Најбоље место за живот у Србији (ван Београда)?

  1. otiš'o je svak' ko valja

    nema cigana
    nema muslimana

  2. Po misljenju putnika, turista, generalno ljudi koji su putovali po Srbiji, organizovana je anketa, to jest malo vece istrazivanje o 10 najlepsih gradova Srbije.

    Kako svi koji dodju u Srbiju posete Beograd i Novi Sad (ovde mislim na zapadnu Evropu itd), a albanci i bugari uglavnom idu u Nis, 4 najveca grada Srbije su nasla mesta na ovoj listi. Dakle Beograd, Novi Sad, Nis i Kragujevac i to treba uzeti sa rezervom, jer dosta anketiranih nije ni videlo nsta drugo. Mislim na BG, NS i KG, Nis ne treba uzimati sa rezervom, siptarsko-bugarska estetika svakako nije reper.

    E sad, ono sto po misljenju ljudi zaista zasluzuje mesto na ovoj listi jeste:

    Subotica, Vrsac, Valjevo, Sombor, Sabac i Kraljevo.

    Ponovo, ovo su najlepsi gradovi, ne najbolja mesta za zivot kao sto kaze naslov teme, osim Sapca koji jeste.

  3. Da zaradjujem 250.000 mesečno, i bg bi mi bio ok za život. ŠA mi nije ok za život jer je premali i brzo dosadi, kao i svako drugo malo mesto. Pre bih živeo u skroz selu, što zapravo trenutno i radim - ako baš i treba da odem do ŠA, tu sam za 15 minuta bukv. Do BG i NS za sat i nešto malo.

    Moraš vagaš jbg - s jedne strane imaš mir, tišinu, prostranost, čist vazduh, vodu...S druge strane imaš grad i sve ono što grad pruža. Nismo Beč, Minhen ili Kopenhagen pa da u paketu ide i jedno i drugo. Ako već biramo grad - NS ubedljivo, tu nema polemike, jer je manji, udobniji i organizovaniji normalniji na svaki način) od BG, do kog opet možeš da stigneš za sat vremena vozom, ako ti se baš ide. Prednosti ima milijardu, mane - postao je preskup, naročito nekretnine, koje su od kartona i stiropora. Ako imaš tipa svoj stan na nekom Limanu, koji ne otplaćuješ, onda je banja.

  4. Šabac

    - plate 3+
    - centar i okolina 4
    - higijena i čistoća 4
    - vazduh 3
    - reka 3
    - okolina 4
    - ljudi 4-
    - žene 5
    - kultura 3
    - zabava 2+

  5. Aj jos par gradova oceni ovako, Bg, KG, Nis itd

  6. Sto se tice vazduha u Sapcu, nazalost ne bih mu dao ni 3 u zadnjih godinu dve. Razlozi su svima poznati. Pre toga je imao verovatno najcistiji vazduh u Srbiji.

  7. Fruška Gora je prelepa, ali polako i ona ide u dođavola, s obzirom da se gradi nenormalnom brzinom.
    Inače, pa ima i dalje nekih zabačenih mesta, koje daju mir i spokoj od gužvi, a isto tako daju pogled prema lepoj prirodi.

  8. Ima, ali da - krče je i seku musavi kao na takmičenju. Kao uostalom i sve drugo.

  9. Bombi jel ima dobar neki restoran u Šapcu, al ne etno, nego bas ono zapadnjacki

  10. Ne brt, realno nema. Averidzara level top

  11. Mislim imas relativno pristojne restorane, tipa gradska kafana, Balkan itd, ali ne bih tu uslugu i hrvau nazvao vrhunskom. Pristojno svakako.

  12. A ima li Šabac neko jelo koje se baš baš vezuje isključivo za Šabac, ili je bar Šabac najbolje sprema

  13. Ne radi to tako bas, sapcani su vise pioniri, menjanje svesti i unapredjenje ovog nesretnog naroda, slabije su se bavili ne tako neophodnim stvarima poput recimo mesanja kupusa sa krompirom. Da ti slikovitije objasnim, tipa zoves me dok gledam Boston-Partizan i kao aj brate idemo na Crnokosa-Zlatibor.

  14. Mislim nije da te ne bih ispostovao, ljudi iz Sapca svakako imaju tu vrstu rzumevanja i slicno, ali kad zavrsi mejn ivent.

  15. Na kraju krajeva, kapiramo i taj diverzitet, pravilan regionalni razvoj i slicno, Srbija nije samo Sabac. Eto sabacka gimnazija proizvodi ucenike koji ce kasnije raditi na teoriji relativiteta, crnim rupama i slicno, Nis recimo daje odlicne rostiljdzije.

  16. Ma nije moje imalo pitanje neki spuštački karakter, nego čisto pitam ono turistički

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.