Prijava

Iskustva? Je li se stvarno smrdi kao tvor kad uđeš u ketozu? Je li oprobao možda neko?
Privlači me ideja da mogu jesti sve sem leba.

aj daj neki intro za keto dijetu ponasas se kao da svi imamo profile na zadovoljna rs

Pardon. Uglavnom 70% unos dobrih masti, 20% protein, 10% carbs. Cilj je smanjiti ugljikohidrate, da telo uđe u ketozu, tj troši masne stanice. Plus fiskultura naravno

Dakle, meso, riba, jaja, maslac, maslinovo ulje avokado. Negativa je što se ne sme leba, piva, bele riže islično.

msm da i sa horno ishranom postizes slicno. Mogu lebovi al zdravi od celog zrna, jebada je sto sve moras sam da napravis nema tih govana da se kupi i moras malo adaptiras cula ukusa

Smrdiš ko crnac od toga čuo sam

brate udjem na vukajliju posle 2 godine i prva tema koju vidim je keto dijeta

eto samo to da kazem

Godine jbg. Ne priliče svima geto priče s vrelog nbg asfalta.

zasto dolazi do smrada?

ma salim se, javi se u pvt znam sve o keto dijeti

Razgradnja ketona, beta-hidroksibutirat, acetoacetat i aceton. Smrdi iz usta, smrdi iz kože.

Jesam ja, nekad tamo davno, 2010. samo što ja to tad nisam zvao "Keto" već "Atkins".

Princip je isti, skoro potpuno izbacivanje ugljenih hidrata. U praksi se svede na to da jedeš samo meso i povrće (s izuzetkom krompira, pasulja i graška).

Generalno dijeta "radi", stvarno se brzo skinu kile i ne budeš ni gladan, jer se organizam prešalta na režim rada na ketone umjesto glukoze. Ketoni se stvaraju metabolizmom masti. Znači bukvalno trošiš mast kao gorivo.

Problem je kao i kod svake druge dijete što je to na duži rok neodrživo. Jednostavno ne možeš tako jesti čitav život, a ne bi bilo ni zdravo. I probava / stolica zna da se poremeti.

Kad tad ćeš se vratiti na neku "normalnu" ishranu. Ako ta nova normala bude ista kao i ranije što si jeo, s vremenom ćeš se vratiti bukvalno na istu kilažu, i sve će ti biti uzalud.

Jedino ako nova normala bude trajno na nešto nižem kalorijskom nivou, onda možeš zadržati novu kilažu.

Ali isto tako, rezultat bi bio na dugi rok isti, i kad bi preskočio keto, i odmah prešao na novi "normalan" način ishrane, sa trajno sniženim nivoom kalorija (ali na nekom održivom nivou - npr. 2250 umjesto dosadašnjih recimo 2700)

Jedina razlika je što ćeš sa ketom brže skinuti kile.
Ali opasnost keta, i svake druge "dijete", je što kad prekineš s tim, imaš osjećaj da si nešto postigao, neki trijumfalizam, i želju da si daš oduška, što uglavnom vodi tome da se čovjek bukvalno vrati na staro... Zato treba biti oprezan kad se postigne taj neki cilj. Ne smiješ se vraćati na staro, mora unos i dalje biti nešto malo ispod onog početnog.

Samo da se ispravim

nije samo meso i povrće, već i ostale životinjske stvari - jaja, riba, možda sir ponekad (ali ne mlijeko - jer ima laktoze)

Trebao bih brzo skinuti neke kile, donji dio leđa me ubija. Krkalo se zimus, a ovde zima traje još dugo. Samo da mi je nabrzinu skinuti ovaj trudnički stomak, pa se privikavati posle na novu normalnu ishranu.

ovo što jovor ispricao bukvalno preostaje samo saga o tome kako si vonjao

jbt samo izbacis hleb za veceru i izbegavas za rucak i smanjices probleme bez veceg drkanja

Probaću, jbg, nema mi druge. Pa ćemo videti za 4 sedmice ima li efekta i koliko.

Ja jedno vreme bio na keto dijeti, bukvalno gubis kilogram dnevno. Smrdeo sam isto ko i ranije, nisam primetio razliku xd

Bio sam ja i ne bih nikad vise. Za neka 2 i po meseca sam skinuo desetak kila, nisam imao te ceste nuspojave (mucnina, nesanica, smrad, proliv), jedino bas veliki manjak energije. Jeo meso, jaja i povrce (uglavnom salate) i smucilo mi se. I pre toga sam jeo dosta zdravo, ali mi je potpuno izbacivanje UH bas tesko palo. Mnogo je restriktivna keto dijeta.

Dve godine posle toga isti rezultat imao sa rotacijom UH, a mnogo lakse sam podneo ceo proces. Sto rekose gore, napravi kalorijski deficit s balansiranom ishranom s kvalitetnim namirnicama i gubices kile, ne treba ti keto.