo što se nije raspao, komšije zovu policiju...