Prijava

Buahhahahahhahahaha da, da. Kako ne. Zato je Đinđić veeeeliki filozof. Jao ruljo ... ruljo otrovana.

Značajniji uspesi (nama relevantnih) slovena:
- Mongoli: prvo jebali majku svima, pokorili, rusi se konsolidovali sjebali ih na Donu, a 100 godina kasnije i zvanično prekinuli svaki oblik vazalstva
- Turci: prvo jebali majku svima, držali krim, onda ih rusi izdobijali i balkanci iz ofsajda počeli da se uozbiljuju
- Napoleon: Spalio sve do moskve, onda je ruski car tek ujahao u Pariz
- 1 svetski: opet uspesi u difensu, onda proterani iz zemlje i kontra na solunu
- Nemci: Svi znamo kako je bilo, opet kontra
- Jugoslavija: Hrvati odoleli celoj JNA iako svedeni na 60% teritorije

Fejlovi (osvajanja):
- Afganistan: Rusi se istripovali da je afganistan idealan teren za tenkove
- Jugoslavija: Srbi se istripovali da će slanjem u rat uličnih kriminalaca, snajperisanjem civila i napijanjem na zabrdjima Dubrovnika dobiti na papiru lagan rat
- Ukrajina: niko normalan ne može više da poveruje da je ovaj tok rata bio ukalkulisan sa ruske strane, jasno je da su očekivali manji otpor

Dakle play to your strengths, u svim ovim “slavnim” scenarijima nema nijednog primera neke klasične ofanzive u maniru ostalih varvarskih etničkih grupa, od Atile na ovamo

Koliko se sećam Ostrogorskog čak je i doseljavanje slovena na balkan bio manje pohod a više malo po malo hajdučija, upadi, pljačka i otimačina dok se romeji nisu pomirili sa sudbinom

Uglavnom, mahom jedem govna i karikiram, ali šablon se jasno nazire

Hrvati su bili presmesni,jedino sto su nas dobili je uz pomoc stranaca.

Hrvati nisu znali da drze oruzje.

Ja znam ko je avvl, al necu da kazem.

Elem, par reci neostrascenih, izrecenih kao da na ovoj temi ne postuje tuce loših trolova, duplih ili, pak psihickih bolesnika: par nas ovde sto smo genuine, mi smo svi men of culture, niko ovde ne podržava Zapad loool, i svi lako proziremo njegovu dvoličnost i psy ops metode, samo jednostavno konstatujemo da je ova mobilizacija, bezanje od iste, ovi ispadi pretnje nuklearkama... ponašanje državnog vrha koji se pogubio i koji gubi rat. Ne voli niko ovde što Zapad još jednom odnosi pobedu na tuđem terenu, ovog puta s 0 casualties jer su navukli mlade ukro majmune da ginu u masama, ali eto, tu spoljnu hladnoratovsku politiku jednostavno umeju bolje, i mi, kao trust načitanih vukajlija mozgova, to konstatujemo.

Sve što mogu da kažem napuše mi se kurca zastavnici i oficiri JNA u penziji koji smrde u svojim stanovima solidarnosti i očekuju da im salutiraš u ulazu zgrade kad ih sretneš.
Država im se rasturila ko bugarska skupština, a oni izgubili svaki rat u koji su ušli.
Istina Slobina vojska i vojska RS su proizišle iz nje i one su za respekt, znači bukvalno jedina lepa stvar koju mogu da kažem o tom vrtiću za odrasle.

Da se razumemo, to što su posle Slobe došla marionetska govna ne znači da je bio nepogrešiv - hteo je da ispadne kao da Kosovo nismo dali tek tako, a rezultat je gori

Sloba mag domaće politike, totalno izgubljen slučaj na međunarodnoj sceni.

Svakako je rat gotov za 10-20 dana. Posle referenduma, to što su uzeli rusi ulazi u RF (na papiru veća teritorija, al nijedan veći grad nije uzet), dolazi zima, svi će se ukopati, počeće i napadački potencijal ukrajinske ofanzive da slabi, i u 2023-2024 ulazimo sa još jednim zamrznutim konfliktom, Ukrajina je i dalje sfera uticaja Zapada, Rusi nijedan svoj cilj nisu ostvarili, osim barem jednog- da nisu samo lajavci, umeju i da ugrizu, koliko god taj ugriz bio retardiran... što će Ukrajince ipak malo da odvrati od nekih ekstremnijih poteza, jer znaju da ipak imaju budaletine za komšije.

Rezultat: sve isto kao 2014, samo sa minimum 300k Slovena manje.

Pa to ne bi umela ni legura Tivina i Maloprstića da napravi.

Ok nije baš sve isto- ukrajina perpetualno postaje client state Zapada, a Rusija ulazi u deceniju unutrašnjih nemira zbog svega što je bilo- al u suštini zamrznut konflikt makar 10 god

Ne samo stotine hiljada slovena manje, već i još jedna velika slovenska nacija trajno ulazi u klasu konjušara, ako ne čak i u klasu poljaka, dakle vernih podanika i pouzdanih pušača piše. Gubici + novo seme mržnje za naredne decenije.

I to nije toliko kritika budućeg ukrajinskog karaktera, već pre svega rusa koji su ih dotle doterali walter white spoljnom politikom

Upravo tako, autore jebač presretač.

Svakako, neke veće ratne operacije nema narednih 5-6 god, dok se obe strane malo ne oporave od ovog krvoprolića.

Ej bre, ne dirajte mi Poljake!

Sumnjam u vaše prognoze gosn otto, djavo je odnio šalu i jedino što se s ruske strane čini obuzdavajuće je svrgavanje putina. Zapad će stati samo pod dogovorom koji ide na ruku njima, Rusi s ovom političkom garniturom neće pristati na ništa, što jasno ukazuje da Zapad mora pokrenuti neko “rusko proleće”

Prihvatiće zapad neko zatišje sad, po cenu i da se odrekne Ukrajina malo teritorije (ko da se išta pitaju), vreme radi za njih.

Imaju momentum, ali sad forsirati i promenu režima i povratak ukr teritorije, malo je previše jare i pare+ rizik, ipak je nuklearna sila preko puta.

Pobeda je apsolutna zasada: blamaźa rusije + razotkriven napadački, strateški i taktički modus operanti najvećeg rivala.

Taj modus operandi se ispostavio da je teška pavlaka.

Plidu, ne možeš da pokreneš proleće u zemlji sa iole ozbiljnim, makar bio i dozlaboga zastareo, vojno-policijskim aparatom. Ne mogu ni posranoj Koreji da pokrenu proleće, a kamo li Rusima ili Kinezima.

Arapi su kurac po pitanju toga zato im je i uspevalo tamo. Bivše komunjare mnogo više vode računa o unutrašnjoj bezbednosti, neurotični su od zapada i činovnički aparat gaji paranoju kao službenu vrlinu, to praktično na leba mažu, infiltracija tamo - nemoguća misija

Iskreno mislim da je u SRJ otpor uspeo delom jer koliko toliko volimo načelno da držimo da smo deo evrope i ne bismo tek tako tenkovima gazili civile. Uvek smo bili marmelada komunisti, to ne bi prošlo nigde istočnije od Beograda

Ima smisla, dobro si to uvidio.

Ja znam ko je avvl, al necu da kazem.

Znaš ti pokojnog dedu Blagoja iz kabineta za biologiju.

U zaporoškoj regiji na referendumu izašlo 500 ljudi. Lol