Prijava

Čuli ste već svi da ukrajinci nazivaju ruse orcima. Ali ja sam skoro pročitao da rusi zauzvrat nazivaju ukrajince elfima. Tolkinovska zečja rupa se proteže u nedogled

Eliot Borenstein addressed this topic in his book Plots against Russia. He discusses the “paranoid interpretations” of Russians, which he explains as their feelings of inferiority. For Russians, Russia is a big country, but it mostly exists in a vacuum. When it comes to the international media, Russians feel like a minority pitted against many others.

Obviously, this extends to literature as well. Interpretations have been made that Tolkien’s books are in fact an example of how the West tries to demonize Russia (formerly, the Soviet Union).

In this sense, Mordor is the USSR, elves are the Western countries, and orcs are then the Russians. It is of no consequence at all whether Tolkien would agree with such an interpretation.

There is an entire genre dedicated to the interpretation of Tolkien’s books, and Russian writers make significant contributions to its development. One of the most popular books on the subject is Russian writer and publicist Kirill Yeskov’s The Last Ringsman. In this, he claims that The Lord of the Rings is Western propaganda written to justify the orc genocide, and Mordor is, in fact, a tolerant state with advanced science forced to defend itself from barbaric neighbors. The West, i.e. elves, treats Russians, i.e. orcs, as an inferior race, illustrating their contempt for them.

However, not all interpretations are clear cut. Not everyone shares Eliot Borenstein’s view of the inferiority of Russians. Some believe that the Russians recognize themselves in orcs because they are strong and militant and not because they are despised. In their opinion, orcs stand out against the background of the declining West.

https://pescanik.net/crvena-linija/ - Iako volim da čitam i slušam Žižeka, ne slažem se uvek s njim. Ovaj tekst je jedna od boljih analiza koje sam pročitao od početka rata. Inače, Lavrov je verovatno najmoćniji diplomata od Henrija Kisindžera u svom prajmu. Istinski zajeban i namazan čovek.

Evo Makron i Šolc razgovarali sat ipo s Putinom kao brate mos nam pustiti onu šencu iz crnomorskih luka a Putin u fazonu moze drugovi ali prvo vi skinite sankcije pogane vase i sad sta ce ti biti, Evropa ce pritisnut Ukrajinu da sto prije ode ns pregovore dok je Putin jos raspoložen i onda na kvarnjaka skinut po koju sankciju zajebanu, ostavit ono tipa nema izvoza durex kondoma i big maca na rusko trziste i to je to.

Drugovi, prljavu igru igraju evropljani i ameri moram priznati iako sam na ovaj rat gledao kao na borbu protiv zla, sada vidim da je zlo na obe strane a puše ga samo sitni igraci

Drugovi, prljavu igru igraju evropljani i ameri moram priznati iako sam na ovaj rat gledao kao na borbu protiv zla, sada vidim da je zlo na obe strane a puše ga samo sitni igraci

Welcome back took you long enough

Dobri tekstovi se mogu naci na pescaniku +1

Koliko god su mi primedbe Lavrova mrske, odajem mu priznanje za veštu manipulaciju istinom.

pa sta treba da uradi putin, da kaze:vi nas hocete ekonomski da unistite sa sankcijama ali posto vam treba to zito ne brinite nista snabdecemo vas dobro.veliku srecu ima eu sto je putin vedar i miroljubiv covek. neko drugi bi im jebao majku majcinu.
https://postimg.cc/N52QgmBF
https://postimg.cc/Ppqk08St

Al sto Vucic ima smrdljivu pricu kao prkosi Zapadu a Zapad uopste i ne zanima,okrenuo je pricu da je on taj koji prkosi a u stvari obrnuto plasi se rusofila i ugodjava im.

Jbt, pa ovo još traje...

Stoti dan rata

- Nemačka šalje naoružanje
- Engleska takodje
- Amerika takodje. Nimalo naivno naoružanje.
- Uložilo se već brdo para u taj rat, EU obećala po 5 milijardi svaki mesec, Engleska će obučavati Ukrajince (u Engleskoj) kako da se bore, rukuju tehnologijom itd. Šta mislimo

- da li će (i kada) nato početi da šalje svoju vojsku na teren
- i da li će Rusima dopizdeti, i grunuće neki konvoj strane pomoći, čisto upozorenja radi? Čini mi se da ovo može da eskalira samo tako.

Ne znam sta ce bude, zelim ukrajina da gori cela

Lepe Ukrajine lepo gore, a ružne ostaju ružne čak i kad gore

Zgadili mi se Ukri, kao “Rusi šalju ukradenu pšenicu u Siriju”

Jeste eto Rusija nema jebene pšenice nego mora vašu da šalje. Bukvalno Rusi to šalju godinama, i u komercijalne i u humanitarne svrhe.

Uostalom, sirovine su dio ratnog plijena i gdje ce ih i kako isporučiti je njihova stvar. Ukrima nije do pšenice, boli ih kurac hranit će ih Ameri kako oružjem tako i hljebom nego što to ide i istinskim žrtvama rata - Sirijcima.

Hahah ako rat potraje jos godinu dana, zapadna/ukrajinska propaganda ce pretvoriti Plidua u rusofila na kraju

Idu ka tome Mujo, u pocetku si mogao reci da je u pitanju podrska a sada vidis da je to čista propaganda. Sve se nešto šalje, Ukrajina naoružana, Rusija u govnima, a malo po malo izgubiše obalu Crnog Mora.

Bidenu bi bolje bilo da razoružava svoj narod nego što naoružava tuđi

Plidu se posle 100 dana potpuno preobratio kao Pavle na putu za Damask