Најбоље место за живот у Србији (ван Београда)?

  1. Znači prigradski selac u najboljem slučaju, što se i da videti iz priloženog.

  2. Pa dobro bolje i taj Lipolist nego Vrazhogrnac

  3. Grlište > Lipolist

  4. E terajte se vala otići ću za vikend sledeći u taj Šabac samo da bih mogao informisano i edukovano da obrišem kurac njime

  5. Treba neko da napravi sliku kao Rasni, samo na karti Srbije, odnosno na Šapcu

  6. Drugi deo Lajanja na zvezde u Nišu da se snimi.

  7. Dobro dosta zezanja, voli melkić celu Srbiju i sav narod u njoj, zato uostalom i ostaje ovde da živi. Imamo retko lepu i bogatu zemlju, pregršt rimskih imperatora smo iznedrili i ovde su im bile banje. I bogatu istoriju imamo, a i sposoban smo, lep, zgodan i hrabar narod. Svemu smo se živom suprotstavili i ništa nas nije potuklo i slomilo, ni neprijatelji ni prijatelji. Gde god da nas baciš, primićemo se. Nikakve pokolje nismo počinili po Africi, Americi, Aziji...Niti smo gradili imperije na tudjim suzama i patnji, zlatu, slonovači itd. Duhovniji smo od čitave Evrope takodje. Da smo imali tu privilegiju da budemo ostavljeni na miru, bili bismo tipa Holandija. Čak smo i tita uspeli da preživimo.

  8. Univerzitet u Beogradu je i najbolji u Srbiji, a slede Univerzitet u Novom Sadu, koji je 1.117. na ovoj listi, Univerzitet u Kragujevcu, koji je na 1622. poziciji, i Univerzitet u Nišu na 1635. mestu.

  9. Duhovniji smo od čitave Evrope takodje

    ...

  10. Uuuuu kako mi se prisralo sad od ovog Melkorovog posta...

  11. Mistr No, ti si bese Bugar takodje?

  12. Param Prašchad

    O tome kakav je niški univerzitet i obrazovni sistem tamo dole uopšte, svedoči činjenica da ljudi za 17 godina školovanja nisu u stanju da savladaju najosnovniju gramatiku maternjeg jezika. Mali rom u Kikindi / Pančevu / Loznici, pravilnije i razgovetnije govori i zna više padeža u trećem osnovne nego ponosni student na niškom univerzitetu.

    Vraćali se jednom s Fruškogorskog maratona. Ušli u vagon (za koji smo mislili da je naš) i posle nekog vremena upada u vagon hrpa cigana iz Kikinde i počinju da pričaju ciganski sa vojvodjanskim akcentom.. Majko moja, kad tad nisam umr'o, nikad neću. Jedared smešan zvuk.

    Što se tiče savladavanja akcenata, naravno da su ljudi sa 17 godina školovanja u stanju da savladaju najosnovniju gramatiku srpskog jezika, čak i da je prenesu ispravno nekom uberales ravničaru, koji misli da govori gramatički ispravno, a naravno greši. Pitanje je samo koliko je gramatika srpskog jezika, gramatika maternjeg jezika prosečnog Nišlije. Mi jednostavno ne pričamo tako kako piše u gramatici. Od kralja Milana na ovamo, nikog nikad nije zaboleo tuki da kaže: 'Ček, valjda su i ovi naši, red je da i nešto od njihovog govora ubacimo u gramatiku'.. Naprotiv, svakodnevno na tv-u gledaš pišanje po južnjacima. Istina je samo jedna.. nama je ovaj 'maternji' jezik nametnut. Kroz celo osnovno i srednje školstvo učiš nešto što ti nije ni prirodno ni normalno.
    U vojsci pitali jednog momka odakle je, on rekao 'Iz Vranje'.. petorica 'čuvara plemenitog jezika' skočiše da mu kažu da je on iz VranjA, a ne iz VranjE... ja ih gledam.. aman ljudi čovek je iz Vranje, to vam je rekao.. ako vam se ne svidja, to je vaš problem.. Što bi on morao da priča kao Šumadinac?

  13. Ušli u vagon (za koji smo mislili da je naš)

    Pa to ti govorim sve vreme, ubogi Cigani znaju da udju u pravi vagon i snadju se u civilizaciji, kažu dobar dan, pazare u prodavnici bez da ih zavrnu za kusur, odu preko i snadju se, nauče jezik, rade...To je ta životna škola koju je Zapata pomenuo - nemaš nikakvo obrazovanje ali posmatraš ljude i stvari oko sebe, i uspeš i ti da se upristojiš i naučiš. Džaba vam be niški univerzitet kad ste funkcionalno nepismeni i niste u stanju da funkcionišete u iole uredjenom sistemu.

  14. Ušao ja jednom u bus što iz Minhena vozi ljude za Niš, Pirot, Vranje, Tetovo...Bilo i nešto malo Roma. Prvo je neko tako izasrao vc da je šofer počeo da urla, zaključao ga i rekao - nema više niko u vc kad ste stoka, mrš. Pustili Džejmsbonda na tv-u, dva čoveka se umalo nisu potukla jer jedan drugom zaklanja ekran. Ljudi smrde, prde...Kusturica za totalnu sirotinju. Tako da - vojvodjanski Cigani > Cigani redneci.

  15. Što se tiče savladavanja akcenata, naravno da su ljudi sa 17 godina školovanja u stanju da savladaju najosnovniju gramatiku srpskog jezika, čak i da je prenesu ispravno nekom uberales ravničaru, koji misli da govori gramatički ispravno, a naravno greši. Pitanje je samo koliko je gramatika srpskog jezika, gramatika maternjeg jezika prosečnog Nišlije. Mi jednostavno ne pričamo tako kako piše u gramatici. Od kralja Milana na ovamo, nikog nikad nije zaboleo tuki da kaže: 'Ček, valjda su i ovi naši, red je da i nešto od njihovog govora ubacimo u gramatiku'.. Naprotiv, svakodnevno na tv-u gledaš pišanje po južnjacima. Istina je samo jedna.. nama je ovaj 'maternji' jezik nametnut. Kroz celo osnovno i srednje školstvo učiš nešto što ti nije ni prirodno ni normalno.
    U vojsci pitali jednog momka odakle je, on rekao 'Iz Vranje'.. petorica 'čuvara plemenitog jezika' skočiše da mu kažu da je on iz VranjA, a ne iz VranjE... ja ih gledam.. aman ljudi čovek je iz Vranje, to vam je rekao.. ako vam se ne svidja, to je vaš problem.. Što bi on morao da priča kao Šumadinac?

    Vukajlija.

  16. Fruškogorskog

    Ovu tragediju sam prevideo..

  17. Bombaš na studenskim žurkama pričao ribama da je iz Šapca, jer ga bilo sramota da kaže da je iz Lipolista.
    A i kad ga provale nije Šapčanin, nego selo pored kreće spika: "pa da znaš jeste, al imamo poštu, ambulantu, dobar put. Kolima si za 15 min u centru, a lepši vazduh..."