Prijava

Ima pjesama koje obožavam samo zbog teksta i u mnogim pjesmama koje volim jako obraćam pažnju na tekst. Ali moram priznati da u većini slučajeva uopšte ne obraćam pažnju na tekst, bilo da je pjesma na srpskom, bilo na engleskom. Čak mi se nekad zna desiti da mi pjesma koja mi se sviđala, postane bezveze kad obratim pažnju na tekst i skontam koliko je glup, a isto tako pjesme koju su muzički slabe, počnu mi se sviđati kad skontam koliko im je dobar tekst.
Mada u globalu, mislim da nedovoljno obraćam pažnju. Naročito ako slušam muziku dok radim nešto drugo. Muzika mi se podsvijesno prima, a o tekstu uopšte ne razmišljam. Malo je to površno, ali jebiga. Jel i kod vas slična situacija?

Mnogo obraćam pažnju na tekst, ali to nije presudno da li će mi se neka pesma svideti ili ne. Ima pesama sa totalno idiotskim tekstovima koje mi se svidjaju. AKo je pesma baš do jaja muzički odradjena, nema veze što je tekst sranje.

Ali, u globalu, da, prilično se udubljujem u tekstove.

Ustvari, kod mene se uglavnom dešava da počnem obraćati pažnju na tekst ako me on nečim zaintrigira. A ako mi se učini dosadan, i ni počemu upečatljiv, ladno se može desiti da cijela pjesma prođe, a da poslije toga nemam pojma o čemu se u njoj pjevalo :)))

Много се више удубљујем у музику, него у текст. Имам мишљење да је текст прилично ограничено средство за исказивање емоција, осећања и тренутног стања, за разлику од музике. Тренутно нема много добрих текстописаца, нарочито нема код нас. Све се своди на патетику и клишее.

Prvo moram da se naložim na pesmu da bih joj akktivno slušao tekst ili muziku, nebitno.
Kombinacija reči i muzike mora da stvori neku hemiju koja mi odgovara kako bih na pesmu obratio pažnju.
Kod hemije mi nisu bitni kompleksnost i kvalitet.
Pesma može da vrti dva akorda i ponavlja 4 stiha 3 minuta, ali ako to radi na pravi način, može da bude najbolja na svetu u tom trenutku.
Isto tako, pesma može biti mutirani spoj Čajkovskog na dopu i Bodlera na šljivovici, a da ne ostavi nikakav utisak.

Meni je bitna ta nekakva hemija kao glavni katalizator emocije.

Isto tako, pesma može biti mutirani spoj Čajkovskog na dopu i Bodlera na šljivovici, a da ne ostavi nikakav utisak. :)))))))))))))))))))))))))))))))

Ova ti je zlatna.

Meni je bitna muzika da je lepa i da je dobra za igranje. A i tekst je bitan kod neke balade ako je dobar.

Јебо те живот, па ни ја скоро никада не обраћам пажњу на текст. Битна ми је музика, али, под музиком подразумијевам и глас пјевача (пјевачице), тј боју гласа...
Можда сам луд и можда ово нисам добро описао, али тако је то некако код мене :-)

Samo mi još to fali?! Obratim pažnju ako bode oči od gluposti ili mi neko kaže da valja...

Trudim se da pokušam da razaberem šta pjeva neko na engleski, ali često bezuspješno. Inače, muziku najviše slušam zbog melodije, a glas mu dođe ka' neki dodatak, još jedan instrument.

I tried to be part of the scene -
Bought all the records and magazines -
But all the kids they put me down -
laughed and said I was a clown -
Said they didn't want me around -
Made me feel so all alone -

But now I'm back with a bang -
I've got my own leather gang -
And all of them are men -
And denim's back again -

And I am - And I am -
I am a denim demon -
Got my own congregation -
I am a saint for seamen -
And I am - And I am -
I am a denim demon -
You've got my penis steaming -
And your asshole screaming : HELP! -

The day is black, the night is white -
The disco sun it shines so bright -
Protruding buttocks left and right -
I draw my sword prepared for fight -
The stench of piss reveals your fright -
Your asshole is in for a ride -

But now I'm back with a bang -
I've got my own leather gang -
And all of them are men -
And denim's back again -

And I am - And I am -
I am a denim demon -
Got my own congregation -
I am a saint for seamen -
And I am - And I am -
I am a denim demon -
I've got my penis steaming -
And your asshole screaming : HELP! -

Outside of society - Good Head ! Good Head ! - 4x -

OUTSIDE -

Зависи. Али кад имам времена, прочитма текст. Сад кад размислим, неке песме су ми омиљене управо због текстова, пре музике.

Последњих година се све више удубљујем у текстове,тако да се моје мишљење о неким песмама које звуче ,,весело'' мења кад погледам текст и сконтам да је у потпуној диспозицији с музиком.

Удубљујем се у текстове и сматрам да ако фронтмен бенда нема шта да каже песмом , онда и не треба да је пише...

Hmmmm, dobro pitanje... Sjecam se da smo imali muzicko u osnovnoj skoli i dobili smo novog nastavnika koji je pokusavao, trudio se da nas odvoji od narodnog smeca, govorio nam je da slusamo izvornu muziku, klasicnu itd, i pored toga je rekao 'Daj bre obratite paznju na tekstove pjesama, na sta to lici' i od tada ja obracam paznju na to, inace rekla mi je jedna drugarica da sam vazda nenormalnu muziku slusa', tj stranu neku, ja se nisam sjecao toga :) Uglavnom slusam tekst i udubim se, ponekad mi dodje i da zaplacem cak :)

Mnoge pesme za koje sam smatrao da su dosadne, su mi posle naučenog teksta postale omiljene. Tekst je veoma bitan...

Да није, Дилан не би далеко догурао :)

Hehe stvarno npr. Dilan se skroz oslanja na tekstove.Glas mu je vise neka vrsta zavijanja,a muzika nista posebno,ali zato tekstovi odlicni :)
Meni je tekst bas bitan,kad cujem neku pesmu koja mi se svidi ja uvek pronadjm tekst.Ne mogu da volim neku pesmu,a da nemam pojma o cemu se u njoj govori.

Meni licno je tekst pesne izuzetno bitan, ali nije presudan. Recimo, Djordje Balasevic ima fenomenalne tekstove, ali taj covek ne peva nego recituje!

Kada sam pocinjao sa ucenjem engleskog, fascinirali su me odlicni tekstovi pesama Backstreet Boys-a... Hm, ipak su to bile devedesete. ;)

Мени битнији од музике. Дилан, Џони, Мориси, Цане, Гиле...ја то читам, не сушам :)

Prvo obratim paznju na muziku pa tek posle na tekst.